160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

PARTİSİ NE OLURSA OLSUN İŞÇİMİZ BİZİM İŞÇİMİZ

Fatma Kaplan Hürriyet önceki gün Birleşik Metal İş Sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan ve işe iade ve sendikal tazminat hakkı kazanan Kandıra Yüksel Endüstri Fabrikası işçisiyle sendika binasında bir araya geldi.

12 Ocak 2019 Saat: 09:01
PARTİSİ NE OLURSA OLSUN İŞÇİMİZ BİZİM İŞÇİMİZ
PARTİSİ NE OLURSA OLSUN İŞÇİMİZ BİZİM İŞÇİMİZ

İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet Yüksel Endüstri işçisini kutladı

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet önceki günBirleşik Metal İş Sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan ve işe iade ve sendikal tazminat hakkı kazanan Kandıra Yüksel Endüstri Fabrikası işçisiyle sendika binasında bir araya geldi.

 

Kandıra’da Yüksel Endüstri Fabrikası’nda geçtiğimiz 2016 yılı Ekim ayında Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye bir işçi işten çıkarılınca diğer işçiler de eyleme başlamıştı. İşçiler yaklaşık 15 gün üretimi durdurmuştu. Sonrasında ise işveren sendika üyesi 64 işçiyi işten çıkarmıştı. İşçilerle ilgili hukuksal mücadelede 4 ayrı iş mahkemesinde görülen işçilerin davasında bir iş mahkemesi işe iade ve sendikal tazminat kararı verirken diğer 3 mahkeme davayı reddetmişti. Bu süre zarfında sık sık işçilerle bir araya gelen CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet hem konunun uzlaşı içinde çözümü için uğraşmış, hem de işçilere moral vermişti. Yargıtay’a taşınan hukuki süreç sonunda tüm işçiler işe iade ve sendikal tazminat hakkı kazandı. Hürriyet kazanılan bu emek mücadelesinin sonunda önceki gün Birleşik Metal iş Sendikasında hukuki süreci zaferle taçlandıran işçileri ziyaret etti.

PARTİSİ NE OLURSA OLSUN İŞÇİMİZ BİZİM İŞÇİMİZ

Birleşik Metal İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nde gerçekleşen sendikal tazminat kazanan Kandıra Yüksel Endüstri işçilerine yönelik bilgilendirme toplantısında CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Birleşik Metal İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik, Şube Sekreteri Hakan Küçük, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit ilçe SKM yöneticisi Ömer Akın,  avukat Ayşegül Şenolcan ve Yüksel Endüstri işçileri katıldı. Toplantıda konuşan İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet hukuki mücadeleyi kazanan işçileri kutlayarak, “Sorunların kimse mağdur olmadan sıkıntı yaşamadan çözüme kavuşturulması gerekir. Biz siyasetçilerinde, hangi partiden olursa olsun, en önemli görevi bu olmalıdır. Bizim görevimiz vatandaşın sesine ses, gücüne güç katmaktır. Bize nerede ihtiyaç duyulursa yine sizinle olmaya devam edeceğiz. Hiçbir siyasi görüşe bakmadım, bakmayacağım da. Bana sendikamız, işçi kardeşlerimiz, nerede ihtiyaç duyarsa bedenen, aklen, ruhen ne gerekiyorsa her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bundan sonraki süreçte de, haklarınızın ve çalışma barışınızın gerektiği şekilde olması için mücadele edeceğiz. Davaları kazanmanızdan ötürü en az sizin kadar mutlu oldum. Umarım bir daha böyle olumsuz süreçler yaşamazsınız” açıklamasında bulundu. 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑