çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AKparti
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Hem okunmalı hem ibret alınmalıdır

Bunalımda olduğundan, stresli olduğundan, ceviz kabuğunu doldurmayacak kadar dertlerinden bahsetme ve bu yazıyı oku unutma ki; senden de zor durumda olanlar var.!

16 Mayıs 2018 Saat: 09:25

Hem okunmalı hem ibret alınmalıdır

 

Haline şükret,

Ne oldum delisi olma,

Olduğundan farklı görünmek için boştan yere çırpınıp bunalıma düşme,

Özentiye kapılıp içini çürütme,

 

Bunalımda olduğundan, stresli olduğundan, ceviz kabuğunu doldurmayacak kadar dertlerinden bahsetme ve bu yazıyı oku unutma ki; senden de zor durumda olanlar var.!

 

Yat, kalk ve haline şükret,

Morali bozuk olanların, stres içinde olduğunu düşünenlerin özellikle geçim mücadelesi içersinde daha çok zor durumda olanlarında var olduğunu bilerek örnek almamız hepimize rahatlık ve huzur verecektir. Boş yere daha fazla rahatlığı, sefayı düşünüp ünlülerin Instagram hesaplarında gezinerek özentiye kapılıp memnuniyetsizce ateşe atlamanın anlamı yok.

 

Adam sevgilisinden ayrılmış stres, sevdiği kız gelin oluyor bunalım, arabası arızalanır barut, satışlar istediği gibi olmayınca yüzü beş karış, Milletvekilliği adaylığında sıraya girmeyi garantileyememiş dünyası yıkılmış, fani mücadeleler içersinde işleri istediği gibi gitmiyor sinir küpü oluyor. Ama unutmayın rahatlamak için daha zor durumda olanları da halimize şükrederek ibret almak gerekiyor.

 

Tarafıma gelen aslında haline şükür etmeyenlerin ibret alması gereken bir yazı olduğundan bana geldiği gibi hiç düzeltmeden sizlerle paylaşmak istedim. Aslında kısa bir mesaj ama içeriği bir gün hepimizin başına gelebilecek hayatın gerçeklerini yansıtıyor. Düşmez kalkmaz bir, Allah’tır.

 

ugurgencer4134@gmail.com Adresime ulaşan işte o mail.

“Nüfus bilgilerimi vermemdeki amaç internet dolandırıcılığı kandırma v.s. gibi herhangi bir şüpheniz olmaması içindir,ben 3 yıllık evli biriyim ve evlendiğim günden itibaren evliliğim sıkıntı içinde geçmektedir,kaçarak evlendik ve bu yüzden ailelerimizden herhangi bir destek alamıyoruz evlendiğimizde düğünümüz bile olmadı ne takımız oldu nede başka bir maddi değer..sevgi her şeye kadirdir dedik düştük yola..ama iş görüldüğü gibi kolay olmuyormuş bunu çok iyi anladık..

Ben inşaat işçisiyim yevmiye usulü çalışıyorum kışın boştayım yazın iş bulabilirsem çalışıyorum para kazanabiliyorum,anca karnımız doyuyor..piyasaya da borcum olduğundan bunalıma girdim her an kapıma birileri gelebilir korkusu yaşıyorum..4 aylık kiramı veremedim..inanın her yolu düşündüm hatta böbreğimi satmayı bile ama ilerde sağlık sorunu yaşarsam arkamda bırakacağım eşim ve oğlum var..en son çare olarak bu yolu düşündüm eğer bir sonuca ulaşamazsam evliliğim son bulacak ve yuvam dağılacak..İnsanların haline şükür etmesi açısından hem gazetelerde, hem de yayınlarınızda yayınlamanızı sizden rica ediyorum.” Diye çırpınan bir vatandaşın zor bir yaşam mücadelesidir.

 

Evet, bu ve bunun gibi daha niceleri gerek sözlü, gerek yazılı tarafıma ulaşıyor. Bedeller, rakamlar, yaşanan sorunlar farklı olabiliyor.

 

Bu dünya nankörlük dünyası değil.

Sınav dünyasıdır.

Herkes bir sınava tabii olacaktır.

Rabbim önce hepimize sağlık, boştan yere kendini üzüp bunalıma girenlere de akıl fikir versin.

 

Kimse nimetler içinde yüzüp nankörlük etmesin.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Vatandaşın Özel Hastane Çilesi Neden Bitmiyor?10 Aralık 2018 Saat: 14:34
Hakkını çirkeflik yaparak sosyal medya üzerinden kuru gürültü arayan değil? Hakkını hukuki çerçeve içersinde arayan insanları oldum olası severim.
Sancaktepe’de kimsenin burnu kanamadan canlarını verdiler!27 Kasım 2018 Saat: 21:09
İstanbul Sancaktepe’de elim bir kaza sonucu düşen 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait olan 11075 kuyruk numaralı askeri helikopterde şehit olan kahramanlarımız kendi canlarını feda ederlerken meydana gelebilecek faciayı da önlediler
31 Mart seçim ateşi yakıp kavurmasın!15 Kasım 2018 Saat: 14:10
Kaynayan kazan nerdeyse fokurdayıp taşmaya başladığı içinde bulunduğumuz bu günlerde aday adayları ve beraberindekilerin assolist gibi sahneye çıktığına şahit oluyoruz.
Boşa yorma kendini gönüllerdeysen aday ol!8 Kasım 2018 Saat: 09:25
Yumurtanın kapıya dayandığı gibi seçim kapıya dayandığında gördüğümüz manzaralar mide bulandırıyor. Neden mi? Çıkarın at gözlüğünüzü lütfen okuyun.
Boşa yorma kendini gönüllerdeysen aday ol!7 Kasım 2018 Saat: 21:42
Yumurtanın kapıya dayandığı gibi seçim kapıya dayandığında gördüğümüz manzaralar mide bulandırıyor. Neden mi? Çıkarın at gözlüğünüzü lütfen okuyun. Yazdıklarımda duyacak ve göreceklerimizin eksiği var fazlası yok.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑