160x600 ( Sol Reklam 1 ) Çelebi Bilişim
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Siyaset

Temayül 18 Kasım 10.00’da Antikkapı’da yapılacak

AK Parti’de İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Genel Merkez kararı ile ilçe başkanları ve il ve ilçe yöneticilerinin istifa edemeyeceklerini açıkladı.

7 Kasım 2018 Saat: 14:41
Temayül 18 Kasım 10.00’da Antikkapı’da yapılacak
Temayül 18 Kasım 10.00’da Antikkapı’da yapılacak

AK Parti’de İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Genel Merkez kararı ile ilçe başkanları ve il ve ilçe yöneticilerinin istifa edemeyeceklerini açıkladı.

 

AK Parti’de İlçe Başkanlığı yapan ve Belediye Başkan adaylığı için Genel Merkez kararını bekleyen isimler için önemli açıklama geldi. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy İl binasında gerçekleştirdiği açıklamada Genel Merkez kararı ile İlçe Başkanlarının istifa etmeyeceğini resmen duyurdu. Genel Merkez 12 Kasım tarihine kadar İlçe başkanlarının istifasına izin vermezken, 1 Aralık tarihine kadar gerekli görülen yerlerde Başkanların istifasına izin verilebilecek.

Büyükşehir adaylarının 5 Aralık’a kadar açıklanması bekleniyor

Konu ile ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “İlçe başkanlarımız, il yönetim kurulu üyelerimiz ve ilçe yönetim kurulu üyelerimiz istifa etmiyorlar. Genel merkezden gelecek haberi bekliyorlar. İlçe başkanları 12 Kasım tarihine kadar istifa etmeyecekler. 1 Aralık tarihine kadar genel merkez uygun gördüğü ve istediği kişilere istifa et diyecek. Büyükşehir adaylarının 5 Aralık’a kadar açıklanması bekleniyor. İlçe başkanları ise Aralık sonu belli olacak” dedi.

 

Temayül 18 Kasım 10.00’da Antikkapı’da yapılacak

 

 

18 Kasım tarihinde yapılacak temayül yoklaması ile ilgili bilgi veren Eryarsoy, “Temayülde sadece aday adaylarını değil, istedikleri kişileri yazabilirler. Mahalle başkanları, meclis üyeleri, ana kademe yönetimi, kadın kolları il ve ilçe yönetimi, gençlik kolları il ve ilçe yönetimleri temayüle katılacak. Temayüller sadece ilde yapılacak. İlçe başkanları ve mevcut belediye başkanları temayüle girmeyecek. 18 Kasım 10.00’da Antikkapı’da yapılacak” diye konuştu

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑