Kocaeli ARTVİN, BATUM Havalisi Dernekleri Federasyonu,Detayları

17 Mart 2018 Saat: 13:38
Selçuk ÇELEBİ
Yapmış olduğu çalışmalarla Artvin Batum Havalisi Dernekleri Havalisi Federasyonunu kurarak bayrağı üst sıralara taşıdı.

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu, kuruldu valilik onayı ile faaliyetlerine başladı.

Yaklaşık 2,5 yıldır Kocaeli Artvinliler Derneği Başkanlığını yürüten Başkan Mikail Kalyoncu yapmış olduğu çalışmaları ile göz doldurdu. Kocaeli Artvinliler Derneği, protokolde yerini aldı. Başkanlık yaptığı sürede ekibi ile çok güzel çalışmalara imza attı.

Yapmış olduğu çalışmalarla Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonunu kurarak bayrağı üst sıralara taşıdı. Kimse demesin Bu federasyon Mikail Kalyoncu’nun federasyonu olmuştur diye. Allah adamı çarpar bu çalışmaların hepsinden tüm ilçe derneklerinin haberi olmuştur.

Yine de açık ve net söylüyorum,nedensiz niçinsiz olmak kaydı ile Kocaeli’de tüm ilçe derneklerinin Federasyonda her birinin yeri vardır ve de olmalıdır.Zaten Sayın Başkan Mikail Kalyoncu’nun bu konu ile yapmış olduğu basın açıklaması da vardır.

Kalyoncu Birlik ve beraberlikten yana tavırlarına yaptığı açıklamalarına basın olarak her zaman şahit olmuşumdur.Yerel basında açıklamalarıda yer almıştır.Tüm Artvinli hemşerihlerine kucak açıp birlikte ve beraberlikte her zaman rahmet vardır söylemine şahit olmuşumdur.Sizler bizlere destek verin ki, bizler de sizlerlerle daha emin adımlarla bayrağımızı daha üst sıralara çıkartmalız sözlerine tanıklık  etmişimdir.

Bazı ilçe dernekleri arasında ufak pürüzler vardı. Bu pürüzleri aşmak adına Artvinliler Birliği’nin kurulmasında en büyük emek sarf eden oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Artvin Tanıtım günlerinin yapılması için gelen teklifi Kocaeli’deki tüm Artvin Dernekleri ile beraber yapmak istedi.

Kocaeli’de bir ilke imza attı. Kocaeli Artvinliler Birliği’nin kurulması için Başta İmat Erdoğan, Muhammed Saraç, Hamdi Kaptanoğlu, Şenol Ergüney, Orhan Bayramin.  Bu değerli büyüklerimizden birlik kurulması için yardım ve destek istedi.

Bu büyüklerimizden gelen olumlu cevap üzerine yaklaşık 2,5 ay gibi zaman içerisinde Kocaeli Fuar alanında STM’inde toplantılar yaptı. Gerçekten bir arpa boyu kadar yol alınamadı. Devam eden süreçte 4 isim Artvinliler Birliği’nden ayrıldı.

Bir tek İmat Erdoğan kaldı. Değerli büyüğümüzün aslında bu süreçte oraya geliş sebebi bütünleştirmekti ama ayrıştırdı. Böyle bir süreç hiç birimizin hoşuna gitmedi.

Efendiler Kocaeli’de, Artvin nüfusuna kayıtlı 25 bin kişi yaşamaktadır. Oysaki 1890 yılında Artvin ve Batum’dan gelen hemşerilerimizin sayısı oldukça fazladır. Telaffuz etmemiz gerekirse 500 bin gibi nüfustan bahsetmiş oluyoruz. Bu güzel hemşerilerimiz bütünlükten ve birlikten yanadır.

Öncelikle Artvin Tanıtım günlerinde katkı sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, Genel sekreter yardımcısı Ali Yeşildal  ve tüm emeği geçen personele teşekkürlerimi sunuyorum.

Kocaeli’de yaşayan Artvinli hemşerilerimizin az olsun memleketlerinden uzakta, memleket hasretlerini giderip bir araya gelinmesinde ayrımcılık yapılmasını asla bir Artvinli olarak ben yakıştıramıyorum.

En Saygı ve Sevgilerimle..

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları