160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR

Sağlık

“SİGARADAN UZAK DURUN”

Anne adaylarının bebeklerini yeteri kadar emzirebilmek, bebeğiniz de gelişme geriliği ve davranışsal bozukluklarına neden olmamak için, sigara kullanılmaması içilen ortamlarda bulunulmamasını önerdi

23 Mayıs 2019 Saat: 23:17
“SİGARADAN UZAK DURUN”
“SİGARADAN UZAK DURUN”

Marmara Bölgesinin en çok tercih edilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Öğretim Üyesi Op. Dr. Burcu Çetinkaya, anne adaylarını uyardı;

SİGARADAN UZAK DURUN

 

Gebelik döneminde sigaranın yarattığı tehlikelerin sadece anneyi değil fetüsü de etkilediğinin altını çizen Marmara Bölgesinin en çok tercih edilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Öğretim Üyesi Op. Dr. Burcu Çetinkaya, annelerin bu dönemde kendilerinden çok daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Haber Merkezi

 

Yapılan çalışmalar ve araştırmalar sonucunda, gebelik döneminde sigara kullanmak veya sigara dumanına maruz kalmanın; fetüsün düşük doğum ağırlıklı olmasına ve gelişme geriliğine neden olabildiğini ifade eden Marmara Bölgesinin en çok tercih edilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Öğretim Üyesi Op. Dr. Burcu Çetinkaya, Yeni doğan döneminde ise; ani bebek ölümü sendromu, yetersiz anne sütü üretimi ve solunum sistemi sorunları görülebildiğini söyledi.

 

“BEBEKLERİNİ KENDİNİN BESLEDİĞİNİ UNUTMASINLAR”

Anne adaylarının bebeklerini yeteri kadar emzirebilmek, bebeğiniz de gelişme geriliği ve davranışsal bozukluklarına neden olmamak için, sigara kullanılmaması içilen ortamlarda bulunulmamasını önerdiğini belirten Öğretim Üyesi Op. Dr. Çetinkaya, Unutmayın ki; sağlıklı anne eşittir sağlıklı bebek anlamına gelir. Anne adaylarının bu mucizevi durumlarında artık kendilerinden çok hayata verecekleri kendilerinden bir parça olan bebeklerinin sağlığını ve geleceğini düşünerek tüm zararlı alışkanlıklardan ve maddelerden uzak durmaları gerekir. Bebeklerini kendinin beslediğini unutmadan yeme ve içmeye özen göstermeleri hassasiyet duymaları gerektiğini unutmadan dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Etiketler: Sağlık,

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑