160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media
300x415 ( Sağ Blok 1 ) SUKAY
Halil KÜÇÜKPARLAK
Halil KÜÇÜKPARLAK

Allah rakibin de akıllısını versin!

Sevgili okurlarım, bilirsiniz “Allah düşmanın da akıllısını versin” diye, aynen öyle ben de “Allah rakibin de akıllısını versin” diyerek başlıyorum bugünkü yazıma.

5 Mart 2019 Saat: 23:56

Allah rakibin de akıllısını versin!

Sevgili okurlarım, bilirsiniz “Allah düşmanın da akıllısını versin” diye, aynen öyle ben de “Allah rakibin de akıllısını versin” diyerek başlıyorum bugünkü yazıma. Nedenine gelince, son günlerin en çok konuşulan konularından birisi hiç şüphesiz ki Bursa’da yaşanan olay. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde yapılan konuşmalar vatandaşların dikkatinden kaçmıyor. Cumhur İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş’ın seçim çalışmaları esnasında "Arkadaş hangi caddeye, hangi kültür merkezine bir tane Allah dostu, bir tane padişahın ismini verdin? Nerede bu devlete ve bayrağa savaş açmış; Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Nazım Hikmet, nerede dine, diyanetle problemi olan insan varsa onların ismini verdin” diyerek rakibi Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’i güya eleştirdi. Bu eleştiri üzerine çok büyük tepkiler aldı Bay Alinur. Önce her ikisinin de özgeçmişlerini kısaca hatırlayalım.

Bay Alinur 2004 yılında Akape’den İnegöl Belediye Başkanı seçilmiş, “Metal yorgunu” gerekçesiyle Recep Altepe’nin görevden alınması üzerine 2 Kasım 2017 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı görevine getirilmiş, halen sürdürüyor görevi, Cumhur İttifakının da adayı.

Mustafa Bozbey’e gelince 1999 yılından beri, yani 20 yıldır merkez Nilüfer İlçe Belediye Başkanlığı görevini sürdürüyor. Yapılacak seçimlerde de Millet İttifakının Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı.

Alinur Aktaş’ın “Hangi caddeye, hangi kültür merkezine bir tane Allah dostunun, bir tane padişahın ismini verdin?” demesi üzerine “Kimin Allah dostu olduğunu sadece Allah bilir ama tarihimizdeki şahsiyetlerden birçok cadde ismi var ilçede. Nasıl yok dersin başta Hatun Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Kanuni Caddesi, Yıldırım Caddesi, Barbaros Caddesi, Ertuğrul Caddesi, Şeyh Edibali Caddesini bilmiyor musun? Büyükşehir Belediye Başkanı’sın Nilüfer ilçedeki bu caddelerden haberin yok mu?” şeklinde açıklama yapıldı. Bay Alinur suspus oldu.

Benim asıl değinmek istediğim konu oradaki caddelere verilen isimler değil. Benim asıl derdim cümlenin ikinci bölümündeki “Nerede bu devlete ve bayrağa savaş açmış; Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Nazım Hikmet, nerede dine, diyanetle problemi olan insan varsa onların ismini verdin” söylemidir. Senin anlayacağın dilden konuşayım Bay Alinur, ya da Eyyyy Alinur efendi sen bu saydığın isimleri ağzına almadan önce ağzını yıkaman gerek. Onların kesip attığı tırnak kadar bile olamazsın, ne haddine ki bayrağa, devlete savaş açmış diyebiliyorsun. Birkaç slogan ezberlemişsin hiç tarih bilgin yok, ya da tarih bilgin sadece fesli deli kadir’den duydukların kadar. Buradan o dil uzatma cüretini gösterdiğin insanları kısaca hatırlatayım sana.

Nazım Hikmet’i sen nereden bileceksin ki? Sen kıymetini bilmesen de ziyanı yok, tüm dünya biliyor, tüm dünyanın kabul ettiği, takdir ettiği büyük bir şair. Dünya edebiyat otoriteleri tarafından “Son 50 yılın en iyi şairi” diye tanımlandığından haberin yoktur. Büyük şairin tam 82 şiir kitabının, 14 romanının yayınlandığından, bazı romanlarının senaryolaştırılıp filmler çekildiğinden, şiirlerinin dünya üzerindeki tam 51 dile tercüme edildiğinden senin haberin olamaz tabii ki. Sen bilmezsin ama sayın Cumhurbaşkanı, Nazım’ın dizeleriyle süslüyor bazı konuşmalarını.

Uğur Mumcu gibi bir araştırmacı gazeteci ülkemize bir kere geldi, bir daha gelmedi. Yazdığı 83 kitabı üst üste koysak senin boyunu aşar, sen birini bile okumamışsın.  Seneler önce sen ve senin gibiler övgüler düzerken rahmetli Mumcu Fetö tehlikesine karşı uyarıyordu ülkeyi. O uyarıları hayatına mal oldu 1993 yılında evinin önünde aracına konulan bir bombayla paramparça edildi.

Prof.Dr.Bahriye Üçok’u sen bilemezsin ki eyyy Alinur efendi? Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ilk kadın öğretim üyesi olduğunu nereden bileceksin ki? Rahmetli Üçok hoca 1990 yılında evine gönderilen bombalı bir paketin patlaması sonucu hayatını kaybetti.

Prof.Dr.Türkan Saylan’ı da bilmezsin sen, bilemezsin Alinur efendi. Gencecik bir kadın hekim olarak Anadolu’yu karış karış dolaşarak o zamanların korkulu rüyası olan Cüzzam hastalığıyla mücadele ederek o korkunç hastalığı ülkemizin gündeminden çıkarttığını nereden bileceksin ki? Sen bilmezsin ama senin tabirinle elin gavuru biliyor Türkan hocanın kıymetini. Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere birçok sağlık kuruluşundan ödüller almış. Sağlık alanında yaptığı bu hizmetleri yeterli görmemiş rahmetli Türkan hoca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)’ni kurmuş. 36 bin kız çocuğunun okuyup meslek sahibi olmasını sağlamış, 56 okul, 28 kız yurdu yaptırmış. Öldüğünde 29 bin üniversite öğrencisine burs veriyormuş. Kanser gibi çaresiz bir illetle mücadele ederken bile okuttuğu öğrencilerini düşünen rahmetli Türkan hoca, hayatının son günlerinde Fetö’cü hainler tarafından gözaltına alınmak istenmişti. Sadece bu en Fetö’cülerin hışmına uğraması bile ona saygı duymanızı gerektirir ama nerdeee sende o izan. Sen bu saydığım isimleri adlarını hiç ağzına alma bence Alinur efendi.

Sözün özü:  Eeeyyy Alinur efendi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayısın, eğer varsa projelerin onları anlat. Rakibine yalan yanlış söylemlerle çamur atmaya kalkmakla bir başarı elde edemezsin.

Bir söz de Bursalı seçmenlere: Bu Alinur efendinin şirazesi şimdiden kaymış, kendi şehrindeki caddelerin isimlerini bile bilmiyor. Eğer buna oy verir başkan seçerseniz altı aya kalmaz “Metal yorgunu” diye görevden alınır, haberiniz olsun.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Ne kadar yenilenecek!11 Mayıs 2019 Saat: 01:07
31 Mart'ta yapılan Yerel Yönetimler Seçimleri'nden sonra diğer illerin, ilçelerin belediye başkanları ve muhtarlar hemen ertesi günü mazbatalarını alıp görevlerine başladılar.
Yerel seçimleri kim kazandı?3 Nisan 2019 Saat: 23:37
Çok yoğun geçen bir kampanya döneminden sonra bir yerel seçimleri daha geride bıraktık. Vatandaşlık görevimizi yerine getirerek büyükşehir ve ilçe belediye yöneticileri ve mahalle muhtarlarını seçtik.
Yanıltmasınlar, yardımcı olsunlar23 Mart 2019 Saat: 09:42
Sevgili okurlarım, geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanı ilimiz Kocaeli’ye geldi. 15 Temmuz olayından sonra “Milli İrade Meydanı” olarak adlandırılan alanda mitingini yaptı.
18 Mart Çanakkale Zaferi18 Mart 2019 Saat: 14:29
Sevgili okurlarım, birçoğunuz biliyorsunuz ama kısaca özetleyip bilgilerinizi tazeleyeyim. 18 Mart Çanakkale Savaşı tarihin en büyük zaferlerinden biridir.
Gölcük Belediyesi Emekli Evi13 Şubat 2019 Saat: 07:14
Emekli Evi çok güzel düzenlenmiş, dekore edilmiş. Kullanılan malzemeler son derece kaliteli ve kullanışlı. Yani emeklilere layık bir yer yapılmış.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑