İZMİT’İN PASTA USTALARI İZMEK’TE YETİŞİYOR

3 Mart 2019 Saat: 13:58
İZMİT’İN PASTA USTALARI İZMEK’TE YETİŞİYOR
İZMİT’İN PASTA USTALARI İZMEK’TE YETİŞİYOR   İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlenen Pasta Yapımı ve Sunumu Kursu 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılında da büyük ilgi gör

İZMİT’İN PASTA USTALARI İZMEK’TE YETİŞİYOR

 

İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlenen Pasta Yapımı ve Sunumu Kursu 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılında da büyük ilgi görüyor.

Doğum günü, nişan, düğün gibi özel günlerin vazgeçilmezi olan pasta yapımı kursuna katılan kursiyerler, bunu meslek haline getirme hedefinde. İZMEK’in açtığı kurslarla ulaşıyor. Kurslar sayesinde pek çok vatandaş meslek sahibi olup aile bütçesine katkı sağlıyor, öğrendiklerini kazanca çeviriyorlar.

 

30 KURSİYER EĞİTİM ALIYOR

 

Çukurbağ Mahallesi’nde bulunan İZMEK Çukurbağ Kurs Merkezi’nde faaliyetini sürdüren ve 30 kursiyerin katıldığı pasta yapım kursları Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri saat 09.00-16.00 saatleri arasında kurs eğitmeni Kadriye Öztürk’ün öğretmenliğinde gerçekleşiyor.

 

SERTİFA KAZANACAKLAR

 

Yetkililerden alınan bilgiye göre Kasım ayında başlayan “Pasta Yapımı ve Sunumu Kursu” 8 aylık eğitimin ardından Haziran ayında bitecek olup kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Kurs Bitirme Sertifikası” almaya hak kazanacaklar.

 

ÇEŞİT ÇEŞİT PASTA

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan eğitmen Kadriye Öztürk ise, “8 aylık kurs süresinde kursiyerlerimize iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili genel konular, kişisel bakım, iş kıyafeti ve kullanımı, hijyen ve sanitasyon, bulaşık yıkama ve çöp atımı, besin öğeleri, karbonhidratlar, proteinler, yağlar ve günlük gereksinimleri, besin grupları, süt ve türevleri, çırpılarak hazırlanan hamurlar, pastalar, kekler ve çeşitleri hazırlama ve uygulamaları, krema hazırlama, sos ve şuruplar, jöle, şekerleme ve çikolataların kullanımları, çikolata çeşitlerinin kullanımı, gato pastalar, baton pastalar gibi konularda teknik bilgiler verilirken, dekoratif tekniklerle pasta süsleme, maket pasta üzerine motif yerleştirme, pasta süslemede kullanılan araçların tanıtılması kullanılması konuları da işleniyor” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık