Dilovası Ercan Dalkılıç Faktörü Asla Unutulmamalı !

5 Aralık 2018 Saat: 02:15
Selçuk ÇELEBİ
Şimdi Ak Partiden aday adayı olan Enver Yıldırım Ercan Dalkılıç’ın damadı. , Adaylar arasında en şanslı olarak görüyorum.

Yerel seçimler asla genel seçimlere benzemez. Yerel parti misyonunun önünde beşeri ilişkiler ön plana çıkar.

Uzun yıllara dayanan dostum ağbi diye hitap ettiğim değerli büyüğüm Ercan Dalkılıç ağabeyim eski ağırlığından hiçbir şey kaybetmemiş.

Dilovası gibi ilimizin en çok göç alan bölgemiz vatandaş memleketini işini gücünü bırakmış gelmiş Dilovası’na, karşısına kim gelmiş ise herkese yardım elini uzatmış ve gönüllerde tavan yapmış Ercan Dalkılıç işte şimdi hasat zamanı geldi çattı.

Siyasi partiler özellikle muhalefet partileri Ak Partinin net olarak tavrını bekliyor.Geçmiş yıllarda Ak Parti’ye çatavatlı bir şekilde geçiş yapmış ancak aday gösterilmemiş Dalkılıç,Ak parti yöneticileri tekrardan Ercan beye gelmişler

 “Ancak ben bir sefer abdest aldığım suyla tekrar abdest almam” demiş tamamen kendine yakışan uslubu ile cevap vermiş Ercan Ağbimiz.

Şimdi Ak Partiden aday adayı olan Enver Yıldırım Ercan Dalkılıç’ın damadı. , Adaylar arasında en şanslı olarak görüyorum.

Dilovası eski Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, AK Parti Aday Adaylarından damadı Yıldırım’ı destekleyeceğini beyan etmesiyle muhalefet partilerinin tüm planları alt üst olmuş halde.

AK Parti’nin en güçlü muhalefet adayı Dalkılıç’ın oylarını, Enver Yıldırım ile AK Parti’ye kazandırma ihtimali başta CHP, İYİ Parti ve diğer muhalefet partilerinde huzursuzluk yaratmaya başladı.

Mevcut başkan Ali Toltar bey 2018 yılını son meclis toplantısında adeta veda konuşması niteliğinde bir açıklama yapmış ”Ustalık dönemimi yapmak istiyorum,ancak Genel Merkezin taktiridir.

Aday gösterilirim yola devam ama gösterilmez isem Teşkilatımın gösterdiği adayla yolumuza devam ederim.Gereken her türlü desteğimi veririm diyor.Ali Başkan adam gibi kendisine yakışan cevaplamasını yapmış şimdi beklemede,ne diyelim Mevlan eylerse en güzeli eyler diyelim!

Ak Parti bütün bu dengeleri en güzel bir şekilde değerlendireceğini düşünüyorum.

Seçimler için geri sayım sürerken, siyasi partilerde vitrin yenileme çalışmalarını hızlandırdı.

Genel seçim için partilerin mecbur kaldıkları ve yasal hale getirilen ittifaklar yerel seçimde mümkün olacak mı?

AK Parti’nin en zorlu sınavını geçireceği düşünülen Dilovası’nda hangi parti yerel seçime nasıl hazırlanıyor?

Oyunun üstüne oy getirecek adaylar olmasına dikkat edecek olan AK Parti’nin, Dilovası'ndaki stratejik adayının Enver Yıldırım olduğu siyaset kulislerinde dile getiriliyor.

AK Parti’nin Enver Yıldırım’a karşı alacağı tavır bir anlamda Dilovası’nın kaderini belirleyecek gibi görünüyor.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları