160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR
SAĞ KENAR - robot
sağ- fotomakineleri

Asayiş

Kocaeli Emniyeti Dolandırıcılarına Göz Açtırmıyor

1. Yıl KESİNLEŞMİŞ HAPİS cezalarının olduğu anlaşılmıştır. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda suç amaçlı kullandıkları 10 adet cep telefonu ve 1 adet banka hesap cüzdanı ele geçirilerek el konulmuştur.

19 Şubat 2019 Saat: 00:01
Kocaeli Emniyeti Dolandırıcılarına Göz Açtırmıyor
Kocaeli Emniyeti Dolandırıcılarına Göz Açtırmıyor

KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ

 

       İl Emniyet Müdürlüğü’nün Asayiş Olayları ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar kapsamında;

       12.06.2018-08.02.2019 tarihleri arasında 11 ayrı ilde (Kocaeli, Ankara, Adana, Antalya, Bolu, Muğla, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Aksaray ve Kütahya) meydana gelen 14 ayrı Nitelikli Dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak şüphelilerin olayları planlı bir şekilde gerçekleştirdikleri anlaşılmıştır. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan talimatla yapılan teknik takip neticesinde, şüpheliler tespit edilerek 14.02.2019 günü Kocaeli ve Sakarya ilinde yapılan Planlı Operasyon sonucunda, S.B.(30), Y.M.(35), D.T.(27), H.A.(39), A.M.K.(21), ve T.Y.(22) isimli 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.  Gözaltına alınan şahısların benzer suçlardan çok sayıda kayıtlarının olduğu, Y.M. isimli şahıs hakkında 3 Yıl 1 Ay, S.B. isimli şahıs hakkında 1 Yıl KESİNLEŞMİŞ HAPİS cezalarının olduğu anlaşılmıştır. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda suç amaçlı kullandıkları 10 adet cep telefonu ve 1 adet banka hesap cüzdanı ele geçirilerek el konulmuştur.

Meydana gelen olaylarla ilgili yapılan tahkikatta; Y.M. ve S.B. isimli şüpheli şahısların farklı internet siteleri üzerinden ‘satılık konteyner’ ilanı verdikleri, ilan sahibi kısmına banka hesap sahibi olan şahısların ismini yazdıkları, müştekilerin para yatırması amacıyla D.T., H.A., A.M.K. ve T.Y.  isimli şahıslara bankadan hesap açtırdığı, şüpheli şahısların faaliyetlerinde gizliliğe son derece önem verdikleri, olaylarda kullanılan sim kartların olaylarla ilgisi olmayan yabancı uyruklu 3. şahısların adlarına açılmış hatlar oldukları, bu hatları kısa bir süre kullandıkları ve gerçekleştirdikleri olaylardan sonra değiştirdikleri, şüphelilerin bu yöntemle vatandaşları yüklü miktarda dolandırarak kendilerine menfaat sağladığı ve bu işi meslek haline getirdikleri tespit edilmiştir.

Gözaltına alınan Y.M., S.B., D.T. ve H.A.isimli şahıslar 18.02.2019 günüsevk edildikleri Adli Makamlarca TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiş, A.M.K. ve T.Y. isimli şahıslarise Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmışlardır.

KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK SUÇ VE SUÇLULARLA  MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR. 

     

      Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                   

 KOCAELİ  EMNİYET  MÜDÜRLÜĞÜ

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑