160x600 ( Sol Reklam 1 ) Ukrayna Üniver
160x600 ( Sol Reklam 2 ) Seyyar Köfteci
160x300 ( Sağ Reklam 2 ) AVB Ofis
160x300 ( Sağ Reklam 3 ) SAFİR
SAĞ KENAR - robot
sağ- fotomakineleri
160x300 ( Sağ Reklam 4 ) MON media

Güncel

Türkçe Okulları ve 23 Nisan Şenlikleri

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İstanbul Zeytinburnu’da ki birlik merkezinde yapılan TDBB’ninAralık ayı yürütme kurulu toplantısına katıldı.

24 Aralık 2017 Saat: 22:52
Türkçe Okulları ve 23 Nisan Şenlikleri
Türkçe Okulları ve 23 Nisan Şenlikleri

 

Başkan Karaosmanoğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Aralık Ayı Yürütme Kurulu Toplantısına katıldı. Üye ülkelerde Türkçe sınıfları ve okullarının yapılmasının yanı sıra Kocaeli’de gerçekleştirilecek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na katılımcı sağlanmasına da karar verildi.

 

TDBB’de gündem

Türkçe Okulları ve 23 Nisan Şenlikleri

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İstanbul Zeytinburnu’da ki birlik merkezinde yapılan TDBB’ninAralık ayı yürütme kurulu toplantısına katıldı. Karaosmanoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya, TDBB Yürütme Kurulu üyeleri Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak ve Bosna Hersek’ten ziyarete gelen heyet katıldı.

 

MAKADEONYA KALKANDELEN’E TÜRKÇE OKULU

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak’ın 22 Kasım-20 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi vermesiyle başlayan toplantı, gündemdeki konuların görüşülmesiyle devam etti.Bu çerçevede, Emmaus Derneği tarafından Bosna Hersek’in Srebrenitsa şehrinde yaptırılan yurdun TDBB ve Birlik üyeleri tarafından desteklenmesine, TDBB’nin Makedonya üyelerinden Kalkandelen (Tetovo) Belediyesi tarafından talep edilen “Türkçe Okulu” projesinin Birlik üyelerinin işbirliğinde yapılmasına karar verildi.

 

23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİNE KATILIMCI DESTEĞİ VERİLECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, 18-24 Nisan 2018 tarihleri arasında Kocaeli’de gerçekleştirilecek “10. Kocaeli Uluslararası Çocuk Festivali’ne” TDBB tarafından katılımcı desteği verilmesi için çalışma yapılmasına da karar verildi. Başkan Karaosmanoğlu toplantıda, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yurt içi ve yurt dışından ülkemize ve Kocaeli’ye konuklarımız gelecek. Özellikle Kocaeli’de gerçekleştireceğimiz şenliklerde TDBB’ne üye kentlerden ve ülkelerden katılımcı sağlayacağız. Bu müstesna günde, Türkiye ve Türk milleti iledünya çocukları için Kocaeli’de çok güzel bir program düzenleyeceğiz. Dünya çocuklarını, mazlum ve gönül coğrafyalarımızın yavrularını Kocaeli’de misafir edeceğiz. 23 Nisan Şenliklerinde dünyaya huzur ve kardeşlik mesajlarımızı çocuklarımızla birlikte gür bir sesle bir kez daha ifade edeceğiz” açıklamasını yaptı.

 

4.SU KAYIP VE KAÇAKLARI FORUMU’NA DESTEK VERİLECEK

Yürütme Kurulu toplantısında ayrıca, Moldova Gagauz Özerk Yeri Belediyelerinin TDBB üyeleri arasından uygun görülen belediyelerle kardeş şehir olması ile ilgili gerekli çalışmaların başlatılacağına da karar verildi. Ayrıca toplantıda 29-31 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek “4. Su Kayıp ve Kaçakları Forumu’na TDBB tarafından katılımcı desteği verilmesine, Vareş (Bosna Hersek) Belediyesi’nin üyelik talebinin uygun görüşle Yönetim Kuruluna sunulmasına da karar verildi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑