çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

BU NASIL ÜSLUP ÖMER POLAT?

Sayın cumhurbaşkanımızın daha geçen gün valilere bile kesin talimatı olan “halka entegre olun, halkla bütünleşin,halkın sorunlarına çözüm bulun” cümlelerini de mi hiçe sayıyorsun?

11 Haziran 2018 Saat: 16:47

BU NASIL ÜSLUP ÖMER POLAT?

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, halim selim kişiliği ile gönüllerde taht kurmuş bir şahsiyettir.

 Böyle olduğu içindir ki, kent kamuoyu takdir duygularının nişanesi olarak Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatının önüne “Kocaeli’nin Abisi” tanımını uygun görmüştür. İbrahim Karaosmanoğlu, manevi hazzı böylesine anlamlı bir şahsiyettir..

Ancak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günlerin hemen başında Danışman olarak göreve getirdiği Ömer Polat’ın neredeyse 14 yıla tekabül eden süre içinde cereyan etmiş hal ve hareketlerini mercek altına alması gerekir.

 Ömer Polat, 14 yıllık Başkan Danışmanlığı görevini kraldan daha kralcı bir anlayışla icra etmiştir. Hakkındaki spekülasyonları ört bas etmekte çok mahir olduğu bilinen Ömer Polat, yerel medyayı dizayn etmekten geri kalmadığı gibi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ilişkiler manzumesinde tek belirleyici olmuştur.

 Öyle ki, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yerel medya üzerinde kurduğu hakimiyetin tartışma götürmez başrol aktörü olmuştur. Özetle, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yerel medya arasındaki ilişkiler manzumesinde Ömer Polat’ın dediği dedik, çaldığı düdüktür.

Oysa, kent kamuoyu Ömer Polat’ın mesleki geçmişi hakkında bilgi sahibidir. Ulusal gazetelerin Kocaeli muhabirliğinden sonra el attığı matbaacılıkta geçimini sağlamak için CHP’li belediyelerin basın yayın müdürlerinden bayram tebrik ilanı alabilmek için attığı taklaları bilmeyen yoktur.

Elbette ki, evine ekmek parası götürebilmek için yaptığı helalinden her mücadele takdir edilmiştir. Amma velakin, Ömer Polat’ın 14 yıllık zaman içinde edindiği servetin ne kadar helal olduğunu ancak Allah bilir..

Kocaeli’nin abisi, halim selim kimliği ile bilinen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na gerçek anlamda layık olmadığı herkes tarafından bilinen Ömer Polat, kent kamuoyu vicdanında çoktan mahkum olmuştur.

Zamanla o kadar ileri gitmiş ki Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun talimatını dahi çiğner duruma gelmiştir.

Nasıl mı?

07 Haziran Perşembe günü iftara yakın bir dakikada, bende kayıtlı olmayan bir numaradan arandım. Kendisini Ömer Polat diye tanıttı. Ben de “buyurun Ömer bey sizi dinliyorum” dedim. Adeta tahrik edercesine benimle konuşmaya başladı.

Okurlara şunu da belirteyim: Beni aramasından iki gün önce Sn. İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşmüş, abi –kardeş edasında bazı sıkıntılardan kendisine hasbıhal etmiştim.

Ömer Polat, ben “buyurun Ömer bey” der demez tamamen küstahca bir üslupla “sen nasıl bir adamsın, benim ismimi ağzına alamazsın” deyince, ben şaşkınlıkla “niye alamam sen mubarek adam mısın” dedim.

Bunun üzerine daha da hararetlenerek “alamazsın” diye tekrar tekrar şahsıma bağırarak hakaret etti. “Beni niye şikayet ettin” diye sordu. “Ben şikayet etmedim, başkanıma olumsuzlukları ilettim” dedim.

O ana kadar zaten yeterince şok olmuş iken, hararetle konuşmasını sürdürerek “Sana kim reklam sözü verdiyse, git o sana versin. Ben sana reklam vermiyorum.”dedi.

Kraldan fazla kralcıya mı kızmak lazım yoksa daha da üst makamlara başvurup hak arayışını sürdürmek mi lazım kestiremedim. En sonunda da ilk evvela okuyucuya, kamuoyuna bunu anlatmanın en doğrusu olacağına karar verdim.

Hadi Sn. Karaosmanoğlu’nun talimatına da aykırı geliyorsun peki  Sayın cumhurbaşkanımızın daha geçen gün valilere bile kesin talimatı olan “halka entegre olun, halkla bütünleşin,halkın sorunlarına çözüm bulun” cümlelerini de mi hiçe sayıyorsun? Kaldı ki biz vatandaşa da hizmet eden bir yayın organının sahibiyiz. Gazeteciler cemiyeti üyesiyiz. Ayrıca internet Haber Siteleri Sahipleri Derneği ikinci başkanıyız. Bu nasıl bir yaklaşımdır? Anlayan beri gelsin.

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Mahallemizin Muhtarları8 Kasım 2018 Saat: 15:46
Muhtarlarımızın görevde olup tekrar aday olacak olanlar ile sohbet niteliğinde gerçekleşen proğramda yaptıkları ,yarım kalan ve yeni projelerini anlatma imkanını sunuyoruz.
Cemal Kaşıkcı Olayı Hafızam Almıyor !8 Ekim 2018 Saat: 21:19
Hukuk herkese lazım,sadece Cemal Kaşıkcıya değil.Bir başka ülkede kendi vatandaşını öldürme iddiarı eğer doğru çıkarsa Suudi Arabistanla kriz kapıda demektir.
Nasıl bir başkan görmek istersiniz?17 Eylül 2018 Saat: 00:49
Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Av. Abdullah Eryarsoy’un yaptığı uyarı üzerine, adaylık düşünen isimler partiden bağımsız hareket edemiyor.
Artık Emlak Sektöründe de Olacağız9 Eylül 2018 Saat: 18:49
ÇELEBİ Emlak Danışmanlığı olarak artık bizde sahalarda olacağız.ALLAH yolumuzu açık etsin.
Çok farklı sonuçlar ortaya çıkacaktır emin olun6 Ağustos 2018 Saat: 11:56
Değerli hocalarımız bizlere kattıkları bilgiler asla küçümsenemez.Değerli arkadaşlar belki her öğrencimiz Emlak Danışmanı olmayacak ama buradaki kazanılan dostluklar asla hafızalardan silinmeyecektir.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑