çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
Mehmetali paşa adayı iilanı
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Siyaset

İŞGAL PAPAZI

Erbakan Vakfı İzmit İlçe Temsilciliği haftalık toplantısını yönetim kurulu üyelerinin katılımları ile Vakıf İl binasında gerçekleştirdi.

9 Ağustos 2018 Saat: 15:34
İŞGAL PAPAZI
İŞGAL PAPAZI

Toplantı da konuşan İzmit İlçe Temsilcisi Musa Kahya, "ABD papazı bahane ederek Türkiye’yi tehdit etmekle kalmayıp hemen yaptırımlara başladı, evet bu yaptırımlar hukuk dışıdır. Zaten günümüzde Uluslararası meselelerde hukuk saf dışıdır. Hangi devlet güçlüyse onun dayatmaları diğer güçsüz devletlere hukuk diye yutturulmaya çalışılıyor. Yedi yıldır ABD ve Rusya’nın Suriye’yi işgal etmiş olması hangi hukukta var. 

ABD Türkiye’yi gerçekten papaz mevzusundan dolayı mı tehdit ediyor?

Musa Kahya,"Türkiye papazı serbest bıraksa ABD Türkiye’yi tehdit etmeyecek miydi? ABD’nin derdi papaz mapaz değil. ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) uygulamasının uygulanmadığı iki ülke kaldı; biri Türkiye diğeri ise İran. ABD İran’a çullanmak için hazırlık yapıyor. Irak işgalinde olduğu gibi İran’ı da NATO ülkelerinin askerleriyle işgal etmek istiyor. Türkiye NATO üyesi, İran’a da iyi bir komşu, ABD İran’a uygulayacağı ambargoya Türkiye’nin de katılmasını istiyor" ifadelerini kullandı.

ABD işgal edeceği iki ülkeden hangisini önce işgal etmenin planlarını yapıyor. ABD iki ülkeyi de aynı anda tehdit ederek yaptırım uygulayarak bakalım hangisi daha dirençli denemesi yapıyor diyen İlçe Temsilcisi Musa Kahya,"İran’ın arkasında Rusya var gibi gözüküyor, fakar küfür tek millettir. Suriye’ninde arkasında Rusya vardı. Fakat göz yaşı hiç bitmedi, ağlayanlar hep Müslümanlar. Kafirler birbirinin dostudurlar" dedi.

Ülkemize Dönecek Olursak…

Musa Kahya,"Türkiye ABD’ye göbekten değil beyinden bağlıdır. Göbek kesilir atılır ama beyin kesilip atılamaz. Keşke beyinden değil de göbekten bağlı olsaydık! O zaman banane Amerika’dan derdik, Şimdi diyemiyoruz. Eğitimi ABD belirler, Türkiye’de faaliyet gösteren büyük şirketlerin hepsi ABD menşelidir. Devleti yönetenler önce ABD’den icazet alıyorlar. Tüm yaptırımlara rağmen haken dostumuz diyoruz, müttefikiz diyoruz. Türkiye’yi yönetenler gerçekten Türkiye’li ise İncirlik başta olmak üzere Kürecik ve diğer askeri üsleri kapatırlar" sözlerini kullandı.

Nato’nun Üsleri De İsteniyor! Sonra? Sonra Sıra Türkiye’ye Gelecek

Papaz mapaz bahane, işgal için sebep oluşturulmaya çalışıldığını belirten İzmit İlçe Temsilcisi Kahya, "Türkiye’yi yönetenler İncirlik Üssü başta olmak üzere ABD’nin Türkiye’de bulunan bütün askeri bölgelerini kapatırlar. Yetmez NATO üslerini de kapatmaları gerekir. Üsler açık ABD’ye kafa tutuyoruz. Bundan daha komik bir şey olamaz. Yaptırıma yaptırımla karşılık verilirse o zaman ülkemiz beyinden bağlı olmadığını gösterir. Yöneticilerimiz İslam ülkeleri ile ortak para biriminden söz ediyordu, biraz tehdit gösterince İran ile yapılan ticarette ortak para birimi kullanılması için İran ile anlaşma yapılmıştı fakat Türkiye’nin tehditler karşısında vaz geçtiği öne sürülüyor. O zaman halen ABD’ye beyinden bağlı olduğumuz ortaya çıkıyor. Tehdit alıyoruz fakat bakanlarımız ABD’yle ilişkilerimizin hiçbir zaman kopmayacağını söylüyorlar. Hala ülkemizi tehdit eden zorbalığa karşı iyimserlik yapıyoruz.her türlü kirli oyunların içinde olan ABD’nin Türkiye’ye hukuk ve insanlık dersi vermeye kalkması küstahlıktır. Papaz Brunso’nun haksız yere hapsedildiğini ileri sürmesi bizlere hukukun kurallarını öğretmesi bir edepsizliktir, küstahlıktır. Çünkü kendisi dünyanın en sicili bozuk ülkesidir" dedi.

Suriye’ye Bir Saldırı Olursa Bilinki Hedef Türkiye’dir

Kahya, "Erbakan hocamız 1993’te uyarmıştı eğer Suriye’ye bir saldırı olursa bilinki hedef Türkiye’dir. Planlar önceden gizli ve sinsi yapılıyordu şimdi ise aşikar yapılıyor. ABD 2001’de 22 islam ülkesinin haritasını yayınladı 22 yeni ülke olacak dedi. BOP adı verilen plan işliyor. ABD ve batı her zaman her fırsatta İsrail’in güvenliğinden söz etmesi planın büyük İsrail projesi (BİP) olarak işlediğini görüyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑