Ak Parti İstifa eden 4. İlçe Başkanı Belediye Başkan Adayı Oldu

12 Ocak 2019 Saat: 12:43
Ak Parti İstifa eden 4. İlçe Başkanı Belediye Başkan Adayı Oldu
Bugün saat 14.oo'de partili cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda resmen açıklanacak adaylardan 4'ü ilçelerin parti başkanları. Peki onlar kimler?

Bugün saat 14.oo'de partili cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda resmen açıklanacak adaylardan 4'ü ilçelerin parti başkanları. Peki onlar kimler? 

Akparti Körfez Belediye Başkan Adayı: Şener Söğüt

İlçe başkanlığından istifa ederek AK Parti’den Körfez Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Şener Söğüt, “Bizde kimin aday olduğu önemli değil. Benim için öncelikli hedef aday olabilmek değil, partimin Körfez’de istenen başarıyı elde edebilmesidir” demişti. Partisi tarafından Körfez İlçe Başkan adayı olarak gösterildi. 

Teşkilatın tabanından gelen ve Körfez ilçedeki tüm konulara çok vakıf olan Söğüt’ü diğer aday adaylarından ayıran en farklı özelliklerinden biri de yerel yönetimlerdeki tecrübesi. Uzun süredir belediye meclis üyesi olan Söğüt, Yunus Pehlivan döneminde kısa bir dönem de belediye başkan yardımcılığı yapmıştı.

Şener Söğüt kimdir?

1975 Muş doğumlu. 40 yıldır Körfez’de ikamet ediyor. İlk, orta ve lise tahsilini Körfez’de tamamladı. 1992 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. Düzce Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. 1996’da İGDAŞ’ta işe başladı, 8 yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştı. 2004’te İZGAZ’da idareci olarak 5 yıl görev yaptı. Körfez ilçede 1 yıl kadar belediye başkan yardımcılığı yaptı. Ardından kardeşleriyle birlikte bir inşaat firması kurdu. Evli ve 3 çocuk babası.

* * * 

Akparti Kartepe Belediye Başkan Adayı: Muhammet Mustafa Kocaman

Akparti'de görevinden istifa etmesine izin verilmiş 7 ilçe başkanından biriydi. "Nasibimi denemek istiyorum" diyerek aday adayı olan Kocaman'ın aday adaylığı başvurusunda eski il başkanı Şemsettin Ceylan'ın da bulunması dikkat çekmişti. Partisi'nin Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'i yeniden aday göstermeyip kendisini aday yapmasıyla bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak isim olacak.

MUHAMMET MUSTAFA KOCAMAN kimdir?

1976 Almanya doğumlu.35 yıldır Balaban'da yaşıyor. Üniversiteyi Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu. 2001 yılında mezun oldu. 2004 yılında avukatlık bürosunu açtı. Elif Kocaman ile evli. Alp Kocaman adında bir çocuğu var. Kartepe Doğa Evleri’nde oturuyor.

* * * 

Akparti Çayırova Belediye Başkan Adayı: Bünyamin Çiftçi

Çayırova’da kurucu ilçe başkanlığı görevinde bulunan Bünyamin Çiftçi, mevcut başkan Şevki Demirci’nin yerine aday gösterilecek isimlerden biri olurken, Çiftçi’nin teşkilat tarafından sevilen bir isim olduğu biliniyor. İlçede mevcut aday adayları içerisinden Hacer Banu Çürüksulu Demir güçlü isimlerden biri olarak gösteriliyordu. İl yönetim kurulundan istifa ederek Çayırova Belediye Başkan aday adayı olan Demir AK Parti’nin batı bölgesindeki kadın yüzü olarak favori aday adaylarından biriydi. Ama bugün partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı isim; Bünyamin Çiftçi oldu.

BÜNYAMİN ÇİFTÇİ kimdir?

1976 yılında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Çayırova’da tamamladı. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Vatani görevini yedek subay olarak yaptı. Siyasete Ak Parti’nin kuruluşu ile birlikte başladı, Çayırova Kurucu İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Bünyamin Çiftçi evli ve 3 çocuk babası.

* * * 

Akparti Darıca Belediye Başkan Adayı: Muzaffer Bıyık

Uzun yıllar Akparti Darıca İlçe Başkanlığı görevini yürüten Muzaffer Bıyık, istifa edip Darıca Belediye Başkan aday adayı olmuştu. Partisi tarafından 31 Mart 2019 seçimlerinde Darıca için yarışacak isim olacağını bugün partili cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

MUZAFFER BIYIK kimdir?

1977 yılı Kocaeli - Gebze doğumlu. Üniversite mezunu. Gebze ve Darıca'da esnaflık yapmakta. Evli ve 3 çocuk babası. Tam 7 yıl, Darıca İlçe Başkanlığı'nı yürüttü ve aday olmak için istifa etti.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık