Tüm hastalıkların son bulmasına yönelik bir projedir

4 Mayıs 2019 Saat: 16:27
Tüm hastalıkların son bulmasına yönelik bir projedir
26 Eylül 2006 tarihi ağırlıklı başlama nedenim bu tarihte yerli tohumun yasaklanması beni ateşledi.

Selçuk Çelebi:Hoş geldiniz, öncelikle sizi tanımak isteriz bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Arif Aygün : Merhabalar aslen anne ve baba tarafından Yugoslavya göçmeniyim. Ama ben Kocaeli, İzmit ilçesinde Mehmet Alipaşa da doğup büyüdüm.46 yaşındayım. Anneme takılırdım ben hangi ayda doğdum diye annemde  Haziran ayında doğdun tebe oğlum derdi. Yani aslan burcunun as özelliklerini taşıyorum. Namık Kemal Lisesi Matematik bölümü mezunuyum. Mesleğim Aşçılıktır.

Selçuk Çelebi :Çok memnun olduk, hobilerinizi ve sizi tanımlayacak özellikler nelerdir bilmek isteriz.

Arif Aygün : Bende memnun oldum, Hobilerim; tarihsel yazıları ve kitapları, film ve belgeselleri izlemek. ilimsel ve bilimsel konulara yönelik her şeyi takip etmek, mesleğim ile alakalı Dünyevi ve Türk mutfaklarının yemek kültürlerini takip etmek,en önemlisi doğada bulunan tüm bitki,sebze ve meyvelerin içeriğini anlatan yazılar, belgeseller vb incelemek.

Halk ve Türk sanat müziği dinlerim. Halkı bir araya getiren tüm faaliyetleri takip ederim.(Futbol, tiyatro, vb.)

Siyasete ağırlık verdim, sebebi ise bir projem vardı tüm insanlığa faydalı bir proje, korkum Allah, yolum doğruluk tek özelliğimdir. Tuttuğumu kopartan bir yapım vardır.

Selçuk Çelebi :Bize kısaca, siyasete girişinizi ve projenizden bahseder misiniz?

Arif Aygün : 26 Eylül 2006 tarihi ağırlıklı başlama nedenim bu tarihte yerli tohumun yasaklanması beni ateşledi. Çünkü bu karar 1989 yılından beri çalıştığım ve sonlandırmak istediğim projeme engel olacak karardı. Yine kendi imkanlarımla bu projeme devam ettim. Çalışmalarım sona yaklaşmıyordu bürokrasi engelleri aşmam için siyasete girdim. Eskiden beri Demirel'ciyim ve Doğruyol partisi Kocaeli il yönetiminde bulunup makam ile engellerin bir kısmını aştım ama bir kısım engeller aşılmayınca çare aradım ve araştırdım sonuç olarak KAŞEMTURDER adlı Kocaeli Aşçılar Emekçiler Turizm derneğini kurup, bu dernek başkanlığımla tüm engelleri aşarak projemi tamamladım. Bir tek isim kalmıştı. İsmi ise Türk Milletimizin insanlarını eski gücüne kavuşturacağını bildiğim için yeniden hayat ile yani (R HAYAT İLE) ismini koydum. Bu proje,

benim evladımı yani kısaca amacına değinirsek; Bu projede anne olduğunu öğrenen kişilerin öğrendikleri andan itibaren çocuk doğana kadar anne adayı bizim projemizin içerisinde bakılacak ve çocuk sütten kesilene kadar bu proje dahilinde bakımı olacak. Kısaca; yeni nesil evlatlarımız uzun ömürlü yani eski Türk ceddimiz gibi 100 yılı geçkin yaşamaları ve şuan ki Dünya genelindeki hastalıklara dirayetli bir bünye ile yetişmiş olacak. Tüm hastalıkların son bulmasına yönelik bir projedir açıkçası..

Selçuk Çelebi :Bu proje akıl almaz nitelikte pek sizin mesleğinizle bağdaşmıyor. Böyle bir projeye nasıl karar aldınız?

Arif Aygün : Gerçekten akıl almaz değil, hangimiz evlatlarımızın hastalığa kapılmadan yıllarca yani yüzyılı aşkın yaşamasını ve eski atalarımız gibi güçlü ve kuvvetli olmasını istemeyiz.

Bu proje kararımı, insanlarımızın hastalıklardan kırıldığı ve siyaset insanlarının halkımızı, insanımızı hizmet edeceğiz yalanlarına ait döneme denk geldi. Şuanda bile siyaset ehli insanlarımız halkımıza hizmet etmemekte, hizmet ediyoruz deseler de gözle görüyoruz etmiyorlar.

Bu proje mesleğimle bağdaşıyor. Tamam ben aşçıyım insanlarımıza sağlıklı yiyeceklerle yemek yapmak zorunda değil miyim? Ben de mesleğim gereği sağlıklı yemelerine ağırlık verdim.

Selçuk Çelebi : Anlaşılan bu projeyi uygulamaya niyetlisiniz, projeniz bitti, ve nasıl hayata geçirmeyi düşünüyorsunuz?

Arif Aygün : Evet dediğim gibi tuttuğumu koparırım R HAYAT İLE projemi uygulayacak ve hayata geçirecek niyetinde olduğumu herkes bilsin, öyle ben Ülkenin başıyım, yok efendim ben şehrin patronuyum, yok belediye başkanıyım diyerek koltukta oturup ben halka hizmet için yol yaptım, köprü yaptım, bina yaptım, millet kıraathanesi açtım, millet bahçeleri kurdum demekle olmaz. Halka hizmet ve insanlığa hizmet bu proje ilgilenmek zorundalar.2071 değil asırlarca başta kalmalarına vesile bir proje bu okuduğunu anlamayan kişiliğe ve duyduğunu duymadım diyen bir karaktere sahip olmadıklarını biliyorum.

Şimdiki iktidarın arayıp ta bulamadığı velinimet bir projedir. Tarım, Hayvancılık, istihdam ve turizmi arttırıp ekonomiyi de düzene sokacak bir proje niteliğinde olması cezbedicidir.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız