çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Halil KÜÇÜKPARLAK
Halil KÜÇÜKPARLAK

Elma-inek-araba-spor

Şimdi bu başlığı görünce şaşırdınız, belki de “Haydaaa, bu birbiriyle uzaktan yakından hiç ilgisi olmayan kelimelerin başlıkta ne işi var? Bu kelimeler nasıl bir araya gelecek yazı içinde?” diye düşünmüşsünüzdür.

14 Eylül 2018 Saat: 09:14

Elma-inek-araba-spor

Şimdi bu başlığı görünce şaşırdınız, belki de “Haydaaa, bu birbiriyle uzaktan yakından hiç ilgisi olmayan kelimelerin başlıkta ne işi var? Bu kelimeler nasıl bir araya gelecek yazı içinde?” diye düşünmüşsünüzdür. Yazarınız kafayı sıyırmadı, yazımı okuyunca anlayacaksınız bu kelimelerin birbiriyle olan ilgisini.

Geçen gün bu sene 26.sıdüzenlenecek olan Yeşil İhsaniye Elma Festivali’nin tanıtımı için Gölcük Belediyesince düzenlenen basın toplantısına katıldım. Bahçede elma ağaçlarının arasında hazırlanan masalarda önce kahvaltı ettik, daha sonra da basın açıklaması yapıldı.

Hem İzmit’ten gelen meslektaşlarımızla görüşme ve sohbet imkanı bulduk, hem de elma ağaçlarının gölgesinde kahvaltı etmenin keyfini yaşadık.

Kahvaltıdan sonra ilk olarak Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yaptığı konuşmada festivalin tarihçesini anlatarak Elma Festivali hakkında bilgi verdi, programı açıkladı. Daha sonra da sohbet havasında devam etti toplantı. Başkan Ellibeş elma bahçelerinin imara açılmasına kesinlikle izin vermediklerini, bundan sonra da vermeyeceklerini söyledi. Gayet güzel ve yerinde bir karardı bu. Sonra da birileri “Sadece ahırlar var bahçelerin arasında” şeklinde görüş belirtti. Başka birisi de “Kötü kokar ahırlar” şeklinde cevap verdi. Bu karşılıklı konuşmalar Başkan Ellibeş’itaa çocukluğuna götürdü galiba. Araya girerek “Çok da kötü kokmaz. Ben çocukluğumda hatırlarım, evimizin alt katı ahırdı. Ahırın üstünde otururduk. Ahşap ev olduğundan tahtaların arasından kokular da gelirdi ama bizi rahatsız etmezdi. Hem de sıcak tutardı” şeklinde konuşarak güldürdü bizleri.

Söz elmadan inek konusuna kayınca ben hemen yan masamda oturan Başkan Ellibeş’e “Başkanım, Gölcük’teki şarbon konusuna ne diyorsunuz. Karantinadaki köylerde hayat ne zaman normale dönecek?” şeklinde soru yönelttim. Çünkü bu konu ulusal gazetelerde ve televizyonlarda haber olarak gündeme gelmişti. Mesela “DHaber” ajansından şöyle bir haber geçti.

Gölcük ilçesinde, Lütfiye Mahallesi şarbon virüsü iddiasıyla karantinaya alındı. Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş bölgede şarbon ile ilgili bir hasta olmadığını, ölen hayvan olmadığını belirterek, "Hasta yok, olay yok, ama tedbir amaçlı bir vatandaşın öyle bir iddiası var, biz tabi onu inceliyoruz. Tabi hastalıkta hiçbir şekilde ihmalkarlık söz konusu olamaz" dedi.Gölcük İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gölcük'te Lütfiye Mahallesi'ni şarbon virüsü ihtimaline karşı karantinaya aldı. Bir besihanenin bulunduğu mahallede aşılama çalışmaları yapıldı.

Kaymakam’ın da açıkladığı gibi herhangi bir şarbon olayı görülmemiş ama söylentiler üzerine karantinaya alınmış işte. Ben de ilçemizin belediye başkanı olarak bu konuya en doğru cevabı verecek yetkili makamda oturan kişi olarakkendisine bu karantinanın ne zaman kaldırılacağını sormuştum. Çünkü birçok kişi bu sorunun cevabını merak ediyor ilçemizde.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Ne şarbonu Gölcük’te şarbon falan yok” şeklinde cevaplandırdı sorumu. Belki de erkene seçilerek önümüzdeki aylarda yapılacak yerel seçimler hakkında da “Milletvekillerinde partinizin 3 dönem kuralı var. Belediye Başkanlarında böyle bir kural var mı? Yerel gazetelerde ve sosyal medyada tekrar başkanlığa aday olacağınız konuşuluyor. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?” diye soracaktım ama fırsat kalmadı çok sayıda gazeteci vardı. Birkaç da televizyon kamerası. Elma ağaçlarının arasında Başkan Ellibeş ile “İhsaniye Elma Festivali” hakkında çekim yapacakları için bu sorumu başka bir toplantıda sormaya karar verdim soramadım.

Bu hafta sonu düzenlenecek 26. Yeşil İhsaniye Elma Festivali’nde her sene olduğu gibi bu yıl da ilimizin çeşitli bölgelerinde yaklaşık iki ton elmanın ücretsiz olarak halka dağıtılacağını öğrendik basın açıklamasından. Geçen senelerde olduğu gibi yine Ford Otosan firması festivalin sponsoru olduğu belirtildi. Bir dünya markası olan Ford Otosan’ın bölgesinde yer aldığı İhsaniye’deki festivale sponsor olması güzel tabii. Bunun için teşekkür ederiz ama yeterli olmadığını da belirtmek isterim. Mesela Ford Otosan’ın ilçemizin spor kulübünün de sponsoru olması gerektiğini dile getirmeliyim. Gölcükspor’umuz göğsünde “Ford Otosan” yazan formayla çıksa maçlara, dünya devi firma için küçük meblağ olan nakit Gölcükspor’a aktarılsa ilçemizin takımı belki de bir Akhisarspor olur. Bildiğiniz gibi bir ilçe takımı olan Akhisarsporbu sene kupayı kazanarak ülkemizi Avrupa’da temsil etme hakkı kazandı. Yapılacak bir destekle Gölcükspor da aynı başarıyı elde edebilir.

Elmadan girdik, inek konusuna getirdik sözü, o da yetmedi Ford fabrikasına ve spora kadar uzandırdık. Hepinizin de kafalarını karıştırdıysam ya da sürçü lisan ettiysem affola.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Neden “Ezanla” uğraşıyorsunuz?13 Kasım 2018 Saat: 08:53
Hepinizin izlediğiniz, haberlerde duyup gördüğünüz gibi konuşulan konulardan birisi “Andımız” konusu diğeri de “Ezanın Türkçe okunması” konusu.
Atatürk’ü anmak ve anlamak10 Kasım 2018 Saat: 10:32
Evet, her şeyimizi borçlu olmamıza rağmen içimizden bazı nankörler, bazı hainler onun hakkında “sarhoş” hatta “ayyaş”tan tutun da burada yazmaya hicap duyduğum ne hakaretler yapmaktan geri kalmıyorlar.
Yapmayın bunu, mezarda rahat bırakın!5 Kasım 2018 Saat: 23:48
Sevgili okurlarım bildiğiniz gibi geçen hafta Tunceli ilindeki bir operasyonda iki askerimiz donarak hayatınız kaybetti. İki gencecik insan, iki vatan evladı donarak şehit oldu.
Ivır zıvır Bakanlığı1 Kasım 2018 Saat: 00:15
Bu endişenin nedeni de “kırmızı et” olayıdır. Benim yaşadığım yöre Kocaeli/Gölcük dahil olmak üzere ülkemizde birçok ildeki hayvancılıkla uğraşan bazı köyler karantinaya alındı.
Cumhuriyet Bayramı’nız kutlu olsun29 Ekim 2018 Saat: 00:47
Çankaya'da yemeğe çağırdı.Onlara, "Yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz"dedi. Kendisine padişahlık, tek adamlık teklif edenleri dinlemedi bile, halkın kendi kendini yönetmesi gerektiğini söyleyerek Cumhuriyeti kurdu.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑