BU SOKAKTA ÇOCUKLAR ÇOK GÜVENDE

13 Ocak 2019 Saat: 00:31
BU SOKAKTA ÇOCUKLAR ÇOK GÜVENDE
Yenişehir Mahallesi Yavuz Selim Camii yanında trafiğe kapalı sokakta çocuklar güven içinde oyunlarını oynayabilmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

BU SOKAKTA ÇOCUKLAR ÇOK GÜVENDE

 

 İzmit Belediyesi tarafından Yenişehir Mahallesi Yavuz Selim  Camii yanında bir sokak çocuklar için özel olarak hazırlandı.

Trafiğe kapalı sokakta çocuklar güven içinde oyunlarını oynayabilmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Kocaeli’de ilk olan sokakta mini futbol, mini basketbol, seksek, köşe kapmaca, yakan top, dokuztaş,  kale yakan top, istop gibi geleneksel çocuk oyunlarının yanı sıra satranç ve mini bisiklet eğitim pisti de bulunuyor. Çocuklar burada sorumlu öğretmen eşliğinde bisiklete biniyorlar, oyunlar oynuyorlar, enerjilerini kendilerine özel sokaklarında oynayarak atıyorlar. Yetkililer geçen bir yıl içinde oyun sokağından 5366 çocuğun yararlandığını söylediler. Haftanın beş günü 09:30 -16:00 saatleri arasında  oyun sokağından yararlanmak isteyen anaokulu ve okul yetkililerinin      0262 331 66 46  numaralı telefondan detaylı bilgi ve randevu alabilecekleri kaydedildi.

 

Yenişehir Mahallesi Yavuz Selim  Camii yanında trafiğe kapalı sokakta çocuklar güven içinde oyunlarını oynayabilmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık