160x600 ( Sol Reklam 1 ) Çelebi Bilişim
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

Karamürsel Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi açıldı

“Sağlıklı anneler, mutlu aileler” parolasıyla yola çıkan Büyükşehir Belediyesi, anneler için KaramürselKadın ve Çocuk Eğitimi Merkezi açtı

6 Aralık 2018 Saat: 11:24
Karamürsel Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi açıldı
Karamürsel Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi açıldı

“Sağlıklı anneler, mutlu aileler” parolasıyla yola çıkan Büyükşehir Belediyesi, anneler için KaramürselKadın ve Çocuk Eğitimi Merkezi açtı

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karamürsel Belediyesi ortaklığıyla ilçede bulunan 4 katlı eski belediye binasına kazandırılan Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi’nin açılış programı gerçekleştirildi. Bin 500 metrekare kapalı kullanım alanına sahip olan merkez, Kocaeli Anne Şehir Projesi kadınların hizmetine kazandırıldı. Açılış töreninde konuşan Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “kadın sağlıklı ve mutlu ise, toplum da sağlıklı ve mutlu olur. Çünkü nesiller kadınlarımızın ellerinde yetişir.” ifadelerine yer verdi.

 

KARAMÜRSEL PROTOKOLÜ AÇILIŞTAYDI

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde Kocaeli genelinde 70 bin üzerinde kadına hizmet veren Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Kocaeli Anne Şehir Projesi kapsamında Karamürsel’e Kadın ve Çocuk Eğitimi Merkezi açtı. Merkezin açılış törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Karamürsel ilçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi,Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Mücahit Arslan, Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdür Nagehan Malkoç, büyükşehir yetkileri, ilçe meclis üyeleri, merkezin eğitmenleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

SPOR ÖTESİ BİR PROJE

Merkez açılışında konuşan kursiyer Meral Ozan, “Emekli ilkokul öğretmeni olarak hayatımı spora adadım. Öğrencilik yıllarımda voleybol oynadım. Emekli olduktan sonra spordan koptum ve birkaç yıl önce yoga yaptım.  Şimdilerde ise Kocaeli Anne Şehir Projesi ile tanıştım. Spor sayesinde ruhumu daha hür hissediyorum. Kendimi spora verdiğimde bünyemin rahatladığını hissediyorum. Bu projenin amacı spor vasıtası ile kadını sosyal hayatın içine almak, topluma kazandırmaktır. Bu proje yalnızca spor projesi değildir, spor ötesi bir projedir. Büyükşehir belediye başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“BU MİLLETİN KALBİNDE YER EDİNDİNİZ”

Açılış töreninde konuşan Karamürsel İlçe Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, “Bugün açacağımız tesis Kocaeli Anne Şehir Projesi ile kadınımızı hak ettiği yere taşıyan bir tesistir. Bu tesisleri yaşatacak olan sizlersiniz. İbrahim Başkanımıza bu güzel eseri ilçemize kazandırdığı için teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Sizin Kocaeli’ye kazandırdığınız eserleri herkes biliyor. Sizler bu milletin kalbine yer edindiniz.” şeklinde konuştu.

 

AYRILSAKTA BERABERİZ

Açılış töreninde “Gelecek nesillerin sağlıklı olabilmesi annelerimizin elindedir.Biz Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık için sporuözendirecek projeleri hayata geçiriyoruz. “Spor İçin Harekete Geç” gibi, kadınlarımıza yönelikyaptığımız çalışmalardan aldığımız başarılı sonuçlar, bizi hep yeni projeler üretme noktasında yüreklendirdi. Bu nedenle Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesini geliştirdik.Binlerce kadınımızı evlerden, spor ve yaşam merkezlerine taşıdık.Kadınların sosyal yaşamdaki yerini genişlettik.Açtığımız bu hizmet binası tüm hanım kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

 

4 KAT HİZMET

4 katlı binadan oluşan Kadın ve Çocuk Eğitimi Merkezibin 500 metrekare kullanım alanına sahip. Eğitim merkezi içerisinde fitness ve pilates yapılan 2 adet salon bulunuyor. Ayrıca merkezde çocuk oyun odası, 50 kişilik eğitim salonu, danışman odası, toplantı odası, kütüphane diyetisyen ve fizyoterapist odası, soyunma odaları, sauna, mescit ve kafeterya bulunuyor.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑