160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

KARTEPE BALABAN MAHALLE KONAĞI BİTİYOR

Kartepe Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar ile eski Balaban Sağlık Ocağı, Balaban Mahalle Konağı olarak hizmet vermeye hazırlanıyor. Mahalle konağının iç tefrişatı bitme noktasında geldi.

26 Temmuz 2018 Saat: 14:28
KARTEPE BALABAN MAHALLE KONAĞI BİTİYOR
KARTEPE BALABAN MAHALLE KONAĞI BİTİYOR

Kartepelileri sosyal ve kültürel mekanlara kavuşturarak yaşamlarını kolaylaştırma hedefinde olan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatı ile eski Balaban Mahallesi Sağlık Ocağı binasında yapımına başlanan restorasyon bitme noktasında geldi. Kartepe Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından yapılan restorasyonun tamamlanması sonrasında Balaban Mahalle Konağı bölge halkına hizmet vermeye başlayacak.

PLANLAMA YAPILIYOR

Balaban Sağlık Ocağı olarak hizmet veren yapı rantabl hale getirilerek mahalle konağına dönüştürmek için başlatılan tadilat çalışması ile mevcut yapı kent olgusuna uygun fiziki görüntüsü ve içindeki fonksiyonları ile mahalle sakinlerine konak olarak hizmet verecek. Balaban Mahalle Mahalle Konağı, bölge halkına 420 metrekarelik alanda KAR-MEK kurs merkezi, Emekli Evi, Bilgi Evi, Kadın Spor Merkezi, belediye hizmet birimleri yer alacak.

HALKIMIZA YAKIŞIR

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Balaban Mahallesi Sağlı Ocağı’nın devr alınması sonrasında ekiplerimiz tarafından çalışmalara hız verdik. Balaban Mahallemizde konak yapmayı uzun zamandır planlıyorduk. Mahalle dokusuna zarar vermeden eski sağlık ocağı içerisinde bitme noktasında gelen restorasyon çalışmaları hemşehrilerimize yakışır olacaktır. Bina içerisinde çalışmaların bitmesi ile çevre düzenlemesi bina dış cephesinin yapımına geçilecek. En kısa sürede düzenlemeleri bitirip halkımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Kartepe,

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑