160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR
SAĞ KENAR - robot
sağ- fotomakineleri

Röportaj

Kim açıklanırsa adayımızın yanında bir olmalıyız

Vatandaşımızada şunu söylemek istiyorum. Evet eksik olan bir takım şeyler olabilir fakat bunları düzeltecek olanda bizim kadrolarımızdır. Bize güvensinler., destek olsunlar.

26 Kasım 2018 Saat: 22:04
Kim açıklanırsa adayımızın yanında bir olmalıyız
Kim açıklanırsa adayımızın yanında bir olmalıyız

Ak Parti Kartepe ilçesi Belediye başkan aday adayı olan İnşaat Mühendisi Murat Yıldız,Kocaeli Haber Dünyası haber merkezimizi ziyaret etti.Kendilerinin ziyaretinden son derece memnun oldum.Siz kıymetli okurlarımızla değerli kardeşim İnş.Müh.Murat Yıldız'ı tanımanız adına röportaj gerçekleştirdik

 

Sçelebi ;Öncelikle Kartepe belediye başkan aday adayı Murat Yıldız kimdir?

Murat Yıldız 1972 kocaeli doğumluyum. 99 senesinde kocaeli üniversitesi inşaat mühendisliğinden mezun oldum.Askerlik sonrası bir müddet yurtdışı iş deneyimlerim oldu.  2007 yılından beridir de Yıldız mühendislik firmasının sahibiyim. Şuan Kartepe İstasyon Mahallesinde plan proje ve mühendislik faaliyetleri  yapan bir firmamız var. Evliyim,  2 çocuk babasıyım kartepede Dumlupınar mahhesinde  40 yıldır ikamet etmekteyim.

 

Sçelebi;Doğma büyüme kartepeli olduğunuzu söylediniz. Kartepeyi iyi tanıdığınızı iddia ediyor musunuz?

Murat Yıldız Şöyle ki ben Kartepe coğrafyasına yaptığım işle de alakalı mesleki olarak yakınlık hissetiğimi düşünüyorum. Ki eskiden tanışırız sizde bilirsiniz. Zaten bizim iş kolumuzda coğrafyaya hakim olmak zorundasınız dolayısı ile evet coğrafyayı iyi bildiğimi söyleyebilirim.

Sçelebi ;Sn Başkan Allah yolunuzu açık etsin. Çok çalıştığınıza ben tanık oldum. STK larla diyaloğunuz mükemmel. Tabiyki sivil toplum kuruluşları demokrasimizin mihenk taşıdır.

Başkanlığa aday adaylığınızı koydunuz.  Hayırlı olsun tekrar. Kartepe de yapmak istediğiniz önemli projeler var mı?

Murat Yıldız Ben Kartepede STK faliyetleri ile yola çıktım. Özellikle 2009 da kurmuş olduğumuz Genç kartepeliler derneğinin başkanlığını yaptım. Dah sonra birkaç Stk’da da faaliyetlerim oldu. Fakat STK’lar fikir vermekten ötesine gitmiyorlar. Düşünceyi hayata geçirebilmek için yönetim erkinde olmanız gerekiyor. Bende bu anlamda benim dünyam benim ideolojime birebir uyan Ak Parti'de siyaset yapmaya başladım.  2017 kartepe ilçe başkanlığı seçimlerinde ilçe başkanı aday adayıydım. Şimdide belediye başkanı aday adayıyım Amacım. Benimde bir takım düşüncelerim bir takım projelerim olabilir. Kartepe çok güzel bir coğrafya. Fakat proje derken ben şuan aday adayıyım. Allah nasip ederde aday olabilirsem. Seve seve projelerimi paylaşırım.

 

Sçelebi;Kartepe ilçemiz Kocaelimizin 12 güzide ilçesinden biri. Buranın sizce önemli eksiklikleri var mı?

Murat Yıldız Kartepe evet en güzel ilçemiz en güzel coğrafyası  ama en de zor bölgesi. Bunun tabi sebepleri var. Şöyle bir Kartepeye baktığınız zaman Avrupaya açılan bir kapı. Doğu marmaranın kapısı. Dolayısıyla çok fazla değişken kartepede mevcut dolayısıyla zor coğrafyadır kartepe.Tabi Allah razı olsun geçmiş başkanlarımız ve şimdi  Üzülmez başkanızmız hepsi canla başla mücadele etti. Allah razı olsun. Çünkü kolay değil gerçekten.

 

Sçelebi;Kartepe göç alan bir ilçe. Siz bir inşaat mühendisi olarak nasıl değerlendirirsiniz Kartepeyi ?

Murat Yıldız 2007 yılında 10 köy 10 belenin  birleşmesi ile oluştuğunda tahmin ediyorum ufus 70 000 civarındaydı. Şuan 120 000 i geçen nufusumuz görünüyor. Kartpe pilanına göre azami nufusumuz 400 450 bin olarak pilanlanıyor. Nufus zamanla çok daha artacak. Dolayısıyla ciddi anlamda yapılaşma olacağı kesin. Bizimde hedefimiz düzenli kentleri oluşturacak düzenli parselleri oluşturmak. Eğer pilanlarımızı hayata geçirebilirsek. Netilikli yapı stoğunun önünü açmış olacağız. Sağğlıklı ve düzenli kentleşmeyi önemsiyoruz. Hızlı bir şeklide imar pilanlarını sahada uygulayabiirsek önümüzü hızlı açarız diye düşünüyorum.

Sçelebi;Kartepe halkına bir mesajınız var mı onu alalım sizden?

Murat Yıldız:  Şöyle diyelim . Öncelikle kendi teşkilat menusuplarımıza seslenmek isterim. Biz 12 tane aday adayıyız. Teşkilatımızaki her arkadaşımız bir tane adaya başka arkadaşıma gönül verebilir.Aday açıklanınca

Sçelebi;Yani aday açıklanınca bir kızgınlık  olmayacak diyorsunuz!

Murat Yıldız: Kesinlikle. Kim açıklanırsa adayımızın yanında bir olmalıyız iri olmalıyız hepbirlikte diri olmalıız. Yine ben çözümün akpartide olduğunu biiyorum, inanıyorum. Bu manada tüm Kartepe halkına sesleniyorum Partimize gönül vermeyen kartepelilere  sesleniyorum.

 Vatandaşımızada şunu söylemek istiyorum. Evet eksik olan bir takım şeyler olabilir fakat bunları düzeltecek olanda bizim kadrolarımızdır. Bize güvensinler., destek olsunlar. Hep beraber oylarımızı arttırarak 31 martta sandıkları patlatalım.

Gerek Ankara üzerinden gerek Kocaeli üzerinden hizmetleri alabilelim.  Bu arada bir şey daha ifade etmek istiyorum. Büyük şehir belediye başkan adayımız belli oldu. Dr Tahir Büyükakın beyefendi. Kocaelimize hayırlı olsun . İnşallah adayımızda belli olunca büyükşerimizle beraber biz bu ipi göğüsleyeceğiz. 31 martta nitekim sandıkları patlatacağız.

 

Sçelebi;Bizede hayırlı olsun demek düşer. Allah yolunuzu açık eylesin.

 

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑