Seyyar Köfteci yeni
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Pekin Emlak
Zafer Emlak Yeni
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
ÇELEBİ BİLİŞİM 300 X 160
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Doğu Kışla Parkına Hareket getirecek Öneriler

Doğu Kışla Geçlik Parkını uzunca zamandır takip ediyorum, ilk bakışta görünümü ile göze hoş gelen bir manzarası ile dikkat çekiyor.

5 Ekim 2017 Saat: 00:28

Doğu Kışla Geçlik Parkını uzunca zamandır  takip ediyorum, ilk bakışta görünümü ile göze hoş gelen bir manzarası ile dikkat çekiyor.

Ancak  Doğu kışla gençlik parkı içersindeki esnaflar halkın ilgi ve alakasının olmadığında çok şikayetci.Buranın varlığından çok İzmit’linin haberi yok desem yanılmam.Bazen kışla içersindeki kafeteryada otururken bazı arkadaşlarımızı buraya davet ettiğim oluyordu.

İnanın gördükleri manzara karşısında hayran kalıyorlardı.Bu kadar güzel olan bir yerden haberimiz neden yok diye söylemlerde bulunuyorlardı.Doğu Kışla Gençlik Parkının daha hareketli bir hale gelmesi için birkaç önerim olacak.

Öneri  ; 1

Kocaeli’de yaklaşık 3000 Dernek bulunmaktadır.İlimizde 81 ili temsilen hemşerih derneği bulunmaktadır.81 ili temsilen her ilin derneğine ait bir lokal ve idari merkezi olan yerler yapılıp dikkatle seçilerek Kocaeli merkezli olan derneklere yer tahsis edilmesidir.

Düşünün Lazı,Gürcüsü,Kürdü,Çerkezi,Romanı v.s gibi tüm kültürlerin buluşması ilimize ayrı bir karizma katacağı  malumdür.Düşünemiyorum beklide her akşam  Ülkemizin her yöresinin  ayrı yöresel sosyal etkinliği olur.Bölgeye ve yöreye çok ekonomik canlılık katacağını umuyorum.

Öneri  ; 2

Haftanın her günü açık olmak kaydı ile köylü pazarı kurulması,köylü köyünde  organik olarak ürettiği meyvasını sebzesini satışına izin verilmesidir.Zaman içersinde İzmit halkına duyurular yapıldığında arzu eden aradıği ürünü orada bulabilmelidir.

Köy yumurtası,tereyağı,Mısır unu,köyde yetişen tavuk,köy ekmeği v.s gibi ürünlerin ihtiyacı olan vatandaşların gelerek  alabilecekleri bir yerin olması Doğu Kışla Parkına ekonomik canlılık katacağını düşünüyorum.

Öneri  ; 3

Karşılıklı  Bilgi evlerinin  bulunduğu alanlar  ve karşısında bulunan  işyerlerinin  üzerinin kapatılarak altı gezinen vatandaşların ıslanmalarını  önleyecek  sundurmaların yapılması altında çocukların rahatlıkla bisikletleri ile gezinmelerini sağlanmalıdır.

Kışın çok insanlar AVM’ri  tercih etmelerine fırsat verilmemelidir.Alternatif  üretilerek yarı açık alanlarda tercih edilmelerine fırsat verilmelidir.Bilgi evlerine tahsis  edilen yerlerin daha hareket üretecek esnaflara kiralanması Doğu Kışla Gençlik Parkına canlılık getirecektir.

Doğu Kışla Parkı esnafının az olsun rahatlatacak önerilerimizi değerli Kocaeli Büyükşehir  ve İzmit Belediyesi yöneticilerimize aktardık, her zaman Kocaeli Haber Dünyası olarak halkımızın yanında olacağımızın sözünü verdik ve olmayada devam edeceğiz.

 

 

 

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Kocaeli ARTVİN, BATUM Havalisi Dernekleri Federasyonu,Detayları17 Mart 2018 Saat: 13:38
Yapmış olduğu çalışmalarla Artvin Batum Havalisi Dernekleri Havalisi Federasyonunu kurarak bayrağı üst sıralara taşıdı.
İnternet Gazeteleri Derneği,Onaylandı26 Şubat 2018 Saat: 22:32
İnternet Gazeteleri Derneği, Kocaeli Valiliği tarafından onaylandı. Eksikliği hissedilen yaklaşık 30 çıvarında İnternet sitesi sahipleri bir araya gelerek dernek çatısı altında toplandık.
Türkiye’de 28 Şubat kafası bitmeyecek, bitmez…5 Şubat 2018 Saat: 00:04
Var gücü ile Erdoğan düşmanlığı devam ediyor. Bu tarz konuşmalar hiç faydalı ve yararlı konuşmalar değil !
Şemsettin Ceyhan’la devam31 Ocak 2018 Saat: 00:29
Ak parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Ak Partinin kuruluş yıllarından beri teşkilatların her kademesinde görev almış bir şahsiyet olması şansını çok yükseltiyor.
Tüm Yazıları