160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

T.C. Tartışması Polemik Malzemesi Olmamalıdır

Ülkemiz bu kadar sıkıntılı , ekonomik ve siyasi süreçten geçerken , bu gibi hassas konular siyasi politik malzeme haline getirilmez.

11 Haziran 2019 Saat: 17:31
T.C. Tartışması Polemik Malzemesi Olmamalıdır
T.C. Tartışması Polemik Malzemesi Olmamalıdır

T.C. Tartışması Polemik Malzemesi Olmamalıdır

 

Basiskele Belediyesi Meclisimizin 02 Mayıs 2019 tarihli toplantısında ülkemizin kurumsal kimliğini gösteren, siyasi polemik ve T.C. üzerinden çıkar sağlamamak, milli değerlerimizi siyasete alet etmemek için dilek ve temenniler bölümünde T.C. ibaresinin Belediyemiz girişine tekrar konması öneri olarak dile getirilmiştir.

 

02 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilen meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde T.C. nin tekrar Belediyemiz girişine konması için yapılan talep doğrultusunda grup adına yapılan konuşma sonrası polemik oluşmuş, Grup Konuşması sırasında Saadet Partisi adına konuşma yapan Mustafa Gürsoy , Başiskele Belediyesinin Başına T.C. konulmasını öneri olarak talep etti.

 

Ak Parti Grubundan “T.C. Olmayınca ne oluyor sesleri yükselince “ Saadet partisi Başiskele Belediyesi Meclis Üyesi Uğur Baydar “T.C. ibaresi Olunca ne oluyor ? MHP’li Meclis üyeleri ve Burada Bulunan MHP İlçe Başkanı ve Cumhur İttifakı rahatsız değiller mi bu durumdan diye seslendi. Ak Parti Grubu Adına Numan Tonka Konuyu tekrar tartışacaklarını ve değerlendireceklerini bildirdi.Oluşan bu polemik 02 Mayıs 2019 tarihinde yapılan Meclis görüşmeleri kamera kayıtlarında mevcut olup meclis tutanaklarında da kayıt altına alınmıştır.

 

Toplantı esnasında yaşanan polemik nedeni ile konu o tarihte tüm yerel basın ile paylaşılmış ve çoğu basın kuruluşu tarafından yerel basında haber yapılmıştır.Bu tarih itibari ile konu meclis üyeleri arasında konuşulmuş , değerlendirilmiş ve genel kanaat de T.C. ibaresinin takılması yönünde oluşmuştur ve bu konunda polemik konusu olmaması adına hassasiyet gösterilmiştir.

 

Yukarıda anlatılan gelişmeler sonrası yerel basında teşekkür haberinin yayınlanması sonrası ise MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın , T.C. ibaresi siyasi polemik yapılmaya devam edilmiş, saat 20:00 gibi yerel gazetelere “biz rica ettik ve oldu” gibi gösterilerek ucuz siyaset yaparak yerel basına  servis etmiştir.

 

T.C. ibaresi Ülkemizin kimliğidir. Kurumsal ifade taşımaktadır. Demokrasimizin, yönetim şeklimizin ifadesidir. Rica konusu olamayacak kadar önemlidir. Sayın Başkanımızın samimiyeti, hassasiyeti doğrultusunda T.C. ibaresi ait olduğu yere tekrar konmuştur.

 

Hatta sayın başkan 02 Mayıs 2019 tarihinde ki toplantıda işlerinin yoğunluğu nedeni ile bulunamamıştı ve Bir sonraki meclis toplantısında 02 Mayıs tarihli toplantıya atıfta bulunarak “çok verimli bir toplantı olmuş” açıklamasında bulunmuştur.

 

Ülkemiz bu kadar sıkıntılı , ekonomik ve siyasi süreçten geçerken , bu gibi hassas konular siyasi politik malzeme haline getirilmez.

 

 

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyduk.

 

Bilgilerinize Sunarız

 

Zeki KARATAŞ  (SP Başiskele Belediyesi Meclis Üyesi), 

Mustafa GÜRSOY  (SP Başiskele Belediyesi Meclis Üyesi),

Nuray SAVCI  (SP Başiskele Belediyesi Meclis Üyesi),

Kadir ÖZTONGA  (SP Başiskele Belediyesi Meclis Üyesi),

Uğur BAYDAR (SP Başiskele Belediyesi Meclis Üyesi),

Emine ÖZKAR (CHP Başiskele Belediyesi Meclis Üyesi)

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑