160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Siyaset

“Kadın Bakışıyla Yerel Yönetimler" Çalıştayı

AK Parti İl Kadın Kolları ‘Kadın ve Şehir Atölyesi’ Çalışmasının ikinci oturumunda “Kadın Bakışıyla Yerel Yönetimler “konulu çalıştay düzenledi.

23 Aralık 2018 Saat: 00:27
“Kadın Bakışıyla Yerel Yönetimler’ Çalıştayı
“Kadın Bakışıyla Yerel Yönetimler" Çalıştayı

AK Kadın Kocaeli’den  “Kadın Bakışıyla Yerel Yönetimler’ Çalıştayı

 

AK Parti İl Kadın Kolları ‘Kadın ve Şehir Atölyesi’ Çalışmasının ikinci oturumunda “Kadın Bakışıyla Yerel Yönetimler “konulu çalıştay düzenledi.

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz’ın açış konuşmasıyla başlayan çalıştaya AK Parti Kocaeli Büyükşehir Adayı Doç.Dr.Tahir Büyükakın, Büyükşehir Başkanvekili Zekeriya Özak, İl ve ilçe Kadın Kolları Yöneticileri, Kadın dernekleri ve İş Kadınları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, STK’larda yer alan kadınlara kenttin gelişmesindeki katkıları nedeniyle teşekkür etti. Kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla yer alması için çaba harcanması gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Yerel yönetimlerin güçlenmesi ile kadınların karar mekanizmalarında yer alması gerekiyor.

Aynı zamanda kadının yerel yönetimlere katılması, demokratikleşme açısından da önemli adımdır. Çalıştayda katılanların kentti kullanırken ihtiyaç duyduğu hizmetler ve yerel yönetimlerin çalışmalarını karşılaştıracağız. Kadınların şehirleşme ile ilgili taleplerini alacağız. Şehirlerimizi şehir için sözü olan kadınlarla şekillendireceğiz. Geleceği kadın dostu şehirler teslim etmek için çalışacağız” dedi.

“Şehre kadın eli değme zamanı geldi” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, kadının elinin değdiği her yerin renklendiğini belirtti. Kadının her zaman ana tarafında atıfta bulunulduğunu söyleyen Büyükakın, “Analık çok kutsaldır. Kadınlar bu topluma sadece ana olarak katkı vermedi. Kadınlar Osmanlı’nın kuruluşunun harcında vardı. Bu şehri yönetmeye başlarsak belediyecilik anlayışımızı gözden geçirmemiz gerekiyor. Kadınların belediyecilik anlayışında yer alması gerekiyor.  Genel başkanımız aday tanıtım toplantısında bundan sonra gönül belediyeciliği yapacağımızı söyledi. Belediyeciliğin nasıl yapılacağı kitabı İstanbul ve Kocaeli’de yazıldı. Son 15 yılda belediyeciliğin kitabını yazdık. Yazmaya da devam edeceğiz. Sosyal belediyecilik, gönül belediyeciliği yapacağız. Çocuklar, gençler, şiddete maruz kalan kadınlar, çevresel sorunlar, kentin tarihi, silueti gibi birçok projeye imza atmamız gerekiyor. Gönüllü teşkilatlara destek vermemiz gerekiyor” dedi.

AK Parti İl Kadın Kollarının “Kadın Bakışıyla Yerel Yönetimler’ Çalıştayında farklı sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri, kadınların ve kentin sorunlarına yönelik fikir düşünce ve önerilerini paylaştılar. Kadın gözüyle Kocaeli’ye neler katılabileceğinin konuşulduğu çalıştay’da oluşturulan 7 masada moderatörlerin yönetiminde raportörler katılımcıların görüş, fikir ve önerilerini kaydetti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑