"Büyüme rekorları kıran bir ülkeyiz"

21 Ocak 2018 Saat: 12:42
"Büyüme rekorları kıran bir ülkeyiz"
Kocaeli Haber Dünyası'nı makamında ağırlayan İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ile kurum ile ilgili yaptığımız röportajı ilgiyle okuyacaksınız.

"Büyüme rekorları kıran bir ülkeyiz"

İZAYDAŞ Genel Müdürü Saraç, "Ekonomisini daha sağlam zemine oturtan bir ülkemiz var" dedi

Kocaeli Haber Dünyası'nı makamında ağırlayan İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ile kurum ile ilgili yaptığımız röportajı ilgiyle okuyacaksınız.

Sayın Saraç ülkemiz ve sektörünüzle ilgili genel bir bilgi verebilir misiniz?

Artık büyüme rekorları kıran, ekonomisini daha sağlam zemine oturtan bir ülkemiz var. Yaptığı atılımları ve gerçekleştirdiği projeleri ile her geçen gün daha iyi konuma gelen bir ülkeyiz. Bu yılın sektörümüz açısından da altın bir yıl olmasını bekliyoruz.

Sayın Saraç İZAYDAŞ'ın 2017 yılını bizlere aktarabilir misiniz?

İZAYDAŞ olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi 2017 yılını da başarılı rakamlarla geride bıraktık. Geçtiğimiz yıl tesisimize gelen 42 bin ton atığın, tesisimizin yıllık yakma kapasitesi düzeyinde rekor miktarda yakma ile bertaraf edildi.

İZAYDAŞ bugüne kadar ne miktarda elektrik enerjisi üretti?

Kurulduğu günden bugüne kadar Katı Atık Yakma tesisimizde yaklaşık 440 bin ton tehlikeli atık bertaraf edilirken 250 milyon kWh'lik elektrik ürettik. Bunun 95 milyon kWh'lik kısmını ulusal şebekeye sattık.

Sayın Saraç, kaç firmaya hizmet verdiniz ve ne kadar gelir elde ettiniz?

Yaklaşık 1.500 firmaya atık nakliye hizmeti verdik ve bu hizmetin karşılığında 2 milyon lira gelir elde ettik. Ayrıca İzmit Körfezi'nde hizmet verdiğimiz yaklaşık 3 bin gemiden elde ettiğimiz gelir ise 6 milyon lira oldu.

Sayın Saraç, son olarak tesisiniz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Şirketimiz şeffaf yönetim anlayışı içerisinde yıl boyunca yaklaşık 5 bin kişiyi misafir etti. Laboratuarlarımızda 4 bin 600 adet analiz gerçekleştirilirken 39 ihaleye de imza attık. Bütün bu rakamlar performansımızın yansımaları olarak karşımıza çıktı. Bizler sorumluluklarımızı bilinciyle işimiz, sektörümüz ve ülkemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık