UMRE
çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
RENO
Mehmetali paşa adayı iilanı
KOTO VEFAT İLANI REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Süleyman PEKİN
Süleyman PEKİN

SADDAM’DAN SELMAN’A AMERİKAN FİLM TEKNOLOJİSİ

İlk iş olarak Yemen’de devrik Hâdi İktidarı’nı yeniden tesis için Husî guruplarını asker-sivil-çocuk demeden Amerikanvari bir bombardımana tuttu.

9 Ekim 2018 Saat: 23:54

SADDAM’DAN SELMAN’A AMERİKAN FİLM TEKNOLOJİSİ

 

            CIA ile de iş tutmayı becerdiği için önce yol verilen sonra da öcü ilan edilen ve nihayetinde idam edilen Saddam Hüseyin modelli Arap politikacılarına namzet çokça isim var amma velâkin Muhammed bin Selman tartışmasız bir numara.

            Veliaht kral olmasına bakmayın siz; 2015’ten beri yani 30 yaşından beri Suudî Arabistan’ı o yönetiyor. Hesapta kadın haklarına yönelik liberal tutumuyla da Batı medyasında balonlaması yapılıyor, yarın patlatmak için.

            İlk iş olarak Yemen’de devrik Hâdi İktidarı’nı yeniden tesis için Husî guruplarını asker-sivil-çocuk demeden Amerikanvaribirbombardımana tuttu. Halen de bu alışkanlığını gıda ve su kaynaklarını vurdurarak sürdürüyor ki ya ölsünler ya teslim olsunlar.

Yemen halkının bilincinde kuşaklar boyunca çok derin iz bırakmak istiyoruz. Suudî Arabistan’ın adı anıldığında çocuklarının, kadınlarının ve hatta erkeklerinin tir tir titremesini istiyoruz” diyen bir insanı bence tarihte bir yere not edin.

            Dış müdahalecilikte Batı standartlarında bir karakter olan Muhammed b. Selman, içerde yolsuzluklarla mücadele bahanesiyle kraliyetin diğer prenslerini tasfiye etmekten de geri durmuyor. Bu alanda da Saddam’ın işkence geleneğini ihya ediyor.

            Kişisel yaşamında da itibardan asla tavizvermiyor: Bir yata 500 milyon avro, bir tabloya 450 milyon dolar, bir şatoya 300 milyon dolar verebiliyor. Hatta kendisiyle birlikte dış gezilere katılma cesaretine sahip gazetecilere 100’er bin dolar nakit ödeyebiliyor.

BOP’un yeni eşbaşkanlığı iddiasından mıdır, nedir; geçen yıl bu vakitlerde Lübnan Başbakanı Saad Hararî’yi Arabistan’da alıkoymuş ve eline istifa metni vererek kamera karşısında okutmuştu. Adam da ne yapsın; zaten babasını suikastle kaybetmiş, kuzu kuzu okumuştu.

Şimdi de Suudî Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda muhalif gazeteci Cemal Kaşukçi’yi işkenceyle öldürtüp cesedinin parçalara ayrılarak yok ettirdiği iddiası var; hem de Suud’dan 15 kişilik özel cinayet ekibi getirterek..

Türkiye, bu Muhammed Selman’ın hem ülkemizde pervasızca taht oyunları oynamasına hem de Bloomberg gibi yabancı kanallara söylediği “Türkiye, İran ve radikal gruplar şer üçgenidir” sözlerine karşı müteyakkız olmalıdır.

Şimdilik Yahudilerin devlet kurma hakkından söz eden ve gölge değil gerçek kral olduğunda İsrail’i tanıyacağını söyleyen Prensefendi aynı zamanda Batılı tarzda kurgulanan ve içinde Mısır, BAE, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn, Fas, Sudan, Senegal gibi ülkelerin askerî güçlerini de barındıran Sünnî Koalisyon’un da reisi.. Katar da vardı; onu paraları uçlanması için bir omuz atıp dışladılar ve ne olduysa, nasıl olduysa o da Türkiye’nin elinde kaldı.

Şu sıralarda da “Ordular! İlk hedefiniz İran’dır; ileri!” demeye hazırlanıyor. Daha doğrusu baş aktör ABD diyor, yancılar da durumdan vazife çıkarıyor. Lübnan’daki İran Hizbullahı’na bile gez-göz-arpacık çeken Muhammed bin Selman sayesinde Ortadoğu ve Dünyamız bloklar arası bir Sünnî – Şiî Savaşına sahne olabilir.

İran’ı “Nükleer bir Hitler” olarak gören Bin Selman da ülkesinde 2 Nükleer Reaktörü birden devreye sokma yolunda. Ve İran’ın nükleer silah programına devam etmesine karşı kendilerinin de nükleer silah yapacağını açıklamakta.

Trump’un Musevî damadıJared Kushner’in sözünden çıkmayan Muhammed b. Selman için en güzel sözü açık sözlü Donald Amca söylemiş: “Seni biz korumasak 2 hafta bile iktidarda kalamazsın.” O da ne demiş: “Biz onlardan herşeyi parayla satın aldık.” Başka: “Biz 1744’denberi varız, ABD’den 30 yıl daha eskiyiz.” Pöh!

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

KİŞİ BAŞINA KÂBUS12 Şubat 2019 Saat: 22:16
Zira “Şiir özgürlük çığlığıdır. Dayatılan kaygılardan ve dikte ettirilmiş bir hayattan çıkış yoludur. Mevzuat Ötesi Düşler kitabımızdaki ‘Ve Şiir’ bahsinde Ocak 1994 itibariyle böyle demişiz.
İKİ TİP MÜSLÜMANLIĞIN DÖRT ÇEŞİT MEZHEBİ - I6 Şubat 2019 Saat: 21:47
Halk Müslümanlığı, Şirk Müslümanlığı ve Siyasî Müslümanlık itikaden üst perdedeki Şekilcilik Akımının bağlılarıdır.
BELEDİYE BAŞKANI BELEDİYE OTOBÜSÜNE BİNER Mİ?30 Ocak 2019 Saat: 00:20
Üniversitedeyken aslen Trabzonlu ama Yalova’da yerleşik bir arkadaşım vardı; “Kurallar aptallar içindir, akıllılar kural koyar” derdi. Dolayısıyla kural koymakla kurallara uymak arasında buyurganlık hâli hariç bir bağ yok gibi durur.
SURİYE POLİTİKAMIZIN KUYRUKLARI BİRBİRİNE DEĞERKEN16 Ocak 2019 Saat: 00:56
Türkiye nüfusunun % 10’u Ortadoğulu olduğunda çaktırmadan İki Partili kıldığımız Cumhurbaşkanlığı Sistemi nereye evrilecek ve ülke içindeki Türkiyeli – Suriyeli Kutuplaşması nerden patlak verecek, bilmiyoruz.
TOPLUMSAL MÜSLÜMCÜLÜĞÜN PSİKANALİZİ9 Ocak 2019 Saat: 01:13
Aslında Müslüm Gürses, tutunamayanların Babasıydı. Özellikle köy ve varoşlardaki alt sosyo-ekonomik sınıfın insanları, yani sistemin gözden çıkardığı insanlar çok dinlerdi.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑