çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AK başiskele a_adayı
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Hasan YILMAN
Hasan YILMAN

Bazı ülkelerde YARGI tam bağımsız ve tarafsızdır

Modern, Uygar Dünya Ülkelerinin Belediyeleri İle Ülkemizde ki Bazı Belediyeler Arasındaki KALİTE Farkı..!

7 Haziran 2018 Saat: 14:35
Modern, Uygar Dünya Ülkelerinin Belediyeleri İle Ülkemizde ki Bazı Belediyeler Arasındaki KALİTE Farkı..!
Modern dünya ülkelerinde yerel yönetimlerin asli görevleri insan odaklı olup; her bireyin genel sağlığını modern ve çağa uygun sosyal yaşamlarını çevre bilinç ve sorumluluğunu öncelik kabul ederek bulundukları yörenin fiziki şartlarını (alt yapı ihtiyaç ve gerekleri, eksikleri, aksakları, yenileme, modernizasyon v.b.) en mükemmel hale getirerek görev alan ve sorumluluklarını süreleri boyunca gereğini sonuçlandırmaları mecburidir.
İşte bu kapsamda; anılan ülkelerde YARGI tam bağımsız ve tarafsız olduğu için her kese, her kesime eşit, adil uygulama yaptığı için, görev çerçevesinde aykırı uygulama ve işler yapan belediye başkanları çok ciddi HUKUKİ yaptırımlarla cezalandırılır.
(Ya bizde öyle mi..? yargının aşırı siyasallaşması sonucu özellikle iktidar partisine mensup belediyeler söz konusu olduğunda, onlara hesap soracaklar siyasi baskılar sonucu her hangi bir işlem yapmaktan kaçınır ve korkar hale gelmişlerdir)
Ülkemizdeki bir çok belediye başkanları ve bazı yakın çalışma ekipleri adeta asli görev ve sorumluluklarını öteleyerek siyasi mevki ve makamlarını kullanarak bir çok AKÇELİ işlerini öne almaları neticesinde işte en ufak bir yağmur yağdığında etraf çeşitli su baskınları ile muhatap olur, imtiyazlı şekilde ruhsat verilen dere yataklarındaki yerleşim alanları başta olmak üzere; her taraf adeta GÖL haline gelir.
Mevcut çürümüş SU ve KANALİZASYON alt yapıları çökerek evlerin musluklarından akan sular pis, lamoz ve İnsan sağlığı için tehlike arz eden bir çok zararlı bakterileri barındırır hale gelir. Anılan bu alt yapıların değişim, yenileme süreçleri dikkate alınmayarak bir çok bulaşıcı hastalıklara adeta davetiye çıkarılır.
Sonuç olarak; özellikle bazı belediyelerin bazı besleme basını kafa kola alarak asli görev ve sorumluluklarını unutarak ve halkın gözünü boyayarak MAKYAJ çalışmalarını öne alarak zorunlu olan alt yapı çalışmalarını umursamaz hale sokar.
İşte modern dünya ülkelerinin Yerel Yönetimleri ile bizim bazı belediyeler arasındaki NÜANS; KALİTE ve MEDENİYET farkını şimdi anladınız mı..?

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

YEREL SEÇİMLERİ gene AKP alarak; silip süpürecektir.10 Aralık 2018 Saat: 15:43
Abdullah Gül' ün dış işleri bakanlığı yaptığı o dönemde tüm bakanlık teşkilatlarının dış temsilciliklerine yayımladığı genelge, tamim, tavsiye ile FETÖ grubuna sahip çıkılmasını ve onlara her türlü yardım yapılmasın
24 Kasım; ÖĞRETMENLER GÜNÜ Mesajım....?22 Kasım 2018 Saat: 02:07
Bendeniz başta, İlk okulumdaki ve diğer okullarımdaki yaşayan öğretmenlerimi saygıyla anıyor, arıyor, hal-hatır soruyor; onlara her daim saygıda, hürmette kusur etmemeye gayret ediyorum.
Dünya Literatüründe Gerçek HUKUK DEVLETİ denir8 Ekim 2018 Saat: 08:49
Gerçek demokrasinin hakim olduğu ülkelerde HAK, HUKUK ve ADALET hakimdir. Ülke ekonomik imkanlarının ülke insan katmanlarına oran itibarıyla hakça paylaşımı demektir.
Kocaeli halkıyla kurduğu yakın diyaloklar STK'larda konuşuluyor15 Eylül 2018 Saat: 18:12
Çeşitli platformlarda, bir çok STK' da yüksek sesle dile getirerek anılan bu arzusunun başta Sayın R.T.Erdoğan ve AK Parti teşkilat üst kademelerince görmezden, duymazdan gelinmemesini ve dikkate alınmasını istemektedir.
Kocaeli Belediye Başkanlıklarında Sürpriz İsimler14 Eylül 2018 Saat: 14:24
Yerel seçimlerin Kasım 2018' de yapılacağını düşünerek; az bir zaman kaldı. Yüce MEVLAM sağlık verirse bakalım kim haklı çıkacak hep birlikte gözlemleme imkanı yakalayacağız.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑