160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sol Reklam 3 ) SALGAM et tavuk
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) ZAFER Emlak
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Spor

TURİZM HAFTASI’NDA ÖRCÜN SARAYLI DOĞA TURU

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, Gölcük Sultan Baba Türbesi, Saraylı-Örcün Tarih Koridoru Doğa Yürüyüşüyle devam etti.

22 Nisan 2019 Saat: 08:38
TURİZM HAFTASI’NDA ÖRCÜN SARAYLI DOĞA TURU
TURİZM HAFTASI’NDA ÖRCÜN SARAYLI DOĞA TURU

TURİZM HAFTASI’NDA ÖRCÜN SARAYLI DOĞA TURU YAPILDI

 

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, Gölcük Sultan Baba Türbesi, Saraylı-Örcün Tarih Koridoru Doğa Yürüyüşüyle devam etti.

 

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolu dolu geçmeye devam ediyor. Hafta sonu etkinliği, Gölcük Sultan Baba Türbesi, Örcün - Saraylı Köyleri arasında gerçekleşen Tarih Koridoru doğa yürüyüşüyle devam etti. Programa; Gölcük Belediye Başkanı Avukat Ali Yıldırım Sezer, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Gölcük İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sabri Medişoğlu,  Gölcük Halk Sağlığı Başkanı Dr. Faruk Demirhan, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Hülya Özer, Gölcük İlçe Turizm Müdürü Ayşe Dışpınar’ın da aralarında bulunduğu müdür yardımcıları, başkan yardımcıları ile çok sayıda davetli katıldı.

GÖLCÜK ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

Yürüyüşün başlangıç noktası Örcün Meydanıydı. Günün önemine ilişkin konuşma yapan Gölcük İlçe Turizm Müdürü Ayşe Dışpınar’ın ardından söz alan Gölcük Belediye Başkanı Sezer, ilçemizin tarihi dokusunun tanıtımı açısından oldukça önemli bir gün olduğunu dikkat çekerek, “ Doğamızı koruyup, rekreasyon ve spor alanlarını geliştireceğiz, Gölcük'ü turizm noktasında çekim merkezi haline getirip, tarih yapılarımıza gözümüz gibi bakacağız” dedi. Ve katılan herkese teşekkür etti. Etkinlik, Sultan Baba Türbesi ziyareti ve sonrasında Saraylı Meydanına doğru 5 kilometrelik patika yol olan Örcün-Saraylı Samanlı Dağı arasındaki yürüyüşle devam etti. Saraylı Meydanında ise Gölcük Belediyesi Banu Devrim Atölyesinin hazırlamış olduğu "Zamanın Tanıkları” adlı resim sergi gezildi. Saraylı Kentsel Sit alanı tarihi evleri, anıt çınar ve köylü pazarı dolaşan davetlilere çeşitli yöresel ikramların yapılmasıyla program sona erdi.

 

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑