160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR

Gündem

Romanlar ile Daha Temiziz

Halk Üniversitesi KO-MEK “Ev ve Kurum Temizliği” branşında Roman vatandaşlara eğitim vermeye başladı.

14 Ağustos 2017 Saat: 15:27
Romanlar ile Daha Temiziz
Romanlar ile Daha Temiziz

Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından birisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK), çeşitli kurumlarla işbirliği yaparak istihdama katkı sağlıyor. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Halk Üniversitesi KO-MEK, toplumun farklı kesimlerinin taleplerine cevap vererek profesyonel manada eğitim imkânları sunuyor.

 

EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ

Yaz aylarında da eğitimlere ara vermeden devam eden KO-MEK, Roman vatandaşlar için yeni bir meslek kapısını daha açıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR, Romanlar Federasyonu ve Roman kadınlar Derneği işbirliği ile Roman İstihdam ve Mesleki Danışmanlık Ağı (ROMDA) kapsamında 22 bayan kursiyere Ev ve Kurum Temizliği eğitimi vermeye başladı.

 

DETAYLI TEMİZLİK EĞİTİMİ

Eğitimler, 26 iş gününde 208 saat boyunca hem teorik hem pratik olarak verilecek. Eğitim konuları arasında ev ve kurum hizmetlerini yürütmek,  hijyen ve sanitasyon kurallarını uygulamak,  personel hijyeni, oda düzenleme, yüzey temizliği, zemin temizliği, tefrişat temizliği, banyo donanımları temizliği, leke çıkarmak, katı atıklar gibi konu başlıkları yer alıyor. Tüm modüller için ayrı sınavların yapılacağı eğitimlerde başarı elde ederek sertifika almaya hak kazanan kursiyerler mesleki çalışma alanlarındaki sektörlerde iş bulabilecekler.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑