MONmedia
ZAFERemlak
SALGAMettavuk
SEYYARköfteci
BADANA_kenan
iSCAN_REKLAM
FOTOmakinaları
SAĞ REKLAM
Ugur Gencer
Ugur Gencer

İzmitli bayanlar Kocaeli’ye örnek olsun!

Haydi, Organ Bağışı' konulu panel sonrası organlarını bağışlayan İzmitli duyarlı vatandaşlar, Ülkemizde organ bağışı bekleyen yaklaşık 70 bin hastaya bir umut olacaklardır.

13 Mart 2018 Saat: 08:51

İzmitli bayanlar Kocaeli’ye örnek olsun!

 

 

İzmit'te, Sinan Dereli Ortaokulu Okul Aile Birliği'nin düzenlediği 'Hayat için el ele. Haydi, Organ Bağışı' konulu panel sonrası organlarını bağışlayan İzmitli duyarlı vatandaşlar, Ülkemizde organ bağışı bekleyen yaklaşık 70 bin hastaya bir umut olacaklardır. Millet olarak kan bağışına duyduğumuz ilgi gibi organ bağışına da ilgi duymamız ve daha bilinçli olmak adına düzenlenecek etkinliklere hız verilmesi, yaygınlaşması için düzenlenen tüm etkinlikleri de bizlerin yazılı ve sözlü duyurması gerekiyor.  

 

Vatandaşların bilinçlenmesi için İl genelinde stantlar açılarak vatandaşlara yön vermek adına 1979 tarih ve 2238 sayılı yasa ve organ naklinin öneminin aşılanması gerekiyor. Genel olarak organ bağışıyla ilgili olarak bilinçsizlik ve korku almış başını gidiyor. Toplum olarak daha bilinçli olsak, Ülke genelinde yaklaşık 70 bin hasta sayısını 40 binlere düşürmüş oluruz. Kısacası bir umut organ nakli ile ilgili olarak eksiğimiz bilinçlenmek ve yön verilmesidir. Yön vermek afişlerle değil, bizzat anlatılarak aşılanması gerekiyor.  

 

Yıllardır kaldırımları işgal eden bankaların kredi kart satışları nasıl ki; toplumu kredi kartı batağına sürüklediyse, bence aynı şekilde bir uygulamayla organ bağışı noktasında da batağa değil, hep birlikte umudunu kaybedenlere bir umut olmak adına, insanlık adına organ bağışıyla can verelim.

 

Ölümden sonra organların başka bir insan için kullanılmasına izin verilmesi, organların toprak olamamasıyla birlikte, görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz cihazına bağlı olarak sürdüren bir böbrek hastasının hayata dönmesini sağlamak aslında hepimiz için insanlık görevidir. 

 

'Hayat için el ele. Haydi, Organ Bağışı' konulu panelde emeği geçenleri, İzmit Sinan Dereli Ortaokulu Okul Aile Birliği'ni insanlık adına duyarlılık göstererek farkındalık yarattıkları için canı gönülden tebrik ediyor ve yürekten kutluyorum. 

 

Bir organ, bir hayat! Bir hayat, tüm insanlık...

 

 

 

Sağlık dolu huzurlu günler dilerim.

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Özel kurslar, kolejler, etütcüler vatandaşa gına getirmeyin!13 Haziran 2018 Saat: 13:49
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle birlikte özel kurslar, özel kolejler ve etüt merkezlerinden gelen kayıt telefonlarından artık velilere gına geldi. İnsanları bu kadar sıkboğaz etmenin ne anlamı var!
Çayırova Kızılay iftarı ve asıl yazmam gerekenler!12 Haziran 2018 Saat: 11:23
Düzenlenen iftar yemeklerine katılamasam da hafta sonu Kadir Gecesi Çayırova Kızılay Şubesi Başkanı Halil Keskinoğlu tarafından düzenlenen iftar programına müsait olduğumdan dolayı katılma şansına sahip oldum.
Haziran ayı Heyecan ayı oldu8 Haziran 2018 Saat: 00:34
Bir yanda karne heyecanı, bir yanda bayram heyecanı, bir yanda tatili heyecanı, diğer yanda seçim heyecanı yaşıyoruz.
Niyeti kötü olandan değil gizleyenden kork!7 Haziran 2018 Saat: 12:29
Niyet bir tas çorbayla sempatik tavırlar sergileyip gövde gösterisi yaparak esir bırakmayı düşünenlere de yazıklar olsun.!
EGE Üniversitesinde Nakil Bekleyen bir Annenin Mesajı6 Haziran 2018 Saat: 16:55
Organ nakli bekleyen bir insana yapılabilecek en büyük yardım o kişiyi tekrar hayata döndürmek için ya bizzat organ bağışı yapmak ya da insanları aydınlatarak buna vesile olmaktır.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑