Tahir bey ve Fatma hanım bir orta yol bulup uyum içersinde çalışacaklardır

8 Nisan 2019 Saat: 14:39
Selçuk ÇELEBİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'da bu yetenek ve güç vardır.CHP İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet'de TBMM'deki ferfonmansınıda hepimiz biliyoruz.

Cumhur İttifakı Adayı Tahir Büyükakın  kullanılan geçerli 1.151.29 oyun %55.57,610.350 oy alarak ipi göğüsleyen taraf oldu.

Millet İttifakı adayı Serdar Kaman geçerli  oyların  %32.69,359.010  bin oy alarak yarışı ikincilikle kapattı.Bu alınan oy asla küçümsenecek oy değildir.

Gelelim İzmit Belediye başkanlığına Millet İttifakı Adayı Olan Fatma Kaplan Hürriyen  %49.92'si karşılığında ,107.143 bin oy alarak ipi göğüsleyen taraf oldu.

Ak Parti Adayı Azize Sibel Gönül %45,91'in karşılığında 98.128 oy alarak yarışı ikinci tamamladı.

Gelelim İzmit Belediyesi meclis üyeliklerine CHP %45.91,98.128 bin oy alarak 17 meclis üyesi çıkarmış,Ak Parti İse mecliste %47.35 ,101.217 oy alarak 21 meclis üyesi çıkarmıştır.Meclis üye sayısı Ak Partidedir.

İzmit ilçesinde Kocaeli Büyükşehire 107.040 bin oy çıkmıştır.Özellikle bu rakkamları verdim, kafanızı karıştırmak istemiyorum.

MHP meclis üyeleri ve İyi Partinin meclis üyeleri kendi gruplarını kuracaklar.Dolayı ile belediye meclislerinde dört parti temsil edilecektir.

Bu sonuçlara göre seçmen bir takım mesajlar verdi iyi okumak gerekiyor.Unutulmaması gereken çok önemli bir konu vatandaş kavga istemiyor.

Özellikle Ak Parti için Kocaeli'de 13 belediye başkanlığının 12 aldık deyip zafer sarhoşluğuna girilmemeli çünkü İzmit Belediye başkanlığı 4-5 ilçeye bedeldir.

Geçmiş dönemle kıyaslandığında arada çok fark vardır.Kocaeli Büyükşehir Belediyesini yönetmek özel çaba ve yetenek gerekmektedir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'da bu yetenek ve güç vardır.CHP İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet'de TBMM'deki perfonmansınıda hepimiz biliyoruz.

Fatma Kaplan Hürriyet bu kent için mutlaka katma değer katmak arzusunda olacaktır.Tahir bey ve Fatma hanım bir orta yol bulup uyum içersinde çalışacaklardır.

Her iki taraf için söylemek zorundayım.Yapılan atamalardan tabiki kendi ekiplerini kurup çalışma gayreti içersinde olmak zorundalar.

Mutlaka yapacak oldukları çalışmalarda kentin menfaatlerini ön planda tutacaklardır.Donanımlı bilgisi ve kültür yapıları ile atayacak oldukları yöneticilerini özenle seçeceklerdir.

Kent yararına alınan kararlarda Kocaeli Haber Dünyası olarak takipcisi olacağız.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Kocaeli haber dünyasını tebrik ediyorum güzel bir tespit yapmis08.04.2019 20:28

Tebrikler

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık