160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR
SAĞ KENAR - robot
sağ- fotomakineleri

Güncel

‘’Kızılay ve Yeşilay toplumun nüvesidir’’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Yeşilay Şube Başkanı Muhammed Yasir Gürbüz ve Gebze Kızılay Kan Merkezi Başkanı Oya Tuncel ile yönetimlerini ziyaret etti.

9 Kasım 2018 Saat: 00:32
‘’Kızılay ve Yeşilay toplumun nüvesidir’’
‘’Kızılay ve Yeşilay toplumun nüvesidir’’

Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Yeşilay ve Kızılay Kan Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Başkan Karaosmanoğlu,

‘’Kızılay ve Yeşilay toplumun nüvesidir’’

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Yeşilay Şube Başkanı Muhammed Yasir Gürbüz ve Gebze Kızılay Kan Merkezi Başkanı Oya Tuncel ile yönetimlerini ziyaret etti. Yeşilay’ın ve Kızılay’ın toplumun çok önemli nüvesi olduğunu ziyaretlerde ayrı ayrı ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Türk Kızılay’ı, “OsmanlıYaralı ve Hasta Askerlere YardımCemiyeti” adıyla 1868yılındakurulmuş ve zamanla tüm mağdurların ve mazlumların umudu olmuştur. Bugünde bu misyonu sürdüren Kızılay hiçbir ayrımgözetmeksizin insanın acısını önlemeye ve hafifletmeye çalışmaktadır” dedi.

 

“BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EDİYORUZ”

“Bir milletin en büyük hazinesi, ruhen, zihnen ve bedenen sağlıklı nesillere sahip olmasıdır” diyerek gerçekleştirdiği Gebze Yeşilay Şubesi’nde deevlatlarımız ne kadar sağlıklı olursa ülkemizin geleceği o kadar aydınlık olur vurgusu yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin alkol, içki, uyuşturucu, sigara ve tüm zararlı alışkanlıklardan korunması ülkemizin istikbali açısından çok önemlidir. Bu konuda her türlü farkındalık çalışmasına destek oluyor, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Özellikle gençlik çalışmalarımızda neslimizin geleceğe güvenle bakmasını önleyecek bu tür zararlı alışkanlıklar başta olmak üzere her türlü bağımlılıkla mücadele ediyoruz. Yeşilay derneğimizin zararlı alışkanlıklardan korunması için verdiği çalışmaları da takdirle karşılıyorum” açıklamasını yaptı.

 

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ, VERMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ”

İnsan hayatını ve sağlığını korumak,  insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu saygıyı,  işbirliğini geliştirmek amacıyla hizmetlerini sürdüren TürkKızılayı’nın geldiği bugün kendi alanında dünyanın önde gelen kuruluşları arasında yer aldığının ifade edildiği ziyarette,  150 yıllık bilgi birikimi ve  tecrübesiyle  ihtiyaç  sahiplerine  yardımelini uzatan Türk  Kızılay’ın,  yaşanan  her  afette,  her  önemli  hadisede,  mağdurların  ve mazlumların gölgesine sığındığı bir güven kapısı haline geldiği de vurgulandı. Kan Bağışının da çok önemli olduğunun belirtildiği görüşmede, Kocaelilerin kan bağışlamak için Kızılay Kan Merkezleri’ne müracaat etmelerini isteyen Başkan Karaosmanoğlu, “Kızılay’a ve aynı amaca hizmet eden kurumlarımıza halkımızla birlikte sahip çıkmalıyız. Büyükşehir olarak bu gibi kurumlarımıza her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı. Ziyaretler çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑