Seyyar Köfteci yeni
KÖRFEZ SUALTI 300 X 160
Eleman aranıyor
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Kudret Turizm
melek yönetim
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
ercan tuır
KAZIM KOCAMAN
BNB BİSİKLET 300 X 160
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
İhbar hattı whatsapp
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Doğu Kışla Parkına Hareket getirecek Öneriler

Doğu Kışla Geçlik Parkını uzunca zamandır takip ediyorum, ilk bakışta görünümü ile göze hoş gelen bir manzarası ile dikkat çekiyor.

5 Ekim 2017 Saat: 00:28

Doğu Kışla Geçlik Parkını uzunca zamandır  takip ediyorum, ilk bakışta görünümü ile göze hoş gelen bir manzarası ile dikkat çekiyor.

Ancak  Doğu kışla gençlik parkı içersindeki esnaflar halkın ilgi ve alakasının olmadığında çok şikayetci.Buranın varlığından çok İzmit’linin haberi yok desem yanılmam.Bazen kışla içersindeki kafeteryada otururken bazı arkadaşlarımızı buraya davet ettiğim oluyordu.

İnanın gördükleri manzara karşısında hayran kalıyorlardı.Bu kadar güzel olan bir yerden haberimiz neden yok diye söylemlerde bulunuyorlardı.Doğu Kışla Gençlik Parkının daha hareketli bir hale gelmesi için birkaç önerim olacak.

Öneri  ; 1

Kocaeli’de yaklaşık 3000 Dernek bulunmaktadır.İlimizde 81 ili temsilen hemşerih derneği bulunmaktadır.81 ili temsilen her ilin derneğine ait bir lokal ve idari merkezi olan yerler yapılıp dikkatle seçilerek Kocaeli merkezli olan derneklere yer tahsis edilmesidir.

Düşünün Lazı,Gürcüsü,Kürdü,Çerkezi,Romanı v.s gibi tüm kültürlerin buluşması ilimize ayrı bir karizma katacağı  malumdür.Düşünemiyorum beklide her akşam  Ülkemizin her yöresinin  ayrı yöresel sosyal etkinliği olur.Bölgeye ve yöreye çok ekonomik canlılık katacağını umuyorum.

Öneri  ; 2

Haftanın her günü açık olmak kaydı ile köylü pazarı kurulması,köylü köyünde  organik olarak ürettiği meyvasını sebzesini satışına izin verilmesidir.Zaman içersinde İzmit halkına duyurular yapıldığında arzu eden aradıği ürünü orada bulabilmelidir.

Köy yumurtası,tereyağı,Mısır unu,köyde yetişen tavuk,köy ekmeği v.s gibi ürünlerin ihtiyacı olan vatandaşların gelerek  alabilecekleri bir yerin olması Doğu Kışla Parkına ekonomik canlılık katacağını düşünüyorum.

Öneri  ; 3

Karşılıklı  Bilgi evlerinin  bulunduğu alanlar  ve karşısında bulunan  işyerlerinin  üzerinin kapatılarak altı gezinen vatandaşların ıslanmalarını  önleyecek  sundurmaların yapılması altında çocukların rahatlıkla bisikletleri ile gezinmelerini sağlanmalıdır.

Kışın çok insanlar AVM’ri  tercih etmelerine fırsat verilmemelidir.Alternatif  üretilerek yarı açık alanlarda tercih edilmelerine fırsat verilmelidir.Bilgi evlerine tahsis  edilen yerlerin daha hareket üretecek esnaflara kiralanması Doğu Kışla Gençlik Parkına canlılık getirecektir.

Doğu Kışla Parkı esnafının az olsun rahatlatacak önerilerimizi değerli Kocaeli Büyükşehir  ve İzmit Belediyesi yöneticilerimize aktardık, her zaman Kocaeli Haber Dünyası olarak halkımızın yanında olacağımızın sözünü verdik ve olmayada devam edeceğiz.

 

 

 

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Başkanların Görevden Alınması23 Ekim 2017 Saat: 00:36
Ak Partide merakla beklenen olay sona doğru gelindi. Seçilmiş başkanların görevden alınmaları kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.
Tüm güçlere Türk halkı "Artık yeter" demiştir3 Eylül 2017 Saat: 22:27
Bu Fetö olayını “Bir bardak çayın içine şeker atarak karıştırılması ve sonrasında nasıl ki şekerin ayrışmasının mümkün olmadığı gibi bu olay tam 40 yılın birikimidir” diye düşünüyorum.
Kocaeli’ye PRESTİJ Katan Proje26 Ağustos 2017 Saat: 11:04
Çalışma alanımızı tamamen kısıtlanmaktadır19 Ağustos 2017 Saat: 00:12
İnternet siteleri olarak elbette sıkıntılarımız vardır.Hele hele olağan üstü hal süreci başladığından bu tarafa bazı alınan kararlar çalışma alanımızı tamamen zorlaştırdı.
Fikri Işık Kocaeli için bir şanstır22 Temmuz 2017 Saat: 13:29
Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Milli Savunma Bakanı ve bugün yeni kabinede Başbakan Yardımcılığına getirilmiştir. Kocaeli Milletvekili Işık’ın Başbakan Yardımcılığı’na getirilmesi Kocaeli için bir şanstır.
Tüm Yazıları