160x600 ( Sol Reklam 1 ) Çelebi Bilişim
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

KOTO’da ‘Asansör Sektörü’nün geleceği görüşüldü

Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen Asansör Sektörü İstişare Toplantısı’nda, sektörün mevcut durumu değerlendirilerek, geleceği için yol haritası görüşüldü

16 Ekim 2018 Saat: 14:56
KOTO’da ‘Asansör Sektörü’nün geleceği görüşüldü
KOTO’da ‘Asansör Sektörü’nün geleceği görüşüldü

KOTO’da ‘Asansör Sektörü’nün geleceği görüşüldü

 

Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen Asansör Sektörü İstişare Toplantısı’nda, sektörün mevcut durumu değerlendirilerek, geleceği için yol haritası görüşüldü

 

Kocaeli Ticaret Odası’nın sektörlerin mevcut durumunu değerlendirmek, sorunlarına çözüm üretmek ve geleceğe dair vizyon belirlemek adına düzenlediği istişare toplantıları 3. Meslek Komitesi (İnşaatı Tamamlayıcı Faaliyetler ve Yapı Kooperatifleri Grubu) bünyesinde yer alan asansör sektörüyle devam etti. Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un da yer aldığı toplantıya; 3. Meslek Komitesi Başkanı Halil Ardıç, 3. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyeleri Faruk Bostan, Hasan Kanca, Serkan Akyıldız, Komite Başkan Yardımcısı Mustafa Duysak, Komite Üyesi Temel Aydın ile sektör temsilcileri katıldı.

YAPI DENETİM KANUNU DEĞİŞİYOR

Sektör toplantısının açılış konuşmasını Komite Başkanı Halil Ardıç gerçekleştirdi. 2019 yılında Yapı Denetim Kanunu’nun değişeceğini vurgulayarak sözlerine başlayan Ardıç, “Komitemizi oluşturan sektörlerin temsilcileriyle tanışmak ve mevcut durumlarını konuşmak üzere bir araya geldik. 1 Ocak 2019’da Yapı Denetim Kanunu değişiyor. Artık işler tamamen devlet atama usulüyle yapılacak. Yapı sahibiyle olan ilişki tamamen sonlandırılıyor. Bunun olması ne demek? İşlerin gayet düzgün gitme ihtimali çok daha fazla. Çünkü yapı sahibinin, yapıya müdahalesi yok. Herkes işini yapacak. Bu noktada asansör sektöründe de iskan alırken sıkıntı yaşanıyor. Yapı Denetim Kanunu ve sektörünüzle alakalı yaşadığınız sıkıntılar başta olmak üzere tüm bu konuları görüşeceğiz” dedi.

BAŞKAN BULUT: SEKTÖR TOPLANTILARI ÇOK ÖNEMLİ

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut da sektör temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, istişare toplantılarının iş dünyasının geleceği için çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Sektörlerimizin mevcut durumlarını görüşerek, sorunlarına sizlerin aracılığıyla çözüm üretiyoruz. Biz de KOTO olarak çözüm önerilerinin takipçisi oluyor, ilgili yasaların çıkmasında aracılık ediyoruz. Değerli fikirlerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz” dedi. Konuşmaların akabinde, sektör temsilcilerinin görüş ve önerileri dinlendi. İlgili görüşlerle hazırlanacak olan rapor, KOTO’nun çalışmalarına ışık tutacak.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑