160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

TÜRGEV’DE GENÇLER HER ALANDA YETİŞİYOR

2017-2018 eğitim-öğretim döneminde hizmete başlayan Türgev Kocaeli Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu, kalitesiyle kız öğrencilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

1 Eylül 2018 Saat: 08:16
TÜRGEV’DE GENÇLER HER ALANDA YETİŞİYOR
TÜRGEV’DE GENÇLER HER ALANDA YETİŞİYOR

  TÜRGEV Kocaeli Yükseköğrenim Yurdu,

​​Üniversiteli Kız Öğrencilere Kapılarını Açıyor

 

2017-2018 eğitim-öğretim döneminde hizmete başlayan Türgev Kocaeli Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu, kalitesiyle kız öğrencilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

TÜRGEV ( Türkiye Gençlik ve Eğitime Destek Vakfı )

TÜRGEV, 1996 yılında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde, bugün ki T.C. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kurulmuştur. O tarihte, İstanbul Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (İSEGEV) adıyla sadece İstanbul’da hizmet veren TÜRGEV 2012 yılının Ağustos ayında hizmet alanını Türkiye çapına yaymayı hedeflemiş ve ismini Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) olarak değiştirmiştir.

1996 yılında İstanbul’daki bir yurduyla hizmet vermeye başlayan TÜRGEV, tarihini, kendini ve hedefini iyi bilen, araştıran, sorgulayan, öğrenen, üreten, girişimci gençler yetiştirmeyi kendine düstur edinmiştir.

 

Umuttepe yolu üzerinde , Üçtepeler Mevkii’ndebulunan yurdunüniversiteye de , şehre de yakın mesafede oluşu, ulaşım imkanlarının kolaylığı, yurtta kalan öğrencilere avantaj sağlıyor.

415 kişilik kapasiteye sahip yurtta odalar tekkişilik ve üç kişilik olarak tasarlanmış. Kişisel dolap, ortopedik yatak, mini buzdolabı, komidin, çalışma masası, kitaplık, banyo  bulunan odalarda , wifihizmeti de veriliyor.

 

Gençler için bilgisayar odaları, etüt salonları gibi her türlü ders çalışma ortamının sunulduğu yurtta  bulunangeniş  bahçe, binanın içindeki kafeterya, teraslar velobi, ders yoğunluğu arasında öğrencilere nefes alma imkanı sağlıyor.

 

Kurutma makinalarının ve ütü yapma imkânının olduğu  çamaşırhanelerin,  revir ve mescitlerin de  bulunduğu binada,  7/24 güvenlik hizmeti , sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti de mevcut.

TÜRGEV’DE GENÇLER HER ALANDA YETİŞİYOR

Fiziksel şartlarıyla öğrencilere beş yıldızlı otel konforu sağlayan yurt, iyi bir neslin yetişmesine yönelik sosyal, kültürel, eğitsel çalışmalarıyla da öğrencilerin ilgisini kazanıyor.

Atölye odalarında atölye ve kulüp çalışmaları kapsamında; Siyer, Fıkıh, Akaid, Tefsir, Kuran-ı Kerim, İlmihal, Osmanlıca, İngilizce, Fransızca,  İşaret Dili, Arapça, İspanyolca, Resim, Fotoğrafçılık, Tiyatro, Zarafet, Takı/Tasarım, Ahşap Boyama, Kaligrafi, El Nakışı, Kanaviçe,  Dikiş, Hüsnü Hat, Diksiyon , Etkili İletişim, Kitap Analizi, Senaryo, Film Okumaları, Sinema, Hafızlık Bilgisayar, Ney, Keman, Bendir, Şan , Ritim, Gitar, Mutfakvb.çalışmalaryapılıyor. Öğrencilerin talepleri doğrultusunda yeni kulüpler açılabiliyor.

İki kulis ve reji odasının da bulunduğu 400 kişilik konferans salonunda, alanında uzman kişiler tarafından verilen seminerler ve konferanslar vasıtasıyla  gençler  farklı alanlarda perspektif kazanıyor.

 

Gençlerin fiziksel  aktivitelerine de önem veren TÜRGEV Kocaeli Yurdu’nda fitness salonu, voleybol ve basketbol salonu, okçuluk  salonu, pilates salonu, masa tenisi salonu da öğrenciler tarafından aktif olarak kullanılan mekanlardan.

 

Kocaeli’de olduğu gibi TÜRGEV ( Türkiye Gençlik ve Eğitime Destek Vakfı ), 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde Türkiye’de 33 farklı ilde 11’i ortaöğretim,  52’si yükseköğretim yurdu olmak üzere, toplam 63 yurtla genç kızların eğitimine destek veriyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑