160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Spor

‘’Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir’’

Başkan Karaosmanoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve yönetimini makamında konuk etti. Karaosmanoğlu görüşmede, “Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir” dedi.

2 Kasım 2018 Saat: 12:28
‘’Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir’’
‘’Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir’’

Başkan Karaosmanoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve yönetimini makamında konuk etti. Karaosmanoğlu görüşmede, “Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir” dedi.

 

Başkan Karaosmanoğlu,

‘’Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir’’

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve yönetimini makamında konuk etti. 2004 yılından itibaren amatör sporda yaşanan gelişmelerin tüm Türkiye’ye örnek olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, nezaket ziyaretleri nedeniyle Murat Aydın ve yönetimine teşekkür ederken, “Sporda stratejik ortağımız ASKF’dir” dedi. Kocaeli’nin amatör sporda bir marka olduğunu dile getiren Karaosmanoğlu, “Tesisleşme ve sporcu sayısı itibariyle ülkemizin model aldığı bir kent durumuna geldik” açıklamasını yaptı.

 

“TOPLAM TESİS YATIRIM MALİYETİ 343 MİLYON LİRADIR”

Amatör Sporun yaygınlaşması ve tabana yayılmasında ASKF’nin büyük gayretleri olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, Murat Aydın ve yönetiminin de büyük özveriyle çalıştıklarını söyleyerek, “Sağlıklı bir toplumun oluşmasında spor yapılma alışkanlığının bir yaşam biçimi olması için bizler büyük bir gayret ortaya koyuyoruz. Yakaladığımız bu başarıyı da tesisleşme de ortaya koyduğumuz atılımla gerçekleştirdik. Bakınız Kocaeli’de toplam tesis yatırım maliyeti343 milyon liradır. Tesisleşme hamlesi olarak nitelendirdiğimiz bu durum ile her alanda amatör sporu teşvik ettik. Spor okulları ve Anne Şehir modeli gibi birçok başlık altında Kocaeli’ye hizmet ediyoruz, etmeyi de sürdüreceğiz” ifadelerini sarf etti.

 

AYDIN, “SPOR KENTİ KOCAELİ MARKASI TESADÜF DEĞİLDİR”

Kocaeli’deamatör sporun şaha kalkmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun çok büyük katkısı olduğunu ziyarette dile getiren Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, “İbrahim Başkanımızın sporcu kimliğiyle verdiği talimatlar neticesinde Kocaeli’de yılda yüzlerce spor organizasyonu gerçekleştirilmektedir. Şehrimizin spor dinamizmine katkı sunan bu yaklaşım için İbrahim Karaosmanoğlu’na bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bakınız 2018 yılında; amatör spor kulüplerine Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen nakdi yardımlar 210 bin lira olurken, Malzeme yardımı15 milyon olarak gerçekleşmiştir. Spor Kenti Kocaeli markasının oluşması asla bir tesadüfi durum değildir. Bakınız son olarak Amatör Spor Kulüpleri Ödül Yönetmeliği bu kapsamda Büyükşehir Belediyemizin amatör spor kulüplerine vereceği çok önemli bir katkıdır. Amatör spor için hizmet etmek için yarışan bu ASKF Yönetim Kurulu üyeleri ve Taban birliklerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun büyük desteğini görmektedir” açıklamasını yaptı.

 

“AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZE DAHA FAZLA DESTEK VERECEĞİZ”

“Amatör Spor Kulüpleri Ödül Yönetmeliği” projesinin kent için çok önemli olduğunu dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Temek amacımız amatör sporun daha büyük kitlelere yayılmasını ve farklı branşlarda daha fazla sporcu sayısına ulaşmasıdır. Bunun için çok çalışan ve hizmet üreten kulüplerimize daha farklı destek vereceğiz. İşte bunun için ödül yönetmeliği oluşturarak amatör spor kulüplerimize daha fazla destek vereceğiz” şeklinde konuştu. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑