160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR
SAĞ KENAR - robot
sağ- fotomakineleri
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Ersin Emiroğlu'na Veda Yazımız

İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu adeta tam bir izmit’li gibi yedi’den yetmiş'e her kezin gönlüne girmiş bir devlet adamıdır.

14 Ağustos 2019 Saat: 00:16

İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu adeta tam bir izmit’li gibi yedi’den yetmiş'e her kezin gönlüne girmiş bir devlet adamıdır.

Kendileri ile İstanbul’lu işadamı olan asker arkadaşımın yakın dostu olması sebebi ile beni kendilerine söylemiş şahsıma telefon numarasını  verdi.

Bir araya gelin daha göreve başlamadan köprüleri kurmuştum ve şahsı ile ilgili güzel duyumlar almıştım ki beni hiç yanıltmadı. Bir gazeteci olarak şahsını gereksiz bir mevzuat için rahatsız dahi etmedim.

Zaman su gibi akıp nasıl geciyor,Ersin beyin İzmit’te görev yaptığı süre beş yıl oldu ve ayrılık zamanı geldi çattı.Devlet memurlarında bir yerde beş yıldan fazla kalma şansınız çok zayıf,ne diyelim hayırlısı olsun demekten başka elimizden ne gelir. Belki aramızda geçen güzel anıları anlatan bir  kaç satır yazmak gelir.

Şahsım SEKA emeklisi olduğum için 2005 yılında İzmit SEKA’nın  kapanma arifesinde SEKA Kağıt Fabrikasının Silifke’de bulunan müessesinde  şahsımla birlikte 24 arkadaşımla birlikte gönüllü olarak gittik,tam yaklaşık üç yıl çalıştım.

Halen dahi görüştüğüm çok güzel dostlarım var . Ersin Emiroğlu’nun SEKA Çaycuma müessesinde çalışan bir  babanın oğlu olduğunu zaman zaman sohbetlerimizde dile getirmişti. Silifke’den beni arayan arkadaşlarıma müjdeyi verdim,çok şanslısınız dedim.

Tam bir Devlet baba edasını sizlere fazlası ile yaşatacak tam on numara bir adam size kaymakam olarak geliyor sakın ha üzmeyin dedim.

Çok sevindiler,böylesine daha yerine ulaşmadan görev yapacağınız yere şahsınızla ilgili güzel haberlerin gitmesi sanırım çok ender insanlara nasip olur.

Sayın Kaymakamım en son Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu (KARBAFED) ‘in bu yıl  2.Kültür gezimiz olan  Artvin’e gitmeyenleri Ata toprakları ile buluşturuyoruz,kültür gezimize iki cici kızları olan İrem ve İremsu Emiroğlu gezimize katılarak,yaşadıkları her anıyı babaları ile paylaştılar.Zaman zaman kendileri ile görüşmelerimizde çok katılmak isterdim diyerek ve üzgün olduğunu belirtti.Bizlerde yaptığımız iştişare sonucunda VİP aracı ile bir kaç gün de olsa il protokolünü Artvin’e götürmeyi planlamıştık.Ama nasip olmadı,Sayın Kaymakamım biz yönetim olarak sözümüzdeyiz.

Son görüşmemizde İzmit’i terk etmiyeceğim demiştiniz.Nasip kısmet belli mi olur, belki dönüşünüz farklı bir makam olur.İzmit sizi asla unutmayacak….Yolunuz açık olsum…

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Çalışmaları İle Şaşırtan Başkan11 Ekim 2019 Saat: 23:05
Sezer,3.dönem şartına takılan Mehmet Ellibeş’ten sonra siyasette boşluk bırakmayarak 7’den 77’ye kısa sürede herkesin gönlüne girmeyi başaran Başkan Yıldırım her kesimin beğenisini kazanmış durumdadır.
Sarı Kocaeli'nin Yükselen Değeridir12 Eylül 2019 Saat: 00:46
Bu süre zarfında hep Lastik iş sendikasının yaptığı, Toplu İş Sözleşmeleri her zaman Kocaeli işçi camiasında damgasını vurmuştur. Yaptığı Toplu İş Sözleşmeri imrenerek izledim.
Teşekkürler Efe Tur25 Ağustos 2019 Saat: 14:01
Beni alan otobüs şoförünün heyecanı görmek beni gerçekten duygulandırdı.Aman ağbi sen bize ALLAH’ın emanetisin biz size hiçbir rahatsızlık hissetmeden emin ellere teslim edeceğiz.
SİYÂSETÇİ NASIL OLMALI?8 Haziran 2019 Saat: 02:08
Şöyle bir etrafımıza bakalım bu yazmış olduğumuz vasıflarda etrafımızda ne kadar örnek alacağımz siyasetci vardır.
Bayramınız Mübarek Olsun29 Mayıs 2019 Saat: 17:53
Yaklaşık bir ay oruçlarımızı tuttuk ALLAH nasip ederse bir kaç gün sonra Ramazan Bayramına erişeceğiz.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑