çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
kdm
Hasan YILMAN
Hasan YILMAN

Prof.Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN ve ESKİŞEHİR Gerçeği

09-10 ve 11 Eylül 2017 tarihleri arasında Eskişehir' de idim. 11 Eylül akşamı yaşamımı sürdürdüğüm baba ocağıma geri döndüm.

12 Eylül 2017 Saat: 00:52

Prof.Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN ve ESKİŞEHİR Gerçeği

09-10 ve 11 Eylül 2017 tarihleri arasında Eskişehir' de idim. 11 Eylül akşamı yaşamımı sürdürdüğüm baba ocağıma geri döndüm.

Daha önce Ankara, İzmir, Antalya ile Bursa ve İstanbul' da halkla bire bir yaptığım karşılıklı siyasi tercihlerin belirlenmesi ile anılan iller başta olmak üzere ilk yapılacak Belediye seçimleri konusunda kendi çap ve imkanlarımla halkın nabzını tutma kapsamında yaptığım kamu oyu araştırmaları neticesinde bu sefer Eskişehir' in hemen hemen her tarafını dolaştım, halk' ın yerel yönetime bakış açısını, memnuniyet derecesinin sonucu olarak Eskişehir' de Sayın Prof. Yılmaz Büyükerşen' i çok başarılı bulduklarını, halkın da beğenisinin artarak devam ettiğini tespit ettim.

Mevcut siyasi iradenin tüm engellemelerine ve takoz koymalarına rağmen Yılmaz hoca Eskişehir' de çoooook başarılı işler yapmış. Önümüzdeki zaman süreçlerinde ESKİŞEHİR ve Prof. Yılmaz BÜYÜKERŞEN bütünleşmesinin nasıl sağlandığını da detaylı olarak Yüce TÜRK milletine sunacağım.

Sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN biraz daha genç olabilseydi çok mükemmel bir Cumhurbaşkanı olurdu. Bendeniz bu gerçeği yıllar evvel ön görerek o zaman kamuoyu çerçevesinde Sayın Ecevit' e ‘’yapmayınız, etmeyiniz geliniz etrafınızdaki yalakaları, yağcıları, goy goycuları dinlemeyiniz sağlık problemleriniz aşırı derecede artmış görünüyor adeta Başbakanlık makamına özel hidrolik merdivenle çıkmak zorunda kalıyorsunuz, Yüce TÜRK milletine seslenerek çekiliniz ve yerinize (o zaman belediye başkanı bile değil) şu Prof. Yılmaz BÜYÜKERŞEN' nin gelmesine vesile olunuz eğer böyle bir öz veri ile şu yüce TÜRK Milletinin önünü açarsanız halkımız işte o zaman sizi omuzlarda taşır, minnettar kalır büstünüzü her yere diker mevcut koalisyon çok kötü bir icraatlar sarmalına kapılarak adeta freni patlamış yokuş aşağı hızla inen bir araba gibi gidiyor, böyle bir ülke yönetiminin devamı asla mümkün değil ‘’ dedik ama asla anlamadılar, anlatamadık.

Anılan o günkü MHP + DSP + ANAP + Kemal Derviş koalisyonu öyle kötü ülkeyi yönetiyordu ki adeta halk artık yüksek sesle ‘’ bunlar gitsin de ne olursa olsun, kim gelirse gelsin ‘’ feryadı figan ediyordu. İşte o günlerde bendeniz Yüce ve Asil TÜRK Milletinin sade bir evladı olarak içinde yaşadığımız devlet bunalımını, kötü ve hantal yönetim tarzını görerek üzerime düşen vatandaşlık kapsamındaki görevlerimi icraya sokarak neler yaptığımı, olayların objektif analizini yaparak tüm gerçekleri Temmuz 2014’ te yayımladığımız STRATEJİK ANALİZ (436 sayfa) adlı kitabımda çok daha kapsamlı olarak açıkladım ve Sayın R.T.Erdoğan’ iktidarlarının önünü kimlerin açtığını da çoook detaylı şekilde halkımızın bilgisine sunmaya gayret ettim.

Sonuç olarak; o günkü koalisyon iktidarlarının nasıl devlet yönettiğini de teferruatlandırarak R.T.Erdoğanı dolayısı ile AKP’ yi kimlerin iktidara taşıdığını işte o anılan kitabımda isim isim belirttim.

Bu çerçevede diyorum ki; Eskişehir' de Yılmaz hoca çok rahat. İzmir' de aynı kişi aday yapılırsa İzmir yolcu. Onun yerine İzmir' de Dr. Aytun Çıray (şu an parlamenter) veya Baro başkanı Av. Aydın Özcan aday yapılmalı, aksi takdirde İzmir gidecek haberiniz olsun.

İstanbul için ortak aday olarak Prof. Ahmet Vefik Alp veya Ufuk Söylemez halkın önüne çıkarılmalı. Ankara için ise tartışmasız olarak Av. Mansur Yavaş diyorum. Antalya’ da; Mustafa Akaydın ile Deniz Baykal mevcudiyeti devam ettiği sürece mevcut başkan Menderes Türel her daim seçimi alır.

Antalya’ da Prof. Mustafa Akaydın' ın seçimi neden kaybedeceğini işte o zaman süreçlerinde yazmıştım. Başta İstanbul, Ankara, Kocaeli Yerel yönetim seçimleri ile ilgili de çok kapsamlı açıklamalarımı daha önceki analiz çalışmalarımda şekillendirerek FİKİR PORTALI olarak Kullandığım FACEBOOK sayfamda ifade etmiştim. Tekrarı olmaması için şimdilik sadece kıyısından geçiyorum.

Yukarıda kısaca değindiğim anılan bu konuları önceki zaman süreçlerimde ifade ettiğim gibi Temmuz 2014' te yayımladığımız STRATEJİK ANALİZ adlı kitabımda ve FACE sayfamda yer, zaman göstererek isim isim açıklayarak Yüce ve Asil TÜRK Milletinin bilgisine sunmuştum. Daha ne yapabilirdim....?

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Ne zaman bunların para musluklarını keseceksiniz...?21 Temmuz 2018 Saat: 14:53
Geçmişte olduğu gibi bir çoğunun küresel güçlerin ve onların istihbarat teşkilatlarının kontrol ve güdümünde olduğu bilinen ülkemizdeki bazı tarikat ve cemaat baronları '' bizim davamız günlük siyaset değil İslam'a h
Bazı ülkelerde YARGI tam bağımsız ve tarafsızdır7 Haziran 2018 Saat: 14:35
Modern, Uygar Dünya Ülkelerinin Belediyeleri İle Ülkemizde ki Bazı Belediyeler Arasındaki KALİTE Farkı..!
Seçim Akşamı Bekleyen en Büyük Tehlike Hk’ da...!1 Haziran 2018 Saat: 17:03
Mevcut bu kadroya hakim YSK (Yüksek Seçim Kurulu) ülkemizde mevcut olduğu sürece; bunlara asla ve asla güven olmaz.
Muharrem İNCE' nin rakipleri diğer Cumhurbaşkanı adayları asla değildir29 Mayıs 2018 Saat: 09:05
Sayın İNCE; bir kere daha sizi uyarıyorum, Kılıçdaroğlundan uzak durunuz. Sakın haaa sakın beraber MİTİNG falan yapmaya yanaşmayınız. Çok güzel bir İVME yakaladınız bunu harcamayınız, yok etmeyiniz.
Ülke menfaatlerini öncelik kabul etmelidir24 Mayıs 2018 Saat: 14:15
Rahmetli ATATÜRK diyor ki '' Efendiler, bir ülke yalnız kendi gücüne dayanarak varlığını ve bağımsızlığını sağlayamazsa; şunun, bunun oyuncağı olmaktan kurtulamaz '' yine
Tüm Yazıları
Yukarı ↑