160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Kültür

TURİZM HAFTASI MUHTEŞEM KORTEJLE BAŞLADI

bu yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan 43. Turizm Haftası, İzmit Kültür Tepesi Atatürk Anıtı'nda düzenlenen tören ve şenlik havasında muhteşem görüntülerin yaşandığı kortejle başladı.

16 Nisan 2019 Saat: 00:02
TURİZM HAFTASI MUHTEŞEM KORTEJLE BAŞLADI
TURİZM HAFTASI MUHTEŞEM KORTEJLE BAŞLADI

 

TURİZM HAFTASI MUHTEŞEM KORTEJLE BAŞLADI

 

 

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bu yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan 43. Turizm Haftası, İzmit Kültür Tepesi Atatürk Anıtı'nda düzenlenen tören ve şenlik havasında muhteşem görüntülerin yaşandığı kortejle başladı.

 

İzmit Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen törene İl Kültür ve Turizm Müdür V. Ercan Yamen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve TEMA İl Temsilcisi Nermin Tol,  KOÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdürü Birsen Bilgili,  KOÜ Kartepe Turizm Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tülay Üzümcü, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, Müze Müdür Vekili Zuhal Uykal, Şube Müdür vekili Hülya Özer, Şube Müdürleri Ahmet Özsağır,  Mahmut Yamaç, Kocaeli Turizm Derneği Başkanı Soner Kılıç, Biz İzmitiz’ Platform Kurucusu Hüseyin Erol, şube müdürlerinin yanı sıra ilk, orta ve lise okulları,  otel, işletme ve sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, spor temsilcileri, tiyatro grupları, AKUT ile halk oyunları gurupları katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından kortej başladı.

RENGANEZ KORTEJ

Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde gerçekleşen kortejde renkli görüntüler yaşandı. 7’den 70’e ilgi gören, rengarenk kostüm ve kıyafetleriyle herkesin ilgi odağı olan şenlik havasında kortejde kuruluşlar ellerindeki dövizlerle turizme dikkat çekti. Roman minikleri ise ön sırada kırmızı kostümleriyle karanfil dağıttı. Okullar ise korteje özel hazırlanmıştı. Çevre kirliliği ile geri dönüşüme dikkat çeken kostümler herkesin ilgi odağı oldu. Kortejde her katılımcı kendini anlatan kıyafet ve kostümleri giyerek yürüdü. Vatandaşların da ilgisi oldukça fazlaydı. Kültür Tepesinden başlayan ve yürüyüş yolu güzergahından devan eden korteji eski valilik binasının bulunduğu Kent Meydanında sona erdi.  Burada etkinlik gösterilerle devam etti.

PİŞMANİYE ÇEKİLDİ 

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdür vekili Ercan Yamen özetle şunları kaydetti: “  Balkanlardan, Kafkasya’dan , Anadolu’nun dört bir ucundan gelip burada kaynaş olup yaşayan tüm renkleriyle Kocaeli burada. Adına kültür dediğimiz ve bizleri birbirimize bağlayan o kuvvetli bağımızı daha da güçlendirmek için hepimiz buradayız. İnsan yaşadığı şehre benzer derler. O kentin havasına suyuna, taşına, toprağına. Hepimiz güzeliz. Çünkü yaşadığımız bu kadim şehir çok güzel. Turizm haftamız her yıl artan bir güzellikle sürsün dileklerimle sözlerimi sonlarken organizasyonda yoğun emek harcayan herkese ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor. Coşkumuzun, sevincimizin, umudumuzun bitimsiz olmasını diliyorum’ Konuşmaların arıdan halk oyunları ekiplerinin gösterileri, Kocaeli türkülerinin yer aldığı halk müziği konseri ve pişmaniye çekilmesiyle gösteriler devam etti. 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑