160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media
Süleyman PEKİN
Süleyman PEKİN

SADDAM’DAN SELMAN’A AMERİKAN FİLM TEKNOLOJİSİ

İlk iş olarak Yemen’de devrik Hâdi İktidarı’nı yeniden tesis için Husî guruplarını asker-sivil-çocuk demeden Amerikanvari bir bombardımana tuttu.

9 Ekim 2018 Saat: 23:54

SADDAM’DAN SELMAN’A AMERİKAN FİLM TEKNOLOJİSİ

 

            CIA ile de iş tutmayı becerdiği için önce yol verilen sonra da öcü ilan edilen ve nihayetinde idam edilen Saddam Hüseyin modelli Arap politikacılarına namzet çokça isim var amma velâkin Muhammed bin Selman tartışmasız bir numara.

            Veliaht kral olmasına bakmayın siz; 2015’ten beri yani 30 yaşından beri Suudî Arabistan’ı o yönetiyor. Hesapta kadın haklarına yönelik liberal tutumuyla da Batı medyasında balonlaması yapılıyor, yarın patlatmak için.

            İlk iş olarak Yemen’de devrik Hâdi İktidarı’nı yeniden tesis için Husî guruplarını asker-sivil-çocuk demeden Amerikanvaribirbombardımana tuttu. Halen de bu alışkanlığını gıda ve su kaynaklarını vurdurarak sürdürüyor ki ya ölsünler ya teslim olsunlar.

Yemen halkının bilincinde kuşaklar boyunca çok derin iz bırakmak istiyoruz. Suudî Arabistan’ın adı anıldığında çocuklarının, kadınlarının ve hatta erkeklerinin tir tir titremesini istiyoruz” diyen bir insanı bence tarihte bir yere not edin.

            Dış müdahalecilikte Batı standartlarında bir karakter olan Muhammed b. Selman, içerde yolsuzluklarla mücadele bahanesiyle kraliyetin diğer prenslerini tasfiye etmekten de geri durmuyor. Bu alanda da Saddam’ın işkence geleneğini ihya ediyor.

            Kişisel yaşamında da itibardan asla tavizvermiyor: Bir yata 500 milyon avro, bir tabloya 450 milyon dolar, bir şatoya 300 milyon dolar verebiliyor. Hatta kendisiyle birlikte dış gezilere katılma cesaretine sahip gazetecilere 100’er bin dolar nakit ödeyebiliyor.

BOP’un yeni eşbaşkanlığı iddiasından mıdır, nedir; geçen yıl bu vakitlerde Lübnan Başbakanı Saad Hararî’yi Arabistan’da alıkoymuş ve eline istifa metni vererek kamera karşısında okutmuştu. Adam da ne yapsın; zaten babasını suikastle kaybetmiş, kuzu kuzu okumuştu.

Şimdi de Suudî Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda muhalif gazeteci Cemal Kaşukçi’yi işkenceyle öldürtüp cesedinin parçalara ayrılarak yok ettirdiği iddiası var; hem de Suud’dan 15 kişilik özel cinayet ekibi getirterek..

Türkiye, bu Muhammed Selman’ın hem ülkemizde pervasızca taht oyunları oynamasına hem de Bloomberg gibi yabancı kanallara söylediği “Türkiye, İran ve radikal gruplar şer üçgenidir” sözlerine karşı müteyakkız olmalıdır.

Şimdilik Yahudilerin devlet kurma hakkından söz eden ve gölge değil gerçek kral olduğunda İsrail’i tanıyacağını söyleyen Prensefendi aynı zamanda Batılı tarzda kurgulanan ve içinde Mısır, BAE, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn, Fas, Sudan, Senegal gibi ülkelerin askerî güçlerini de barındıran Sünnî Koalisyon’un da reisi.. Katar da vardı; onu paraları uçlanması için bir omuz atıp dışladılar ve ne olduysa, nasıl olduysa o da Türkiye’nin elinde kaldı.

Şu sıralarda da “Ordular! İlk hedefiniz İran’dır; ileri!” demeye hazırlanıyor. Daha doğrusu baş aktör ABD diyor, yancılar da durumdan vazife çıkarıyor. Lübnan’daki İran Hizbullahı’na bile gez-göz-arpacık çeken Muhammed bin Selman sayesinde Ortadoğu ve Dünyamız bloklar arası bir Sünnî – Şiî Savaşına sahne olabilir.

İran’ı “Nükleer bir Hitler” olarak gören Bin Selman da ülkesinde 2 Nükleer Reaktörü birden devreye sokma yolunda. Ve İran’ın nükleer silah programına devam etmesine karşı kendilerinin de nükleer silah yapacağını açıklamakta.

Trump’un Musevî damadıJared Kushner’in sözünden çıkmayan Muhammed b. Selman için en güzel sözü açık sözlü Donald Amca söylemiş: “Seni biz korumasak 2 hafta bile iktidarda kalamazsın.” O da ne demiş: “Biz onlardan herşeyi parayla satın aldık.” Başka: “Biz 1744’denberi varız, ABD’den 30 yıl daha eskiyiz.” Pöh!

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

EYYY YUNANİSTAN!!! AKILLI OL AKILLI!!19 Haziran 2019 Saat: 09:51
Eyyy Güney Kıbrıs Rum Yönetimi! Sen benim TPAO’mun gemisine nasıl güçlük çıkarırsın ya! Üstüne üstlük bir de gemi personelinin isimlerini ve resimlerini ele geçirmişsin.
ORTADOĞU’DA TEK ORDU - MİLLET: İSRAİL12 Haziran 2019 Saat: 18:09
Biz ‘asker’ vasfını doğuştan kazandığımızı düşünsek ve son devletimizi “Anası - bacısı, kızı - kızanı” birlikte kurduğumuzu ifadelendirsek de hâl-i hazırda bizdeki askerlik sorunlu, İsrail’de ise zorunlu.
BAYRAM VE SIĞINMACI DÜŞÜNCELERİ5 Haziran 2019 Saat: 00:30
Millî bayram dediğimiz 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs gibi gün ve haftaları Devlet zaten Kamu kuruluşları vasıtasıyla kutladığı yada kutlarmış gibi yaptığı için Millet namına da farz-ı kifaye gerçekleşmiş sayılıyor.
KÜÇÜLÜP KÜÇÜLÜP DE CEBİME GİR!29 Mayıs 2019 Saat: 12:24
Tarih sahnesine girerken asker millet diye girmişiz. Orta Asya’daki Afanesyova Kültürü’nde bulunan ve MÖ 3 binlere ait savaş aletlerinden belli.
DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI CİMBOM’UN ŞAMPİYONLUĞUNA FEDA OLSUN !22 Mayıs 2019 Saat: 10:54
Haftasonu Kocaeli Türk Ocağı’nın her yıl BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği) ile birlikte düzenlediği ‘pide, zeytin ve su iftarı’ için İzmit Sabri Yalım Parkı’ndaydık.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑