160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

MHP’nin Derince Aday Adayı İddialı Konuştu!

MHP Derince Belediye Başkan Aday Adayı Ali Sayar, yerel seçim öncesi iddialı açıklamalarda bulundu.

15 Ekim 2018 Saat: 00:13
MHP’nin Derince Aday Adayı İddialı Konuştu!
MHP’nin Derince Aday Adayı İddialı Konuştu!

MHP’nin Derince Aday Adayı İddialı Konuştu! “4 yıllık fakülte getireceğim”

MHP Derince Belediye Başkan Aday Adayı Ali Sayar, yerel seçim öncesi iddialı açıklamalarda bulundu. Sayar, “Biz genciz, dinamiğiz, Derinceliyiz. Başta 4 yıllık fakülte gibi önemli projeleri Derince’de hayata geçireceğiz” dedi.

Türkiye siyasetinin olduğu gibi Kocaeli siyasetinin birinci gündemi yerel seçim. Süreç daraldıkça adaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Kocaeli iş dünyasının yakından tanıdığı isim Ali Sayar, MHP Derince Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Sayar, “Biz projelerimizle yola çıkacağız. Henüz erken olduğu için açıklama noktasında zamanını bekliyoruz. Biz projelerimize oy isteyeceğiz. Aday belirleme noktasında ise Genel Merkezimiz kararını verecek. Genel Merkezimizin bize verdiği bilgi teşkilatımız içerisinde bir yoklama yapacak, sonrasında adayımız açıklanacak. Şunu da söylemem gerekir ki kim aday olursa olsun Ali Sayar, sahada olacak” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN AYAĞINA BAŞKAN GİDECEK

Aday olmak istemesinin ana sebebinin Derince’de yaşanan sorunlara çözüm bulmak olduğunu ifade eden MHP’li Belediye Başkan Aday Adayı Ali Sayar, “Peygamber efendimizin komşusu açken tok yatan bizden değildir’ sözünün gereğini yerine getirmek istiyoruz. Vatandaşın sorunlarının çözebilmek adına belediye binalarını aşındırdığı, belediye başkanının makamına gittiği değil, belediye başkanının vatandaşın ayağına gittiği bir anlayışla geliyoruz. Derince de eksiğimiz çok, sıkıntıları biliyoruz.” dedi.

İNSANIMIZ DERİNCE’DE KALMAK İSTEMİYOR

“İlçemizin en önemli sorunlarının başında yollarımız geliyor. Yollarımız köstebek yuvasına döndü. Acil çözüm bulunması gerekiyor. Derince halkı da bu konuda çok mustarip durumda. Gençlerimiz sosyal alan noktasında İzmit’i tercih ediyor. İlçeye sosyal alanlar kazandırmalıyız. Biliyorsunuz bir tek 60 evler sahil var onun dışında Derince de başka bir şey yok. Derince bir türlü gelişemedi dışarıya açılamadı. Derince insanı İzmit’e gidiyor. Çünkü Derince de yapılabilecek bir aktivite veya zaman geçirilecek bir yerimiz yok”

DERİNCE’YE 4 YILLIK ÜNİVERSİTE ŞART

Biz sahada kimseyi eleştirmeyeceğiz. Kendi yapacaklarımızı, kendi projelerimizi, ne yapmak istediklerimizi, eksiklerin olduğunu anlatacağız. Biz bunları yapacağız deyip oy isteyeceğiz. Biz projelerimize oy isteyeceğiz. Herkes kendi bölgesi için çalışacak. Ben Derince için projeler çıkaracağım. Oy isterken o projelerime oy isteyeceğim. Yani kuru kuruya kimseye gelip de bize oy verin demeyeceğiz. Benim de Derince Belediye Başkanı olmam dolayısıyla kısmet olursa ilk yapacağım işlerden bir tanesi de o olacak. Bir 4 yıllık fakülte getireceğim kesinlikle getireceğim. Dört bin veya beş binlik bir öğrenci potansiyeli getirebiliriz. Derince'nin hem toprağına katma değer sağlayacak hem de esnafına yarayacak esnafın da hareketlendirecek.

MHP’YE VATANDAŞ GÜVENİYOR

Herkes artık MHP'nin ne için mücadele verdiğini, kendi menfaat ve çıkarlarını kendi elinin tersiyle ittiğini çok iyi biliyor. Son dönemde MHP duruşuyla, kararlarıyla popülaritesini arttırmış durumda. Vatandaşımız MHP’ye daha farklı gözle bakmaya başladı. Bizde Derince’de daha güçleneceğiz. Biz genciz, dinamiğiz, Derinceliyiz. Derince'nin sıkıntılarını biliyoruz. Mevcut Belediye Başkanına büyük tepki var. AK Parti bu yönden dolayı çok büyük bir sıkıntısı var. AK Parti seçmeni bile çok fazla tepkili. Artık AK Parti kendi seçmeni bile oy vermem diyor bir başkası gelirse de AK Parti'den insanların yapacağı projelere bırakacaklarını düşünüyorum.

Ali Sayar Kimdir?

 1981 doğumluyum. Doğma büyüme Derinceliyim. 55-60 yıl önce dedemler yerleşmiş derinceye. Aslen Çankırılıyız. Dedemi de Derince de Koreli Ali olarak bilirler Kore gazisi dedem.Şuan ben ticaretle uğraşıyorum ofis ve eğitim mobilyası üretiyoruz. Bildiğiniz üzere Milliyetçi Hareket Partisinde İl Başkan Yardımcılığı görevime devam ediyorum.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑