160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Siyaset

Mehmet Ellibeş ismi ön Planda

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un istifa etmesinin ardından il başkanlığı koltuğuna kimin atanacağının pazartesi kesinleşmesi bekleniyor.

12 Mayıs 2019 Saat: 01:13
Mehmet Ellibeş ismi ön Planda
Mehmet Ellibeş ismi ön Planda

Mehmet Ellibeş ismi ön Planda

AK Parti İl Başkanı ile ilgili sürecin sonuna gelindi. İsimler arasında en şanslı kişinin Mehmet Ellibeş olduğu konuşuluyor

 

 AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un istifa etmesinin ardından il başkanlığı koltuğuna kimin atanacağının pazartesi kesinleşmesi bekleniyor. 3 Mayıs Cuma günden bu yana il başkanın olmadığı AK Parti’de yapılan çalışmaların ardından il başkanlığı için mülakata alınanlar arasında belirlenen 4 isimin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulduğu öğrenildi. İl başkanlığı koltuğunun daha fazla boş kalmaması için atamanın yarın yapılması bekleniyor.

Öne İsimlerin Cumhurbaşkanına Sunulduğu Öğrenildi

AK Parti’nin Cuma günü yapılan MKYK toplantısının ardından AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir tarafından Kocaeli’de yapılan çalışmaların ardından ön plana çıkan isimlerin sunulduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanın önüne giden isimler arasında sadece 4 Mayıs Cumartesi günü partiye davet edilen ve mülakata alınan 5 isimden 4’ünün olduğu öğrenildi.

 

İl Başkanının Pazartesi Açıklanması Bekleniyor

Adayların Ankara’ya davet edilip edilmeyeceği henüz kesinleşmezken, Cumhurbaşkanın önüne giden isimler de sır gibi saklanıyor. İstanbul seçimlerine yoğunlaşmak ve diğer illerin teşkilatlarının yapılanmasında artık sürecin tamamlanması için il başkanın Cumhurbaşkanı tarafından Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Özellikle ramazan ayında partinin yaptığı çalışmalara Kocaeli’de başlanmaması ve il yönetiminin tamamının istifası alınması nedeniyle atamanın hızlandırılması planlanıyor.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑