çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AK başiskele a_adayı
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Selçuk ÇELEBİ
Selçuk ÇELEBİ

Mahallemizin Muhtarları

Muhtarlarımızın görevde olup tekrar aday olacak olanlar ile sohbet niteliğinde gerçekleşen proğramda yaptıkları ,yarım kalan ve yeni projelerini anlatma imkanını sunuyoruz.

8 Kasım 2018 Saat: 15:46

Mahallemizin Muhtarları

Kanal 262 İnternet Televizyonunda yayına başladığım proğramda Mahallemizin değerli muhtarları ile görevde olan ve 31 Mart 2019 da yapılacak seçimde aday olaçakların  seçmenleri ile tanıştırmak üzere yayına başlıyoruz.

Kanal sahibi olan değerli hanım efendi Gülengül Tüter’in ricası ile böylesine güzel proğramın yapımını sürdüreceğiz.

Muhtarlarımızın görevde olup tekrar aday olacak olanlar ile sohbet niteliğinde gerçekleşen proğramda  yaptıkları ,yarım kalan  ve yeni projelerini anlatma imkanını sunuyoruz.

Tabiki bu arada yeni adaylar ile de karşılaşmak mümkün,Yerel yönetimlerin ilk adımı olan muhtarlarımız çok ciddi görevler düşüyor.

Yeni yeni projelerini anlatarak seçmeni ile karşılaştırıyoruz.İzmit’te 102 mahallemiz mevcut önceliğimiz bulunduğumuz ilçeden başlamak düşüncesindeyiz.

Devamında Kocaeli’de 12 ilçemiz var bu ilçelerimizden gelen talepleride değerlendireceğiz.Önemli olan faydalı işlere imzamızı atalım.

Türkiye genelinde Yaklaşık 37 000 Bin Köy ve 18 000 Bin Mahalle muhtarımız var. Bayan muhtar sayısı 800 civarında bu sayı bana çok azgeldi.

Bayan elinin değdiği her alan harika olur.Muhtar  seçimlerine bayanlarımızın sayını arttırmanın çarelerini aramalıyız.Bayan muhtar sayısını arttırmamız gerekmektedir.

Mahale muhtar adaylarımızın bir resmi ile biyografilerini anlatan yazılarını Kocaeli Haber Dünyası haber sitemizde yayın yapabiliriz.Mail :(scelebi41@hotmail.com) adresime atabilirler.

 

Trafik cezaları artıyor

En azından caydırıcı özelliği olması bakımından bu uygulamayı çok isabetli ve yerinde karar olarak görüyorum.

Kıbrıs’ta bulunduğum esnada  ailemle çarşıya çıkmıştım.

Kaldırımda yürürken  yolun karşı tarafına geçmem gerekiyordu.Kaldırımdan  ayağımı yola attığım esnada hareket halindeki  taksi hemen durdu birden şaşkınlığımı gizleyemedim.

Geçiş üstünlüğü her zaman yayalarda olduğunu orada öğrendim.Taksi şöförü bana seslendi kesin Türksündür.Bende evet dedim.Taksi şöförüde Türk’tü ama Kıbrıs vatandaşı idi.

Böylesine güzel yasaların  uygulamaya geçmesi her zaman yaşam kalitesini arttırır.Dahası var caydırıcı özelliği olur yönünde kalıcı izler bırakacağı kesindir.Artık yeter demenin zamanı geldi bu trafik kazalarında kaybettiğimiz yüzlerce insanlarımıza yazıktır bu trafik cenavarlarına dur demenin zamanı gelmiştir.

Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

 

Kırmızı ışık kuralını, son ihlalin gerçekleştiği tarihten itibaren geriye doğru bir yıl içinde ilk kez üç defa ihlal ettiği tespit edilenlerin 30 gün, ikinci kez üç kez ihlal ettiği tespit edilenlerin 45 gün, üçüncü veya daha fazla kez üç defa ihlal ettiği tespit edilenlerin 60 gün süreyle sürücü belgeleri alınacak.

Muayenesiz araçların trafikte kullanımını engellemek amacıyla 108 lira olarak uygulanan idari para cezası, 235 liraya çıkarılacak.

Çakar lamba, siren ve benzeri ışıklı veya sesli cihazlar, mevzuatta belirlenenler araçların dışında kullanılamayacak. Buna uymayanlara bin 2 lira idari para cezası uygulanacak.

Tescil Belgesi, Tescil Plakası almadan ve hurdaya ayrılan araçlarla karayollarına çıkan sürücülere bin 2 lira idari para cezası kesilecek.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Böyle absürt bir mesele karşısında asla sessiz kalmam Engin Şahin ….8 Ocak 2019 Saat: 01:42
Bu zatı muhterem şahsım için gezeteci musvettesi diyor.Eyvah eyvah yandı anam keten helva !....
Yerel Seçimler Çok Hareketli Geçecek !22 Aralık 2018 Saat: 00:11
AK Parti kadrolarının en önemli özelliği birbirlerine gösterdikleri vefadır. Asla çok olağanüstü durum olmadıkça kırgınlığa asla fırsat verilmez.
Dilovası Ercan Dalkılıç Faktörü Asla Unutulmamalı !5 Aralık 2018 Saat: 02:15
Şimdi Ak Partiden aday adayı olan Enver Yıldırım Ercan Dalkılıç’ın damadı. , Adaylar arasında en şanslı olarak görüyorum.
Cemal Kaşıkcı Olayı Hafızam Almıyor !8 Ekim 2018 Saat: 21:19
Hukuk herkese lazım,sadece Cemal Kaşıkcıya değil.Bir başka ülkede kendi vatandaşını öldürme iddiarı eğer doğru çıkarsa Suudi Arabistanla kriz kapıda demektir.
Nasıl bir başkan görmek istersiniz?17 Eylül 2018 Saat: 00:49
Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Av. Abdullah Eryarsoy’un yaptığı uyarı üzerine, adaylık düşünen isimler partiden bağımsız hareket edemiyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑