Seyyar Köfteci yeni
asya enerji
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Kudret Turizm
Körfez Dalgıç
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
ÇELEBİ BİLİŞİM 300 X 160
Zafer Emlak Yeni
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
İhbar hattı whatsapp
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Ak Partide Başkan Adayları Tedirgin

9 Kasım 2013 Saat: 01:43

Kocaeli ilimiz 12 ilçemizden mevcut, toplam 102 aday adayı başkanlık için müracaat etti.Bu başkanların 13 şu an itibarıyla görevde olan başkan bu sayı toplam sayıdan çıkardığımızda 89 kişi belediye başkanlığında beklemede ancak başkan adayları çok tedirgin bir şekilde bekliyor.

Sayın il başkanı Mahmut Civelek her toplantıda biz başkanlarımızın çalışmalarından memnunuz diyor. Ne olacak şimdi kardeşim madem memnunsun neden her ilçeden müracaatları kabul ettiniz.

Amaç burada partinin kasasını doldurmak mı? İnsanın aklına ister istemez böyle soru geliyor.

Bence madem memnunsun! Biz mevcut adaylar la devam etmek istiyoruz dense daha mantıklı olmaz mıy dı! Herkes hiç olmazsa oturduğu yerde otururdu.

Birkaç aday adayı ile sohbet ettim ciddi mana da Sayın İL Başkanı Mahmut Civek’in bu söyleminden rahatsızlık var.

İşin aslı mevcut başkanlar Sayın Başbakan Tayyip Erdoğan’ın rüzgarı ile işi götürüyorlar. Bu gerçek herkes tarafından biliniyor.Kendine güvenen bir başkan bağımsız aday olsa acaba yüzde kaç oy alır tek başına bireysel olarak kanımca yüzde on alabilen kaç başkan vardır.Açık ve net söylüyorum koskoca bir hiç, burada insanları yormak pek hoş karşılanmıyor.

Siyaset bu ne diyeceksin bazen böyle kararlarda alınıyor parti meclislerinde, konuya bir de başka taraftan bakalım. Yapılan temayül sonuçları her aday yapılan sayım da ben çok oy aldım diyor. Bu durum da iç karartan hadisedir.

Beğenirsiniz beğenmesiniz CHP ‘nin kendi içinde yaptığı oylamada sandıktan kim çıkarsa Belediye Başkan adayımız o olacak diyen İl başkanı Yalcın Kuşkan ifadesi şapka çıkartılır diye düşünüyorum.

Aslında meselenin kökünde siyasi partiler yasasının tamamen gözden geçirilmelidir diye düşünüyorum. Bu yasa gündeme gelmediği sürece daha çok olumsuzlukları konuşmuş olcağız.

Yalnız düşündüğüm tek konu var hiçbir şeyin eskisi gibi olmıyacağını düşünüyorum.Tek dileğim Kocaeli için en güzeli olmasıdır.Kazanan taraf Kocaeli olmalıdır diyorum.

kalın sağlıcakla.

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servis Notlarım2 Ocak 2018 Saat: 00:07
Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisine bir yakınımızın durumunu takip etmek için bu gün yaklaşık iki saatlik bir zaman diliminde serviste kaldım. Öncelikle izlemim ve düşüncelerimi siz değerli okurlarımızla paylaşacağım.
Müslümanlar Bir Araya Gelerek Bütünleşmelidir7 Aralık 2017 Saat: 14:40
Başlıklı yazımızda da belirtildiği üzere Müslümanlar günümüzde dünya nüfusunun %23’ünü oluşturur. Bu da dünyadaki Müslüman sayısının yaklaşık 1,5 milyar civarında olduğu anlamına gelir.
Nedir Bu Kara Cuma Hafızam Almıyor3 Aralık 2017 Saat: 16:03
Her günün başlangıcı günün yeniden doğması umutların yeşermesi demektir.Neden kara Cuma Kardeşim,pekala neden kara, beyaz Cuma değil de kara Cuma !
Kartepe Zirvesi Hedefine Ulaştı1 Kasım 2017 Saat: 01:30
Böylesine güzel bir fikrin ortaya atılması kayda değer bir olay, her kim sebep olmuş ise sağ olsun var olsun diyorum.
Başkanların Görevden Alınması23 Ekim 2017 Saat: 00:36
Ak Partide merakla beklenen olay sona doğru gelindi. Seçilmiş başkanların görevden alınmaları kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.
Tüm Yazıları