çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
kdm
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Hem okunmalı hem ibret alınmalıdır

Bunalımda olduğundan, stresli olduğundan, ceviz kabuğunu doldurmayacak kadar dertlerinden bahsetme ve bu yazıyı oku unutma ki; senden de zor durumda olanlar var.!

16 Mayıs 2018 Saat: 09:25

Hem okunmalı hem ibret alınmalıdır

 

Haline şükret,

Ne oldum delisi olma,

Olduğundan farklı görünmek için boştan yere çırpınıp bunalıma düşme,

Özentiye kapılıp içini çürütme,

 

Bunalımda olduğundan, stresli olduğundan, ceviz kabuğunu doldurmayacak kadar dertlerinden bahsetme ve bu yazıyı oku unutma ki; senden de zor durumda olanlar var.!

 

Yat, kalk ve haline şükret,

Morali bozuk olanların, stres içinde olduğunu düşünenlerin özellikle geçim mücadelesi içersinde daha çok zor durumda olanlarında var olduğunu bilerek örnek almamız hepimize rahatlık ve huzur verecektir. Boş yere daha fazla rahatlığı, sefayı düşünüp ünlülerin Instagram hesaplarında gezinerek özentiye kapılıp memnuniyetsizce ateşe atlamanın anlamı yok.

 

Adam sevgilisinden ayrılmış stres, sevdiği kız gelin oluyor bunalım, arabası arızalanır barut, satışlar istediği gibi olmayınca yüzü beş karış, Milletvekilliği adaylığında sıraya girmeyi garantileyememiş dünyası yıkılmış, fani mücadeleler içersinde işleri istediği gibi gitmiyor sinir küpü oluyor. Ama unutmayın rahatlamak için daha zor durumda olanları da halimize şükrederek ibret almak gerekiyor.

 

Tarafıma gelen aslında haline şükür etmeyenlerin ibret alması gereken bir yazı olduğundan bana geldiği gibi hiç düzeltmeden sizlerle paylaşmak istedim. Aslında kısa bir mesaj ama içeriği bir gün hepimizin başına gelebilecek hayatın gerçeklerini yansıtıyor. Düşmez kalkmaz bir, Allah’tır.

 

ugurgencer4134@gmail.com Adresime ulaşan işte o mail.

“Nüfus bilgilerimi vermemdeki amaç internet dolandırıcılığı kandırma v.s. gibi herhangi bir şüpheniz olmaması içindir,ben 3 yıllık evli biriyim ve evlendiğim günden itibaren evliliğim sıkıntı içinde geçmektedir,kaçarak evlendik ve bu yüzden ailelerimizden herhangi bir destek alamıyoruz evlendiğimizde düğünümüz bile olmadı ne takımız oldu nede başka bir maddi değer..sevgi her şeye kadirdir dedik düştük yola..ama iş görüldüğü gibi kolay olmuyormuş bunu çok iyi anladık..

Ben inşaat işçisiyim yevmiye usulü çalışıyorum kışın boştayım yazın iş bulabilirsem çalışıyorum para kazanabiliyorum,anca karnımız doyuyor..piyasaya da borcum olduğundan bunalıma girdim her an kapıma birileri gelebilir korkusu yaşıyorum..4 aylık kiramı veremedim..inanın her yolu düşündüm hatta böbreğimi satmayı bile ama ilerde sağlık sorunu yaşarsam arkamda bırakacağım eşim ve oğlum var..en son çare olarak bu yolu düşündüm eğer bir sonuca ulaşamazsam evliliğim son bulacak ve yuvam dağılacak..İnsanların haline şükür etmesi açısından hem gazetelerde, hem de yayınlarınızda yayınlamanızı sizden rica ediyorum.” Diye çırpınan bir vatandaşın zor bir yaşam mücadelesidir.

 

Evet, bu ve bunun gibi daha niceleri gerek sözlü, gerek yazılı tarafıma ulaşıyor. Bedeller, rakamlar, yaşanan sorunlar farklı olabiliyor.

 

Bu dünya nankörlük dünyası değil.

Sınav dünyasıdır.

Herkes bir sınava tabii olacaktır.

Rabbim önce hepimize sağlık, boştan yere kendini üzüp bunalıma girenlere de akıl fikir versin.

 

Kimse nimetler içinde yüzüp nankörlük etmesin.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Şu dolar fırsatçılarını bir güzel silelim8 Eylül 2018 Saat: 00:02
Dolar fırsatçıları unuttuğunuz bir şey var. Bu toplum sizin gibi suistimal fırsatçıları da hafızaya kaydedecek.
Zabıtalar Belediyelerin Görünen Yüzüdür!5 Eylül 2018 Saat: 11:45
Zabıta mesleğini icra eden başta Kocaeli, İstanbul, Adana, Antalya, Çorum’da görev yapan dostlarım bizzat telefon açarak sevgili Uğur bizi neden unuttun diyorlar.
Bu müdür Eğitimci mi? Harita mühendisi mi?3 Eylül 2018 Saat: 17:30
Eğitim denince hemen gözlerimizi çevirir, kullaklarımızı dikeriz. Nedenine gelince eğitimin yaşı olmadığı gibi hepimizi uzaktan veya yakından ilgilendiriyor.
O doları rulo yapar!15 Ağustos 2018 Saat: 13:02
Temelin sağlam olması için dik durmak gerekiyor. Dik durmanın adı diktatörlük değildir? Özellikle altını çizmem gerekiyor. Hainlerin, kansızların, şer odaklı güçlerin karşısında her zaman dik olacaksın ki; kafalarını ezesin.
Asker eşi ve bebeği yüreğimizi yaktı!1 Ağustos 2018 Saat: 17:15
Bizim askerimizin, bizim polisimizin karşısına çıkacak cesareti olmayan, kaçacak delik arayan gözü dönmüş hain terör örgütünün gücünün henüz 11 aylık masum bir yavruya ve eşini ziyarete giden savunmasız bir anneye yettiğine şahit
Tüm Yazıları
Yukarı ↑