160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Siyaset

Kaman bayrağı Yıldız’a devretti

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından ataması gerçekleştirilen Şanbaz Yıldız, İYİ Parti Kurucu İl eski Başkanı Serdar Kaman’dan bayrağı devraldı.

24 Eylül 2018 Saat: 00:01
Kaman bayrağı Yıldız’a devretti
Kaman bayrağı Yıldız’a devretti

Kaman bayrağı Yıldız’a devretti

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından ataması gerçekleştirilen Şanbaz Yıldız, İYİ Parti Kurucu İl eski Başkanı Serdar Kaman’dan bayrağı devraldı. Törende konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Hiç kimseye iltifat etmeyeceğiz, hiç kimseyi aldatmayacağız, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceğiz” dedi

YOĞUN KATILIM

İYİ Parti İl Yönetimleri geçtiğimiz ay, yenilenme süreci için istifa etmiş ve yeni İl Yönetimleri İYİ Parti Genel Merkezi tarafından atanmıştı. Bu süreçte istifa eden İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman’ın yerine ŞanbazYıldız atanmıştı. Yıldız, düzenlenen devir teslim töreniyle Kaman’dan görevi devraldı. İl binasında gerçekleştirilen toplantıya İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Kurucu üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu üyesi Ruhittin Sönmez, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti Kurucu İl eski Başkanı Serdar Kaman, ilçe başkanları, il yöneticileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

KAOS DEVAM EDECEK

Devir teslim töreninde ilk olarak kürsüye çıkan İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, “İl Başkanımız Serdar Kaman’a gösterdiği tevazu için teşekkür ediyorum. Ülkemizde son günlerce meydana gelen ekonomik kaosun yarattığı sosyal çalkalanmalar ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde çocuğuna okul pantolonu alamadığı için canına kıyan bir vatandaşa şahit olduk. Valilik açıklamasında intihar sebebinin okul pantolonu alamaması değil, vatandaşın psikolojisinin bozuk olduğunu, maddi durumunun iyi olduğunu ifade etti. Türkiye ciddi anlamda ekonomik bir kaosun eşiğine düştü ve bu kaos artarak da devam edecektir” ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ SEBEP GÖSTERİLDİ

“Bunun sorumlusu 16 yıllık AK Parti hükümetidir. Damat Albayrak, “Orta Vadeli Planı” açıkladığında 17-25 Aralık ve 15 Temmuz’u ekonominin bozulmasına sebep olarak gösterdi. 17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da doların artışı 40 kuruş civarlarındaydı. Ekonominin bozulmasının tek faili vardır; bütün kaynaklarını yandaşlarına ayıran, müsriflikte adeta Nirvana’ya varan AK Parti hükümetinden başka hiç kimse değildir. Herkes olduğu kadar gazeteciler de yazamasalar da bu durumun gerçekliğinin farkındadır” şeklinde konuştu.

DEMOKRASİYE YENİ TARİF GEREKİYOR

“Meclis açılırken yeni bir hamle yapıldı” diyen Türkkan,“Meclis Başkanlığında iç tüzük değişikliği talep edildi. MV süreleri yarı yarıya indirilmiş durumda. Bakanı karşımıza alıp sözlü önerge verme hakkımız elinden alındı. Önergelere cevap verme zorunluluğu da ortadan kalktı. Yetkili ama sorumsuz bir Cumhurbaşkanı var. Çünkü kendisine soru soramadığımız bir cumhurbaşkanının yönettiği ülkede yaşıyoruz. Eğer bu demokrasiyse demokrasinin yeniden tarifi gerekiyor. Sayın MV, kurucu üyelerim, ilçe başkanlarım hepinize teşekkür ediyorum” diye belirtti.

TEŞKİLATI ÇALIŞIR HALE GETİRDİK

Türkkan’dan sonra kürsüye çıkan İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Serdar Kaman, “Bu bir veda değil, başlangıç törenidir. Bundan yaklaşık 10 ay önce değerli arkadaşımız, büyüğümüz Ruhittin Sönmez Beyefendi beni telefonla aradığında bana bir görev tebliğ edeceğini hissettim. Bu görev tebliğ edildiğinde büyük bir sorumluluk aldım. Zor bir dönemden geçen Türkiye zor bir dönemden geçerken cesurlar hareketine ihtiyaç vardı. Bu görevden onur ve gurur duydum. Ankara’da görevi aldığımızdan sonra 10 ayda ne yaptık. Benden önceki İl Başkanının istifa nedeniyle hassasiyetle davranmak zorundaydım. 5 Ocak 2018 tarihinde, 1 ay gibi kısa bir zaman içerisinde bütün teşkilatları kurduk, çalışır hale getirdik” ifadelerini kullandı.

PARTİMDEN KOPMAYACAĞIM

10 aylık başkanlık sürecini anlatan Kaman, “Teşkilatı kurduktan sonra seçimlere hazırlanmaya başladık. İlçe kongrelerimizi ve İl kongrelerimizi tamamladık. Ardından baskın seçim geldi. Teşkilatlar yeni kurulmuş, insanlar birbirlerini yeni tanımaya başlıyor. Ortalık toz duman. Böylesine bir ortamda İl Teşkilatı ve 12 İlçe Başkanı seçimi sırtladı. Allaha şükürler olsun Vekilimizi Ankara’ya götürdük. Bundan sonra önümüzde yeni bir seçim var. Ben Şanbaz Bey kardeşimi yıllardır tanırım. Ona tıkır tıkır çalışır 12 İlçeyi ve bir İl binasını teslim ediyoruz. Bu Serdar Kaman’ın başarısı değil, İl Teşkilatının başarısıdır. Ben burada bu görevi teslim ettiğimde partimden kopmayacağım” şeklinde konuştu.

EN AZ BİR BELEDİYE BAŞKANI

“Değerli kardeşimin her zaman yanında olacağım” diyen Kaman, “24 saat hizmet için hazırım. Küskünlüğüm yok. Görevini layıkıyla yapmış bir İl Başkanı olarak görevimi devrediyorum. Önümüzdeki yerel seçimler bizim için bir başarı olacaktır. Kocaeli İl Teşkilatı güzel bir sonuç alacaktır. Bundan eminim. En az 1 belediye başkanlığını alacağıma inanıyorum. 6 vekil demiştim 1 vekil çıkarttık. İnanıyorum daha fazla belediye başkanı çıkaracağız” diye belirtti.

İYİ PARTİ 5 MİLYON OY ALDI

Kaman’dan sonra kürsüye çıkan İYİ Parti Kurucu üyesi Cumali Durmuş, “Bu bir bayrak yarışı. Kaman’dan sonra ülkemize hizmet edecek başka değerli bir kardeşimiz gelecek. Öncelikle Serdar Kaman Beye ve görev yapan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu görevi başarıyla yerine getirdiler. Lütfü Türkkan Beyi meclise gönderdiler. Allah gönüllerinden geçen her şeyi onlara nasip etsin. Bugün görevi devralan uzun yıllardır beraber siyaset yaptığım bir kardeşim. Benim ülkem sıkıntıda. Yiğitliğine yiğitlik katacak bir milletiz biz. Bu millet işaret almayı bekliyor. Bu cesaret buradakilerde var. Cesaretleri olmasa burada olmazlardı. İYİ Parti 5 milyon oy aldı bu ülkede”  şeklinde konuştu.

BEDEL ÖDENMEYE DEVAM EDECEK

Devir teslim töreninde konuşan Şanban Yıldız, “Siyasette hizmet bir bayrak yarışıdır. Bugün bu bayrağı devralmaktan ve zamanı geldiğinde görevimi onurlu bir şekilde yapmanın kıvancıyla devredecek olmaktan şeref duyarım. Kanımca önemli olan; bu süre içerisinde sorumluluk bilinciyle hareket etmek ve bu görevi tüm gereklilikleriyle yerine getirebilmektedir. Sayın Serdar Kaman ve ekibi kısa sürede İl genelinde yapılanma sürecini tamamlamış ve devamındaki erken genel seçim sürecini büyük özveriyle geçirmişlerdir. Kendilerine şahsım ve partim adına huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Değerli arkadaşlar, ülkemizde siyaset yapmak hiçbir dönem kolay olamamıştır. Hele ki, bu siyaseti muhalefet adına yapmak, beraberinde birçok bedel ödenmesine neden olmuştur. Mücadelemiz sürdükçe de bedel ödenmeye devam edilecektir” ifadelerini kullandı.

CESURLAR HAREKETİ İYİ PARTİ

İYİ Parti’nin kurulmasının cesurca bir hareket olduğunu dile getiren Yıldız, “Sevgili İYİ Partililer, her doğum sancılıdır, sıkıntılıdır. Tüm ambargolara ve tüm yasaklamalara rağmen bir cesurlar hareketi olan İYİ Parti, genel seçimlere katılmış ve halkımızdan kayda değer bir destek görmüştür. Ancak önümüzdeki 2019 yerel seçimleri için çok iyi değerlendirilmesi gereken zorlu bir süreç bulunmaktadır. İnanıyorum ki, Kocaeli il ve ilçe teşkilatlarımız bu sürece, tüm enerjisini bu uğurda sarf edebilecek, kentimizin sorunlarını etüt edip çözüm üretebilecek, dinamik, genç ve tecrübeyle harmanlanmış bir kadro ile hazırlanacaktır” dedi.

ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIZ

“Ve inanıyorum ki bizler, bu sınavdan alnımızın akıyla çıkacağız” diyen Yıldız, “Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceğiz, hiç kimseyi aldatmayacağız, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceğiz. Herkes bizim aleyhimizde bulunacaktır. Herkes bizi yolumuzdan çevirmeye çalışacaktır. İşte biz burada karşı koyuşları yok eden olacağız. Önümüze sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendimizi büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacağız. Ondan sonra bize büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceğiz” şeklinde konuştu.

KENETLENMEMİZ ÖNCELİĞİMİZ

Konuşmasının devamında Yıldız, “Unutmayın, bizler teşkilat anlamında ne kadar yapıcı ve kucaklayıcı olursak, bu şehrin her insanına uzattığımız el de o denli samimi ve sıcak olacaktır. Siyaset gönül işidir, gönlün adamı olunuz. Kenetlenmemiz, önceliğimizdir. Her fikir, her söylem bir başkasını incitmediği sürece değerlidir. İYİ kelimesinin önünde ve arkasında uzlaşma ve hoşgörünün dışında başka bir hiçbir şey olmamalıdır” diye belirtti.

DEĞERLERİMİZE BAĞLI KALMAK ZORUNDAYIZ

Son olarak Yıldız, “Bizler, vatanımız ve vatandaşımız için İYİ’yi istemek, İYİ olmak, İYİ’yi başarabilmek zorundayız. Bizler, dik durmak, ilkeli olmak, milli ve manevi değerlerimize bağlı kalmak zorundayız. Bizler, bilim ve aklın önderliğinde yol alarak, Büyük Atatürk’ün ilkelerine sıkı sıkıya sarılmak zorundayız. Konuşmama son vermeden önce huzurunuzda Sayın Serdar Kaman’a çalışmalarından ve katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim. Kendisine bu plaketi takdim ederken, katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı. Şanbaz, konuşmasının ardından Kurucu İl eski Başkanı Serdar Kaman’a emeklerinden dolayı teşekkür ederek, plaket taktim etti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑