160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

Muharrem ayı orucunu Körfez Cem Evi’nde açtı

Başkan Karaosmanoğlu, Muharrem ayı dolayısıyla Körfez Cem Evi’nde gerçekleşen iftar programına katıldı

19 Eylül 2018 Saat: 16:42
Muharrem ayı orucunu Körfez Cem Evi’nde açtı
Muharrem ayı orucunu Körfez Cem Evi’nde açtı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Cem Evi’ne konuk olarak Muharrem ayı orucunu canlarla birlikte açtı.  Muharrem ayının anlam ve önemini içeren Cem TV’deki canlı yayına da konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, milli birlik ve kardeşliğe vurgu yaparak, Kocaeli’de yaşayan Alevi vatandaşların talep ve önerilerine hızlı bir şekilde cevap verdiklerini ifade etti. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Büyükşehir Belediyesi Cem Evleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül, Körfez Cem Evi Dernek Başkanı Durmuş Yıldırım, Cem Evleri başkanları ve vatandaşların da hazır bulunduğu programda kardeşlik ve mazlumların sesi olan Türkiye’nin önemine vurgu yapıldı.

 

''SEVGİDE BULUŞALIM'' BU YIL 30 EYLÜL PAZAR GÜNÜ

Körfez Cem Evi’nde açılan oruçlar ve edilen dualarla birlikte zalimlerin karşısında Hz. Hüseyin gibi duruş sergilemenin dünya üzerinde çok önemli olduğunun vurgulandığı programda, Cem TV’deki canlı yayında Büyükşehir Belediyesi’nin Cem Evleri’ne ve Alevi vatandaşlara verdiği destekler takdirle karşılandı. Muharrem ayının önemine ilişkin değerlendirmeler yapılırken, Yezid bir kez daha lanetlendi. Canlarla birlikte Muharrem orucunu açan Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cem Vakfı ve Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanlığı tarafından ''Sevgide Buluşalım'' etkinliğinin bu yıl 30 Eylül Pazar günü 13.’sünün düzenleneceğini belirterek, herkesi bu programa davet etti.

 

“GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERİYORUZ”

Cem TV’de yapılan canlı yayında Türkiye’nin hassas dönemden geçtiği de ifade edilirken, toplumsal kardeşliğe katkı sunmak için herkese görev düştüğü vurgulandı. Canlı yayında Anadolu coğrafyasının her köşesinden gelen Kocaeli’ne gelen halkımızın en büyük zenginlik olduğunu da söyleyen Karaosmanoğlu, “Kocaeli’deki bu güzel kardeşliğin sonsuza kadar sürmesi için bizler gerekli hassasiyeti gösteriyoruz” açıklamasını yaptı. Birliktelik Muharrem ayı orucunun açılması ve duaların edilmesiyle sona erdi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑