160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

KaşkaldereMesire Alanı,Derince’ye nefes aldıracak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin birçok noktasında yeşil alan oluşturuyor. Mevcut yeşil alanları da zenginleştiren Büyükşehir Belediyesi, Derince Kaşkaldere mesire alanındaki çalışmalarına devam ediyor.

11 Ocak 2019 Saat: 11:18
KaşkaldereMesire Alanı,Derince’ye nefes aldıracak
KaşkaldereMesire Alanı,Derince’ye nefes aldıracak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kente kazandıracağı yeşil alanlar arasında yer alan Derince Kaşkaldere mesire alanı şekilleniyor.

 

KaşkaldereMesire Alanı,Derince’ye nefes aldıracak

 

Yeşile ve doğaya önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin birçok noktasında yeşil alan oluşturuyor. Mevcut yeşil alanları da zenginleştiren Büyükşehir Belediyesi, Derince Kaşkaldere mesire alanındaki çalışmalarına devam ediyor. Ağaçlandırmaların yapılacağı ve sosyal donatıların inşa edileceği Kaşkaldere Mesire alanıbölgenin adeta cazibe merkezi olacak.

 

PEYZAJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi Derince’ye muhteşem bir mesire alanı kazandırıyor. 31 Bin 360 metrekare alan üzerinde kurulan KaşkaldereMesire Alanı’nda çalışmalar hızla ilerliyor. Mesire alanınınbirinci etabında yapılacak olan yürüyüş yolları yapım çalışmaları devam ediyor. Şuana kadar alanda 850 metreküp toprak serimi yapıldı.

 

BİN 560 AĞAÇ DİKİLDİ

Yeşil alan peyzaj çalışmaları devam eden mesire alanına 35 Adet Piramit mazı, 537 Adet Goldraider, 127 Adet Atlas Sediri, 544 Adet Leyland, 40 Adet Tijli Erguvan 111 Adet Dişbudak, 102 Adet Çınarve 63 Adet Defne ağacı dikimi yapıldı. Bölgede bin 560 Adet Bitki toprak ile buluştu.

 

BİN 200 METRE YÜRÜYÜŞ YOLU

Derince Mesire alanı 1. etabında, dere kenarına iki yürüyüş yolu inşa ediliyor. Ağaçlandırma ve sosyal donatıların inşa edileceği yürüyüş yolunda, mesire alanına gelen vatandaşların gönüllerince spor yapıp dolaşabilecek. Bin 200 metre uzunluğa sahip olacak yürüyüş yolu dere kenarına paralel olarak inşa edilecek.

 

SOSYAL DONATILAR İNŞA EDİLECEK

Kasım ayında başlanan çalışmalarda, yürüyüş yolu ve ağaçlandırmanın yanı sıra sosyal donatılarda inşa edilecek. Bu kapsamda çalışma yapılan alanın içerisine piknik masaları ve Japon tipi üstü kapalı kamelyalar konulacak. Yapılan çalışma ile Kaşkalderebirinci etaptaki mesire alanı dahazengin ve her kesime hitap edecek bir çevreye sahip olacak.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑