Çok farklı sonuçlar ortaya çıkacaktır emin olun

6 Ağustos 2018 Saat: 11:56
Selçuk ÇELEBİ
Değerli hocalarımız bizlere kattıkları bilgiler asla küçümsenemez.Değerli arkadaşlar belki her öğrencimiz Emlak Danışmanı olmayacak ama buradaki kazanılan dostluklar asla hafızalardan silinmeyecektir.

İzmit Halk Eğitim Merkezi düzenlediği  Emlak Danışmanlığı 120 saatlık eğitim sonrası “Kurs Bitirme” belgesi veriyor.

Bir aylık eğitim sonrasında Temmuz ayı içersinde devam eden kursta  bende yerimi aldım.Bir aylık süre içersinde her şeyin ötesinde oradaki dostlukları fazlası ile önemsiyorum.

Halk eğitim Emlak Danışmanlığı eğitimlerini  İsmail Candan ve Hayrettin Erdem veriyor. Değerli hocalarımız bizlere kattıkları bilgiler asla küçümsenemez.

Değerli arkadaşlar belki her öğrencimiz Emlak Danışmanı olmayacak ama buradaki kazanılan dostluklar asla hafızalardan silinmeyecektir.

Normal yaşantımızda  her meslek grubundan arkadaşların kurs nedeniyle bir arada olmaları güzel dostlukların oluşması Emlak Danışmanlığı kursunu başarı ile tamamlamaları çok güzel bir adımdır.

Yaşam sürprizlerle dolu belli mi olur bakarsınız  hepimiz için hayırlı işlerin başlangıcı olur.Hele bir araya gelelim fikirlerimizi birbirimizle paylaşalım.Çok farklı sonuçlar ortaya çıkacaktır emin olun.

Taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik taslağı kapsamında emlakçı komisyonuna bir sınırlama getiriliyor. Peki yeni yasada neler bulunuyor?

 Yasa ne zaman yürürlüğe girecek?

 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Taslağı hazırlandı. Hazırlanan taslak ile birlikte emlakçılık alanında pek çok değişikliğe gidildi. 

Emlakcı Komisyonu 2018'de Değişiikliğe Uğradı

Taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik taslağı kapsamında emlakçı komisyonuna bir sınırlama getiriliyor. Taslak gereğince alım satım işlemlerinde hizmet bedeli oranı, alım satıma aracılık sözleşmesinde yer alan satış bedelinin yüzde üçünden fazla olamıyor.   

 Kiralama işlemlerinde hizmet bedeli, kiralamaya aracılık sözleşmesinde yer alan kira bedelinin bir aylık tutarından fazla olamıyor.

 İşletme, alım satıma aracılık sözleşmesi veya kiralamaya aracılık sözleşmesinin kurulmasıyla hizmet bedeline hak kazanacak. Hizmet bedeli, iş sahibi ile alıcı veya kiracı arasında aksi yazılı olarak kararlaştırılmadıkça eşit olarak paylaştırılacak. 

Mikail Kalyoncu ve yönetim kurulu üyeleri büyük bir alkışı hak ediyorlar

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonunun düzenlemiş olduğu 8.otobüs ve  8.günlük kültür gezisi şu ana kadar ilk defa düzenleniyor.

Başkan Mikail Kalyoncu ve yönetim kurulunun başarısıdır.07.08.2018 günü Federasyonun merkezinin bulunduğu Doğu Kışla Gençlik parkından saat 14 00 gibi yola çıkılacak.

Bu geziye katılacak misafirleri Başta Artvin Belediye başkanı Mehmet Kocatepe ve tüm ilçelerin belediye başkanları heyecanla bekliyor.Artvin Valisi Ömer Doğanay tüm ilçe belediye başkanları gelen misafirleri ağırlamanın heyacanını şimdiden yaşıyorlar.

Ata topraklarını görmeyen yaklaşık 400 kişinin Artvin’e ziyaret etmeleri esnasında yaptıkları alışverişlerde kent esnafına 300 bin TL’lik kazanç sağlıyacaklar.

Bu kültür gezisinde tarihi yerler ve yayla merkezlerinde düzenlenecek organizasyonlarda hafızalarda güzel bir anı olarak kalacak.

KARBAFED başkanı Mikail Kalyoncu ve yönetim kurulu üyeleri büyük bir alkışı hak ediyorlar.

Dr.Nevzat Doğan Gönülleri Feth etti

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan 10.Uluslararası Pişmaniye Festivalini Mardin Kızıltepe’de yapması kamuoyunda çok olumlu karşılandı.

Artık Mardin gibi yerde paralar Dağa ve örgütlerin kasalarına gitmiyor. Mardin’de büyük mutluluk yaratan 10. Uluslararası İzmit Pişmaniye Festivali, protokolün katılımı ile saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlıyor.

Gençler artık farklı olayların takipcisi olmuş.Kültür ağırlıklı ekinlikleri  yaşamaya başlamış,kendilerini  bu bahse konu olan yenilikler ile uğraşmaya başlamıştır.

Mardin’de büyük mutluluk yaratan 10. Uluslararası İzmit Pişmaniye Festivali, protokolün katılımı ile saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlıyor.

Nevzat Doğan çok şanslı İzmit gibi yerde Kaymakam Ersin Emiroğlu gibi çalışkan bir brokratla çalışma imkanını buluyor.

Adeta İzmit’in tüm sorunlarına vakıf bir yerel siyasetci gibi kentin tüm sorunlarına vakıf bir idareci.Başkan Nevzat Doğan’ı Kızıltepede bile yalnız bırakmıyor.

İzmit Protokolu ve Mardin Protokolunu bir araya geliyor.Hep birlikte 10.Uluslararası Pişmaniye Festivali  kutlanıyor.

Kızıltepe’nin sorunları tartışacak kadar cesaretli olmasını takdire şayan buluyorum.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları