çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
kdm
Hasan YILMAN
Hasan YILMAN

Bazı ülkelerde YARGI tam bağımsız ve tarafsızdır

Modern, Uygar Dünya Ülkelerinin Belediyeleri İle Ülkemizde ki Bazı Belediyeler Arasındaki KALİTE Farkı..!

7 Haziran 2018 Saat: 14:35
Modern, Uygar Dünya Ülkelerinin Belediyeleri İle Ülkemizde ki Bazı Belediyeler Arasındaki KALİTE Farkı..!
Modern dünya ülkelerinde yerel yönetimlerin asli görevleri insan odaklı olup; her bireyin genel sağlığını modern ve çağa uygun sosyal yaşamlarını çevre bilinç ve sorumluluğunu öncelik kabul ederek bulundukları yörenin fiziki şartlarını (alt yapı ihtiyaç ve gerekleri, eksikleri, aksakları, yenileme, modernizasyon v.b.) en mükemmel hale getirerek görev alan ve sorumluluklarını süreleri boyunca gereğini sonuçlandırmaları mecburidir.
İşte bu kapsamda; anılan ülkelerde YARGI tam bağımsız ve tarafsız olduğu için her kese, her kesime eşit, adil uygulama yaptığı için, görev çerçevesinde aykırı uygulama ve işler yapan belediye başkanları çok ciddi HUKUKİ yaptırımlarla cezalandırılır.
(Ya bizde öyle mi..? yargının aşırı siyasallaşması sonucu özellikle iktidar partisine mensup belediyeler söz konusu olduğunda, onlara hesap soracaklar siyasi baskılar sonucu her hangi bir işlem yapmaktan kaçınır ve korkar hale gelmişlerdir)
Ülkemizdeki bir çok belediye başkanları ve bazı yakın çalışma ekipleri adeta asli görev ve sorumluluklarını öteleyerek siyasi mevki ve makamlarını kullanarak bir çok AKÇELİ işlerini öne almaları neticesinde işte en ufak bir yağmur yağdığında etraf çeşitli su baskınları ile muhatap olur, imtiyazlı şekilde ruhsat verilen dere yataklarındaki yerleşim alanları başta olmak üzere; her taraf adeta GÖL haline gelir.
Mevcut çürümüş SU ve KANALİZASYON alt yapıları çökerek evlerin musluklarından akan sular pis, lamoz ve İnsan sağlığı için tehlike arz eden bir çok zararlı bakterileri barındırır hale gelir. Anılan bu alt yapıların değişim, yenileme süreçleri dikkate alınmayarak bir çok bulaşıcı hastalıklara adeta davetiye çıkarılır.
Sonuç olarak; özellikle bazı belediyelerin bazı besleme basını kafa kola alarak asli görev ve sorumluluklarını unutarak ve halkın gözünü boyayarak MAKYAJ çalışmalarını öne alarak zorunlu olan alt yapı çalışmalarını umursamaz hale sokar.
İşte modern dünya ülkelerinin Yerel Yönetimleri ile bizim bazı belediyeler arasındaki NÜANS; KALİTE ve MEDENİYET farkını şimdi anladınız mı..?

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Ne zaman bunların para musluklarını keseceksiniz...?21 Temmuz 2018 Saat: 14:53
Geçmişte olduğu gibi bir çoğunun küresel güçlerin ve onların istihbarat teşkilatlarının kontrol ve güdümünde olduğu bilinen ülkemizdeki bazı tarikat ve cemaat baronları '' bizim davamız günlük siyaset değil İslam'a h
Seçim Akşamı Bekleyen en Büyük Tehlike Hk’ da...!1 Haziran 2018 Saat: 17:03
Mevcut bu kadroya hakim YSK (Yüksek Seçim Kurulu) ülkemizde mevcut olduğu sürece; bunlara asla ve asla güven olmaz.
Muharrem İNCE' nin rakipleri diğer Cumhurbaşkanı adayları asla değildir29 Mayıs 2018 Saat: 09:05
Sayın İNCE; bir kere daha sizi uyarıyorum, Kılıçdaroğlundan uzak durunuz. Sakın haaa sakın beraber MİTİNG falan yapmaya yanaşmayınız. Çok güzel bir İVME yakaladınız bunu harcamayınız, yok etmeyiniz.
Ülke menfaatlerini öncelik kabul etmelidir24 Mayıs 2018 Saat: 14:15
Rahmetli ATATÜRK diyor ki '' Efendiler, bir ülke yalnız kendi gücüne dayanarak varlığını ve bağımsızlığını sağlayamazsa; şunun, bunun oyuncağı olmaktan kurtulamaz '' yine
İNCE' nin en büyük rakibi bence Kemal Kılıçdaroğlu' dur21 Mayıs 2018 Saat: 12:01
Kemal Kılıçdaroğlu çok kurnazca, çok profesyonelce öyle bir çalışma yürütüyor görünüyor kiiiiii; adeta bir taşla 3 kuşu vuruyor gibi. Ancak bu taş bir gün hiç ummadığı anda başını yarabilir. Neden...?
Tüm Yazıları
Yukarı ↑