UMRE
çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
RENO
Mehmetali paşa adayı iilanı
KOTO VEFAT İLANI REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak

Güncel

Şanlı bir milletin; İrade, Erdem ve Cesaret destanı

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Baran, “Türk milleti tarihi bir direniş destanı yazdı” dedi

14 Temmuz 2018 Saat: 01:20
Şanlı bir milletin; İrade, Erdem ve Cesaret destanı
Şanlı bir milletin; İrade, Erdem ve Cesaret destanı

 

Şanlı bir milletin; İrade, Erdem ve Cesaret destanı

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Baran, “Türk milleti tarihi bir direniş destanı yazdı” dedi

 

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Başkan İsmail Baran, mesajında; “TSK içerisinden yapılanmış olan FETÖ mensupları halkın seçilerek başa geldiği hükümeti indirmeye teşebbüs etti, devleti ele geçirmeye çalıştığı gecede Türk milleti tarihi bir direniş destanı yazdı. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için  hain, kanlı darbe gecesi topyekun, dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı olmadan tek bayrak altında toplanarak işgale karşı sonuna kadar direndi.

BİNLERCE YILDIR OLDUĞU GİBİ

Tıpkı; 18 Mart 1915’te Çanakkale’de olduğu gibi, aziz milletimiz 15 Temmuz 2016 yılında ülkemizde yapılan hain darbe girişimini de kalplerindeki iman, yüreklerindeki cesaretle durdurdu. Kültürel, siyasal ve etnik farklılıklarımız olabilir. Ama vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi, ezan sevgisi, demokrasi, özgürlük, eşitlik ortak paydamız. Binlerce yıldır beraber yaşıyoruz, bundan sonra da beraber yaşamaya devam edeceğiz.

TARİHE GEÇMİŞTİR 15 Temmuz, çıplak elle silahlara karşı verilen mücadelenin,Türkiye Tarihi’nin en büyük dönemeçlerinden biri olarak muhteşem bir direnişle, muazzam bir güçle vatanını ve devletini koruduğu gün olarak tarihe geçti. Eli kanlı terör örgütünün içimize kadar sızdığı 15 Temmuz günü milletimiz, Türkiye'nin en uzun 48 saatinde 248 şehit verdi, 2196 vatandaşımız ise yaralanarak, gazi oldu.

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Türkiye’nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenleri bugüne kadar sevindirmedik, yarın da sevindirmeyeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Rabbim bu milleti, bu ülkeyi ilelebet korusun, muhafaza etsin. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum. İnşallah birliğimiz daim olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑