Seyyar Köfteci yeni
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Pekin Emlak
Zafer Emlak Yeni
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
ÇELEBİ BİLİŞİM 300 X 160
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Ak Partide Başkan Adayları Tedirgin

9 Kasım 2013 Saat: 01:43

Kocaeli ilimiz 12 ilçemizden mevcut, toplam 102 aday adayı başkanlık için müracaat etti.Bu başkanların 13 şu an itibarıyla görevde olan başkan bu sayı toplam sayıdan çıkardığımızda 89 kişi belediye başkanlığında beklemede ancak başkan adayları çok tedirgin bir şekilde bekliyor.

Sayın il başkanı Mahmut Civelek her toplantıda biz başkanlarımızın çalışmalarından memnunuz diyor. Ne olacak şimdi kardeşim madem memnunsun neden her ilçeden müracaatları kabul ettiniz.

Amaç burada partinin kasasını doldurmak mı? İnsanın aklına ister istemez böyle soru geliyor.

Bence madem memnunsun! Biz mevcut adaylar la devam etmek istiyoruz dense daha mantıklı olmaz mıy dı! Herkes hiç olmazsa oturduğu yerde otururdu.

Birkaç aday adayı ile sohbet ettim ciddi mana da Sayın İL Başkanı Mahmut Civek’in bu söyleminden rahatsızlık var.

İşin aslı mevcut başkanlar Sayın Başbakan Tayyip Erdoğan’ın rüzgarı ile işi götürüyorlar. Bu gerçek herkes tarafından biliniyor.Kendine güvenen bir başkan bağımsız aday olsa acaba yüzde kaç oy alır tek başına bireysel olarak kanımca yüzde on alabilen kaç başkan vardır.Açık ve net söylüyorum koskoca bir hiç, burada insanları yormak pek hoş karşılanmıyor.

Siyaset bu ne diyeceksin bazen böyle kararlarda alınıyor parti meclislerinde, konuya bir de başka taraftan bakalım. Yapılan temayül sonuçları her aday yapılan sayım da ben çok oy aldım diyor. Bu durum da iç karartan hadisedir.

Beğenirsiniz beğenmesiniz CHP ‘nin kendi içinde yaptığı oylamada sandıktan kim çıkarsa Belediye Başkan adayımız o olacak diyen İl başkanı Yalcın Kuşkan ifadesi şapka çıkartılır diye düşünüyorum.

Aslında meselenin kökünde siyasi partiler yasasının tamamen gözden geçirilmelidir diye düşünüyorum. Bu yasa gündeme gelmediği sürece daha çok olumsuzlukları konuşmuş olcağız.

Yalnız düşündüğüm tek konu var hiçbir şeyin eskisi gibi olmıyacağını düşünüyorum.Tek dileğim Kocaeli için en güzeli olmasıdır.Kazanan taraf Kocaeli olmalıdır diyorum.

kalın sağlıcakla.

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kocaeli ARTVİN, BATUM Havalisi Dernekleri Federasyonu,Detayları17 Mart 2018 Saat: 13:38
Yapmış olduğu çalışmalarla Artvin Batum Havalisi Dernekleri Havalisi Federasyonunu kurarak bayrağı üst sıralara taşıdı.
İnternet Gazeteleri Derneği,Onaylandı26 Şubat 2018 Saat: 22:32
İnternet Gazeteleri Derneği, Kocaeli Valiliği tarafından onaylandı. Eksikliği hissedilen yaklaşık 30 çıvarında İnternet sitesi sahipleri bir araya gelerek dernek çatısı altında toplandık.
Türkiye’de 28 Şubat kafası bitmeyecek, bitmez…5 Şubat 2018 Saat: 00:04
Var gücü ile Erdoğan düşmanlığı devam ediyor. Bu tarz konuşmalar hiç faydalı ve yararlı konuşmalar değil !
Şemsettin Ceyhan’la devam31 Ocak 2018 Saat: 00:29
Ak parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Ak Partinin kuruluş yıllarından beri teşkilatların her kademesinde görev almış bir şahsiyet olması şansını çok yükseltiyor.
Tüm Yazıları