çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Hasan YILMAN
Hasan YILMAN

Kocaeli Belediye Başkanlıklarında Sürpriz İsimler

Yerel seçimlerin Kasım 2018' de yapılacağını düşünerek; az bir zaman kaldı. Yüce MEVLAM sağlık verirse bakalım kim haklı çıkacak hep birlikte gözlemleme imkanı yakalayacağız.

14 Eylül 2018 Saat: 14:24

En son Ankara kaynaklı kulis bilgilerine göre Kocaeli genelinde yaptırılan objektif, tarafsız ve yansız çeşitli kamuoyu araştırmalarında Kocaeli Büyük Şehir adaylığı için 1-) Vali Münir KARALOĞLU 2-) Cengiz ÖZDEMİR ve de yıpratılmaması için şimdilik ismi gizli tutulan çok üst düzey bir bürokratın çeşitli kamuoyu araştırmalarında çok öne çıktığı ve anılan bu her üç kişiden birisinin aday olarak çıkarıldığında kazanma şanslarının nerede ise kesin olduğu Ankara siyasi kulis çevrelerinde yüksek sesle dillendirilmekte.

İZMİT için ise; AKP haricinde sadece CHP' adayı olarak seçim alabilme şansı olan ancak CHP' nin gerek Ankara parti üst yönetimi ve gerekse Kocaeli teşkilatı tarafından aday yapılması asla düşünülmeyen, mümkün görünmeyen Prof. Cüneyt ÖZTÜRKÇÜGİL haricinde hangi adayı çıkarırsa çıkarsın seçim almasının imkansız olduğu, Yük. Müh. Tahir AKMAN isminin ise belediyecilik tecrübesi olduğu, mazisinde hiç bir şaibeye adının karışmadığı, mesleğinde çok başarılı bir çalışma hayatı sürdürdüğü,

Vali Münir KARALOĞLU' nun Gnl. Sek' liği döneminde kendisi ile belediyecilik konusunda çok uyumlu çalıştığı, MHP' nin de anılan adaya çok sıcak baktığı, İZMİT' in yerlisi olarak diğer siyasi sahalardan da yüksel oranda oy alabileceği, eğer aday yapılması durumunda çok yüksek bir oy yüzdesi ile seçimi sorunsuz olarak kazanacağı, işte bu pozitif verinin Kocaeli Büyük Şehir seçim sonuçlarına pozitif yansıyacağı, olumlu yönde katkı sunacağı, siyasi iradenin en üst düzey yöneticilerinin bilgisi dahilinde çok gizli olarak yapılan çeşitli kamuoyu araştırmalarında bir çok isim arasından Yük. Müh. Tahir AKMAN isminin çok açık ara ile önde olduğu kulis bilgileri sayesinde tarafımca öğrenilmiştir.

Geçen hafta Yürüyüş yolunda tesadüfen karşılaştığım bir kadın ve erkek kişiden oluşan iki kişide yakalarında mikrofon olduğu halde Tahir AKMAN ile ilgili sorular yöneltmiştir. Bendeniz' de aynı görüşleri paylaştığımı evet tecrübeli biri olduğunu, gerçekten namuslu, dürüst bir şahsiyet olarak toplumun çoğu tarafından kabul göreceğini ve mesleğinde, belediyecilikte hiç bir akçeli, şaibeli işe adının karışmadığını, sizlerin İzmit' te elde ettiğiniz bilgilere aynen iştirak ettiğimi, evet MHP tabanı dahil bir çok kesimden çok rahat oy alabileceğine katıldığımı, bu ismi her kim size vermişse çok doğru bir isim verdiğini,

Hiç bir siyasi partiye üye olmadığımı, siyasi particilik yapmadığımı, STRATEJİST ve ARAŞTIRMACI YAZAR olduğumu, Temmuz 2014' te SEMERCİ YAYINLARI tarafından yayımlanan STRATEJİK ANALİZ (436 sayfa) kitabım olduğunu, şimdilerde de DEFİN GÜNÜ BELLİ OLMAYAN DEMOKRASİ adıyla (yaklaşık 500 sayfa) II. kitabımı çıkarmak için çalıştığımı ifadem karşısında isterlerse akıllı telefonlarından bakabileceklerini, buna karşılık hemen baktıklarını ve şahsımdan elde ettikleri bilgileri ses kaydımla birlikte Parti üst yönetimine bildireceklerini ifade etmişlerdir.

Sonuç olarak aynı hatta ilave düşüncelerimi de bildirerek nerede oturduğumu sorduklarında BAŞİSKELE ilçesinde ikamet ettiğimi söylediğimde de; önceki gün için orada araştırma yaptıklarını ve 1-) Dr. Şahin TALUS 2-) Ahmet KARADAĞ ve Yasin ÖZLÜ isimleri üzerinde yoğunlaşmalarının, odaklanmalarının istendiğini ve bu isimleri sorduklarında evet Dr. Şahin TALUS' u ve Ahmet KARADAĞ' ı çok iyi tanıdığımı her ikisininde çok iyi kişiler olduğunu haklarında hiç bir olumsuzluk duymadığımı hangisi aday yapılırsa yapılsın kazanma şanslarının kesin ve garanti olduğunu, Yasin ÖZLÜ' ismini çok sık duyduğumu, B.Şeh. Beld. Ulaşım dairesinde çalıştığını söylediklerini; ancak kendisini yakından tanımadığımı hk' da olumlu veya olumsuz hiç bir şey söylememin imkansız olduğunu yanlış bir şey ifade ettiğimde ise bunun kul hakkına gireceğini ilettim.

Sonrasında çok memnun olduklarını, hatta sizin gibi bize hiç bir kimsenin böyle geniş ve detaylı bilgi vermediğini, hep kaçamak cevaplar verdiğini söyleyerek vedalaşarak ayrıldık. İşte şimdilik bu kadar.

Ankara kaynaklı kulis bilgileri ile bahse konu ekibin verilerinin örtüştüğü izlenim ve tespitimi objektif bir işlemle akıl, mantık süzgeçlerimi kullanarak analiz ettiğimde AKP' nin bu seçimlerde çok doğru adaylara odaklandığını bir çok olumsuzluğa rağmen CHP' nin başında Kılıçdaroğlu ve avanesinin varlığından çok yaralanarak yerel seçimlerde de gene çok yüksek oy alarak başarılı olacağına bir kere daha şahit oldum.

Her daim ne diyordum...? ülkemizdeki en büyük sorun aslında R.T.Erdoğan iktidarlarına alternatif olacak, iktidara gelebilecek muhalefetin henüz ülkemizde bulunmayışıdır demiyormuydum....?

Son olayda da bir kere daha şahit oldum ki mevcut bu muhalefet partilerin üst yönetim kadrolarının mevcudiyeti devam ettiği sürece; seçimlerde başarılı olmaları asla ve asla mümkün görünmemektedir.

Bakınız sizler uyumaya hala devam ederken; adamlar nasıl çalışıyor...?

Yukarıdaki bilgileri çok değerli Kocaeli' li hemşehrilerimle paylaşmak istedim. Hoşça kalınız, Sağlıcakla kalınız. Şu an için çok gizlice yürütülen Yerel seçimlerin Kasım 2018' de yapılacağını düşünerek; az bir zaman kaldı. Yüce MEVLAM sağlık verirse bakalım kim haklı çıkacak hep birlikte gözlemleme imkanı yakalayacağız.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Dünya Literatüründe Gerçek HUKUK DEVLETİ denir8 Ekim 2018 Saat: 08:49
Gerçek demokrasinin hakim olduğu ülkelerde HAK, HUKUK ve ADALET hakimdir. Ülke ekonomik imkanlarının ülke insan katmanlarına oran itibarıyla hakça paylaşımı demektir.
Kocaeli halkıyla kurduğu yakın diyaloklar STK'larda konuşuluyor15 Eylül 2018 Saat: 18:12
Çeşitli platformlarda, bir çok STK' da yüksek sesle dile getirerek anılan bu arzusunun başta Sayın R.T.Erdoğan ve AK Parti teşkilat üst kademelerince görmezden, duymazdan gelinmemesini ve dikkate alınmasını istemektedir.
Ne zaman bunların para musluklarını keseceksiniz...?21 Temmuz 2018 Saat: 14:53
Geçmişte olduğu gibi bir çoğunun küresel güçlerin ve onların istihbarat teşkilatlarının kontrol ve güdümünde olduğu bilinen ülkemizdeki bazı tarikat ve cemaat baronları '' bizim davamız günlük siyaset değil İslam'a h
Bazı ülkelerde YARGI tam bağımsız ve tarafsızdır7 Haziran 2018 Saat: 14:35
Modern, Uygar Dünya Ülkelerinin Belediyeleri İle Ülkemizde ki Bazı Belediyeler Arasındaki KALİTE Farkı..!
Seçim Akşamı Bekleyen en Büyük Tehlike Hk’ da...!1 Haziran 2018 Saat: 17:03
Mevcut bu kadroya hakim YSK (Yüksek Seçim Kurulu) ülkemizde mevcut olduğu sürece; bunlara asla ve asla güven olmaz.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑