çelebi_blş
MONmedia
ZAFERemlak
SALGAMettavuk
SEYYARköfteci
BADANA_kenan
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Ak Partide Başkan Adayları Tedirgin

9 Kasım 2013 Saat: 01:43

Kocaeli ilimiz 12 ilçemizden mevcut, toplam 102 aday adayı başkanlık için müracaat etti.Bu başkanların 13 şu an itibarıyla görevde olan başkan bu sayı toplam sayıdan çıkardığımızda 89 kişi belediye başkanlığında beklemede ancak başkan adayları çok tedirgin bir şekilde bekliyor.

Sayın il başkanı Mahmut Civelek her toplantıda biz başkanlarımızın çalışmalarından memnunuz diyor. Ne olacak şimdi kardeşim madem memnunsun neden her ilçeden müracaatları kabul ettiniz.

Amaç burada partinin kasasını doldurmak mı? İnsanın aklına ister istemez böyle soru geliyor.

Bence madem memnunsun! Biz mevcut adaylar la devam etmek istiyoruz dense daha mantıklı olmaz mıy dı! Herkes hiç olmazsa oturduğu yerde otururdu.

Birkaç aday adayı ile sohbet ettim ciddi mana da Sayın İL Başkanı Mahmut Civek’in bu söyleminden rahatsızlık var.

İşin aslı mevcut başkanlar Sayın Başbakan Tayyip Erdoğan’ın rüzgarı ile işi götürüyorlar. Bu gerçek herkes tarafından biliniyor.Kendine güvenen bir başkan bağımsız aday olsa acaba yüzde kaç oy alır tek başına bireysel olarak kanımca yüzde on alabilen kaç başkan vardır.Açık ve net söylüyorum koskoca bir hiç, burada insanları yormak pek hoş karşılanmıyor.

Siyaset bu ne diyeceksin bazen böyle kararlarda alınıyor parti meclislerinde, konuya bir de başka taraftan bakalım. Yapılan temayül sonuçları her aday yapılan sayım da ben çok oy aldım diyor. Bu durum da iç karartan hadisedir.

Beğenirsiniz beğenmesiniz CHP ‘nin kendi içinde yaptığı oylamada sandıktan kim çıkarsa Belediye Başkan adayımız o olacak diyen İl başkanı Yalcın Kuşkan ifadesi şapka çıkartılır diye düşünüyorum.

Aslında meselenin kökünde siyasi partiler yasasının tamamen gözden geçirilmelidir diye düşünüyorum. Bu yasa gündeme gelmediği sürece daha çok olumsuzlukları konuşmuş olcağız.

Yalnız düşündüğüm tek konu var hiçbir şeyin eskisi gibi olmıyacağını düşünüyorum.Tek dileğim Kocaeli için en güzeli olmasıdır.Kazanan taraf Kocaeli olmalıdır diyorum.

kalın sağlıcakla.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 1 yorum yapılmıştır
osman nuri erturan 09.11.2013 12:27
tebrik ederim selçuk her kalem bunu yazmaz da
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

İş Merkezinde Asansörde Kalmak2 Temmuz 2018 Saat: 11:56
Çarşı iş merkezinin böylesine durumların yaşanması, yaşadığımız bu kentin ayıbıdır.Tavsiyem esnaf bir araya gelerek ortak akılla projeler üretmelidir. Aklı selim insanlar bir araya gelindiğinde neler olmaz!
İnternet Haber Siteleri Disiplin Altına Alınmalıdır16 Haziran 2018 Saat: 13:44
Siteler beşeri ilişkilerle geçimini sağlamaktadır. Önemle ve ivedilikle hareket edilerek disiplin altına alınmalıdır. Kalitenin artacağını ve çalışanları arasında iş barışının sağlanacağı kesindir.
BU NASIL ÜSLUP ÖMER POLAT?11 Haziran 2018 Saat: 16:47
Sayın cumhurbaşkanımızın daha geçen gün valilere bile kesin talimatı olan “halka entegre olun, halkla bütünleşin,halkın sorunlarına çözüm bulun” cümlelerini de mi hiçe sayıyorsun?
Ortalık Toz Duman6 Mayıs 2018 Saat: 10:31
24.Haziran Genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmen kavga istemiyor.Siyasi Parti Liderleri uslup ve eleştirilerine çok dikkat etmelidir.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑