Körfez’de 47 bin fidan toprakla buluşturuldu

19 Ekim 2018 Saat: 15:41
Körfez’de 47 bin fidan toprakla buluşturuldu
Körfez Belediyesi son dört yılda 47 bin fidanı toprakla buluşturdu. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “4 yılda doğayı ve yeşili koruyan bir belediyecilik anlayışıyla çalıştık ve binlerce ağaç diktik” dedi

Körfez Belediyesi, çevre ve doğaya yönelik projelerle adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Göreve geldiği günden itibaren ilçenin dört bir yanında ağaçlandırma çalışmaları başlatan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ‘yeşil park’ projesi ile mevcut parkların da yeşillenmesine yönelik önemli adımlar attı. Körfez Belediyesi bu kapsamda 4 yıl boyunca Körfez’in genelinde 47 bin fidanı toprakla buluşturdu.

ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Körfez genelindeki ağaçlandırma dışında ‘Her Bahçeye Bir Kiraz Fidanı’ projesi kapsamında da dört yılda 50 bin fidan hedefiyle bahçelerde kiraz fidanları dikildi. Sadece 2017 yılında 10 bin kiraz fidanı dağıtımı gerçekleştirilirken, Körfez’in değeri olan Yarımca Kirazı’nın yeniden canlanması hedeflendi. Proje, aynı zamanda birçok önemli kuruluş tarafından da ödüle layık görüldü.

YEŞİL BİR KÖRFEZ İÇİN

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Marmara'nın İncisi Körfez'i yeşile boyamak için, gelecek nesillere yeşil bir Körfez bırakmak için bugüne kadar 47 bin fidan toprakla buluşturduk. Bina değil ağaç diken bir belediyecilik anlayışına sahibiz. Yeşil alan oranımızı artırmaya, daha çok alana ağaç dikmeye ve kentimizi yılın her döneminde çiçek gibi yapmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Körfez genelindeki ağaçlandırma dışında ‘Her Bahçeye Bir Kiraz Fidanı’ projesi kapsamında da dört yılda 50 bin fidan hedefiyle bahçelerde kiraz fidanları dikildi.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık