sol birinci reklam - ahmet gokmen
çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
Mehmetali paşa adayı iilanı
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
iyi parti-chp
Hasan YILMAN
Hasan YILMAN

Ne zaman bunların para musluklarını keseceksiniz...?

Geçmişte olduğu gibi bir çoğunun küresel güçlerin ve onların istihbarat teşkilatlarının kontrol ve güdümünde olduğu bilinen ülkemizdeki bazı tarikat ve cemaat baronları '' bizim davamız günlük siyaset değil İslam'a h

21 Temmuz 2018 Saat: 14:53

Geçmişte olduğu gibi bir çoğunun küresel güçlerin ve onların istihbarat teşkilatlarının kontrol ve güdümünde olduğu bilinen ülkemizdeki bazı tarikat ve cemaat baronları '' bizim davamız günlük siyaset değil İslam'a hizmet davasıdır, iktidarların kimliği bizi pek fazla ilgilendirmez '' derler.

Aslında bir çok tarikat ve cemaat medyasının tek kutsalı kendi çıkarlarıdır. İSLAM amaç değil, araç ve örtüdür. Menfaatleri doğrultusunda yüce dinimizi hemen kendi amaçlarına uydurmada çok maharetli oldukları ve ülkemizdeki pek çok cemaat önderi kendini yüce ALLAH' ın ve Hz. Muhammed (S.A.V) ‘ in vekili saydığından bunlar kendilerini İÇTİHAT makamında yani dine yeni yorumlar katmaya adeta yetkili görürler.

Bir çok islami cemaatler araştırdığında kaynağında ALLAH için toplanan yardımlar vardır. Müridler CENNET' e gitmek için varını / yoğunu satarak şeyhine verir, şeyh ise onu şahsi servete dönüştürür. Müritler her ay vakfa yardım diye aidat verdikleri; KURBAN bayramlarında topladıkları et ve kurban derileri ile RAMAZAN aylarında da zekat ve fitre avına çıkarlar.

Osmanlı' nın çökertilmesinde, zayıflatılmasında başta İngilizler olmak üzere, o zaman ki bazı avrupa ülkeleri ile papalığın tuzağına bilerek veya bilmeyerek düşen, düşürülen sayıları çok fazla dini cemaat ve tarikat mensupları ile Osmanlı idaresince üst makamlara getirilen sözde din adamlarının payının çok yüksek olduğunu nasıl unutabiliriz...?

Hele hele kurtuluş savaşında başta İngilizlerle iş birliği yaparak Edirne' nin SELİMİYE, İstanbul' un bazı SELATİN camilerinde ‘’ yaşasın İngilizler, Yunan ordusu başarılı olsun, kahrolsun Mustafa Kemal ve Kuvayı Milliye v.b'' diyerek hutbe okutanları, fetva verenleri unutursanız daha pek çok FETÖ ve Adnan OKTAR grupları ile karşılaşmalarınızın mukadder olacağını asla unutmayınız.

Hala nasıl içeri tıkılmadığı ve hak ettiği cezaya katmerli olarak çarptırılmadığını anlamakta zorlandığımız Latif Erdoğan v.b. FETÖ mensuplarının deyimi ile sözde kainat imamı diye adlandırdıkları o zamanki adıyla GÜLEN (FETÖ) için güya ALLAH '' kainatı Muhammed için yarattım, senin için devam ettiriyorum '' demiş miş..! böyle bir sapkınlık olur mu...? Adeta kendisini Yüce Peygamberimizden sonra kainatın en büyük din adamı olarak (KUTBUL-AKTAB) lanse etmesine ne söylenebilir ki..? bu ifadelere yüce Kitabımız KURAN' a göre Yüce ALLAH' a ŞİRK koşmak denmez mi...?

Bazıları da; yüce dinimizde yeri olmayan ve kendilerine MEHDİ yakıştırması ile gerçek dini bilgisi zayıf, eksik saf ve temiz insanlarımızı kandırmakla meşguller. Aslında bunların Yüce dinimizle hiç bir alakalarının olmadığını ve adeta dini parayla satarak kendilerine maddi imkan ve siyasi nüfuz, imtiyaz sağladıklarını, bir çoğunun adeta hemen hemen her alan ve sahada faaliyet göstererek HOLDİNGLEŞTİKLERİNİ Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından ülke insanımıza (geniş medya imkanlarını kullanarak) detayları ile açıklanması gerekmez mi..?

Aslında ülkemizin içine düşürüldüğü bu sapık ve çarpık bazı tarikat ve cemaat hegemonyasının hakimiyeti altına girmesinin en baş sorumlusu bence asli görevini yapmayan ve sadece akçeli işlerle uğraşmaktan bu sorunlara vakit bulamayan DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZ' dır. Ülkemizin bu hale gelmesinin baş sorumlusu olarak ilk adres orasıdır. 
İnanın hemen hemen her CUMA değişik camilere gidiyorum nereye gitmişsem mutlaka para toplanmaktadır.

Her mütedeyyin sade Müslümanlar gibi bendeniz de her CUMA parayla Namaz kılıyorum. Böyle bir Müslümanlık olabilir mi..? böyle bir DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI yapılanması ülkemizdeki bu kangren olmuş yaralara merhem olabilir mi...? FETVA Makamları, Din İşleri Yüksek Kurulu var. Çıkınız ve Yüce Kitabımız KURAN' a göre gerçekten MEHDİ var mı...? Hz. İsa gökten inecek mi..? bunlar var mı..? yok mu..? açık ve net olarak açıklayınız.

Bazı tarikat ve cemaatlerden korkarak burun deliğinizden konuşmayınız. Gerçekleri açıklayarak Yüce Dinimize hizmet ediniz. Bizler sizden bunu bekliyoruz. Bir çoğunun aslında araştırıldığında kökü dışarıda olduğu ve bazı yabancı istihbarat teşkilatlarının kontrol ile güdümünde bulunduğundan çok kuvvetle şüphelenilen din kisvesi altında adeta çoğunun HOLDİNG haline geldiği bir çok dini cemaat ve tarikatın ülkemizi ablukaya alarak ülkemizi bölmeye, parçalamaya ve dış düşmanlara kolay lokma yapılmaya zorlandığımızı ne zaman fark edeceksiniz...? Yumurta kapıya dayanınca mı aklınız başınıza gelecek....?

Yüce TÜRK Milletinin sade ve duyarlı bir evladı olarak vatandaşlık görevlerim kapsamında özellikle T. C. Devletini yönetme yetkisinde ki her alan ve kademedeki siyasi , bürokratik sahada görevli ilgili yetkililere sesleniyorum. Uzun yıllardır ülkemizin arzu edilen gerekli kalkınmasında adeta bir fren vazifesi gören böyle yüce dinimizi parayla satanlara, yüce Kitabımız KURAN’ a ve yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’ in SARİH, gerçek Sünneti ve Hadislerine göre değil; gerçek din bilgisinden yoksun sarmalına kapılarak geçmişte Emevi ve İngiliz Müslümanlığını öne alarak bir çok HURAFE ve BİDAT’ lara göre ve de kendi görüşlerine göre Yüce Dinimizi şekillendirmeye, yorumlamaya çalışan bahse konu bu gruplara ne zaman dur diyeceksiniz...?

Ne zaman bunların para musluklarını keseceksiniz...? ülkemizi bu tip dini grupların işgalinden ne zaman temizleyeceksiniz..?

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
Haluk özcakmak 11.08.2018 19:12
Yazıklar olsun dini sömüren ve sömürtenlere..Atatürk niye bunlari kapatmıştı....Soruyorum Atatürkün ilan ettiği cumhuriyeti benimsiyormuyuz...Niye bbu sahtekarlık..maalesef şu andaki Chp dahil hiç bir parti Ataturkçu değildir...Vefasız insanların çoğunlukta olduğu bir Úlke durumundayız...
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

YEREL SEÇİMLERİ gene AKP alarak; silip süpürecektir.10 Aralık 2018 Saat: 15:43
Abdullah Gül' ün dış işleri bakanlığı yaptığı o dönemde tüm bakanlık teşkilatlarının dış temsilciliklerine yayımladığı genelge, tamim, tavsiye ile FETÖ grubuna sahip çıkılmasını ve onlara her türlü yardım yapılmasın
24 Kasım; ÖĞRETMENLER GÜNÜ Mesajım....?22 Kasım 2018 Saat: 02:07
Bendeniz başta, İlk okulumdaki ve diğer okullarımdaki yaşayan öğretmenlerimi saygıyla anıyor, arıyor, hal-hatır soruyor; onlara her daim saygıda, hürmette kusur etmemeye gayret ediyorum.
Dünya Literatüründe Gerçek HUKUK DEVLETİ denir8 Ekim 2018 Saat: 08:49
Gerçek demokrasinin hakim olduğu ülkelerde HAK, HUKUK ve ADALET hakimdir. Ülke ekonomik imkanlarının ülke insan katmanlarına oran itibarıyla hakça paylaşımı demektir.
Kocaeli halkıyla kurduğu yakın diyaloklar STK'larda konuşuluyor15 Eylül 2018 Saat: 18:12
Çeşitli platformlarda, bir çok STK' da yüksek sesle dile getirerek anılan bu arzusunun başta Sayın R.T.Erdoğan ve AK Parti teşkilat üst kademelerince görmezden, duymazdan gelinmemesini ve dikkate alınmasını istemektedir.
Kocaeli Belediye Başkanlıklarında Sürpriz İsimler14 Eylül 2018 Saat: 14:24
Yerel seçimlerin Kasım 2018' de yapılacağını düşünerek; az bir zaman kaldı. Yüce MEVLAM sağlık verirse bakalım kim haklı çıkacak hep birlikte gözlemleme imkanı yakalayacağız.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑