çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
kdm
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Doğu Kışla Parkına Hareket getirecek Öneriler

Doğu Kışla Geçlik Parkını uzunca zamandır takip ediyorum, ilk bakışta görünümü ile göze hoş gelen bir manzarası ile dikkat çekiyor.

5 Ekim 2017 Saat: 00:28

Doğu Kışla Geçlik Parkını uzunca zamandır  takip ediyorum, ilk bakışta görünümü ile göze hoş gelen bir manzarası ile dikkat çekiyor.

Ancak  Doğu kışla gençlik parkı içersindeki esnaflar halkın ilgi ve alakasının olmadığında çok şikayetci.Buranın varlığından çok İzmit’linin haberi yok desem yanılmam.Bazen kışla içersindeki kafeteryada otururken bazı arkadaşlarımızı buraya davet ettiğim oluyordu.

İnanın gördükleri manzara karşısında hayran kalıyorlardı.Bu kadar güzel olan bir yerden haberimiz neden yok diye söylemlerde bulunuyorlardı.Doğu Kışla Gençlik Parkının daha hareketli bir hale gelmesi için birkaç önerim olacak.

Öneri  ; 1

Kocaeli’de yaklaşık 3000 Dernek bulunmaktadır.İlimizde 81 ili temsilen hemşerih derneği bulunmaktadır.81 ili temsilen her ilin derneğine ait bir lokal ve idari merkezi olan yerler yapılıp dikkatle seçilerek Kocaeli merkezli olan derneklere yer tahsis edilmesidir.

Düşünün Lazı,Gürcüsü,Kürdü,Çerkezi,Romanı v.s gibi tüm kültürlerin buluşması ilimize ayrı bir karizma katacağı  malumdür.Düşünemiyorum beklide her akşam  Ülkemizin her yöresinin  ayrı yöresel sosyal etkinliği olur.Bölgeye ve yöreye çok ekonomik canlılık katacağını umuyorum.

Öneri  ; 2

Haftanın her günü açık olmak kaydı ile köylü pazarı kurulması,köylü köyünde  organik olarak ürettiği meyvasını sebzesini satışına izin verilmesidir.Zaman içersinde İzmit halkına duyurular yapıldığında arzu eden aradıği ürünü orada bulabilmelidir.

Köy yumurtası,tereyağı,Mısır unu,köyde yetişen tavuk,köy ekmeği v.s gibi ürünlerin ihtiyacı olan vatandaşların gelerek  alabilecekleri bir yerin olması Doğu Kışla Parkına ekonomik canlılık katacağını düşünüyorum.

Öneri  ; 3

Karşılıklı  Bilgi evlerinin  bulunduğu alanlar  ve karşısında bulunan  işyerlerinin  üzerinin kapatılarak altı gezinen vatandaşların ıslanmalarını  önleyecek  sundurmaların yapılması altında çocukların rahatlıkla bisikletleri ile gezinmelerini sağlanmalıdır.

Kışın çok insanlar AVM’ri  tercih etmelerine fırsat verilmemelidir.Alternatif  üretilerek yarı açık alanlarda tercih edilmelerine fırsat verilmelidir.Bilgi evlerine tahsis  edilen yerlerin daha hareket üretecek esnaflara kiralanması Doğu Kışla Gençlik Parkına canlılık getirecektir.

Doğu Kışla Parkı esnafının az olsun rahatlatacak önerilerimizi değerli Kocaeli Büyükşehir  ve İzmit Belediyesi yöneticilerimize aktardık, her zaman Kocaeli Haber Dünyası olarak halkımızın yanında olacağımızın sözünü verdik ve olmayada devam edeceğiz.

 

 

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Çok farklı sonuçlar ortaya çıkacaktır emin olun6 Ağustos 2018 Saat: 11:56
Değerli hocalarımız bizlere kattıkları bilgiler asla küçümsenemez.Değerli arkadaşlar belki her öğrencimiz Emlak Danışmanı olmayacak ama buradaki kazanılan dostluklar asla hafızalardan silinmeyecektir.
İş Merkezinde Asansörde Kalmak2 Temmuz 2018 Saat: 11:56
Çarşı iş merkezinin böylesine durumların yaşanması, yaşadığımız bu kentin ayıbıdır.Tavsiyem esnaf bir araya gelerek ortak akılla projeler üretmelidir. Aklı selim insanlar bir araya gelindiğinde neler olmaz!
İnternet Haber Siteleri Disiplin Altına Alınmalıdır16 Haziran 2018 Saat: 13:44
Siteler beşeri ilişkilerle geçimini sağlamaktadır. Önemle ve ivedilikle hareket edilerek disiplin altına alınmalıdır. Kalitenin artacağını ve çalışanları arasında iş barışının sağlanacağı kesindir.
BU NASIL ÜSLUP ÖMER POLAT?11 Haziran 2018 Saat: 16:47
Sayın cumhurbaşkanımızın daha geçen gün valilere bile kesin talimatı olan “halka entegre olun, halkla bütünleşin,halkın sorunlarına çözüm bulun” cümlelerini de mi hiçe sayıyorsun?
Ortalık Toz Duman6 Mayıs 2018 Saat: 10:31
24.Haziran Genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmen kavga istemiyor.Siyasi Parti Liderleri uslup ve eleştirilerine çok dikkat etmelidir.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑