çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AKparti
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Ugur Gencer
Ugur Gencer

İzmitli bayanlar Kocaeli’ye örnek olsun!

Haydi, Organ Bağışı' konulu panel sonrası organlarını bağışlayan İzmitli duyarlı vatandaşlar, Ülkemizde organ bağışı bekleyen yaklaşık 70 bin hastaya bir umut olacaklardır.

13 Mart 2018 Saat: 08:51

İzmitli bayanlar Kocaeli’ye örnek olsun!

 

 

İzmit'te, Sinan Dereli Ortaokulu Okul Aile Birliği'nin düzenlediği 'Hayat için el ele. Haydi, Organ Bağışı' konulu panel sonrası organlarını bağışlayan İzmitli duyarlı vatandaşlar, Ülkemizde organ bağışı bekleyen yaklaşık 70 bin hastaya bir umut olacaklardır. Millet olarak kan bağışına duyduğumuz ilgi gibi organ bağışına da ilgi duymamız ve daha bilinçli olmak adına düzenlenecek etkinliklere hız verilmesi, yaygınlaşması için düzenlenen tüm etkinlikleri de bizlerin yazılı ve sözlü duyurması gerekiyor.  

 

Vatandaşların bilinçlenmesi için İl genelinde stantlar açılarak vatandaşlara yön vermek adına 1979 tarih ve 2238 sayılı yasa ve organ naklinin öneminin aşılanması gerekiyor. Genel olarak organ bağışıyla ilgili olarak bilinçsizlik ve korku almış başını gidiyor. Toplum olarak daha bilinçli olsak, Ülke genelinde yaklaşık 70 bin hasta sayısını 40 binlere düşürmüş oluruz. Kısacası bir umut organ nakli ile ilgili olarak eksiğimiz bilinçlenmek ve yön verilmesidir. Yön vermek afişlerle değil, bizzat anlatılarak aşılanması gerekiyor.  

 

Yıllardır kaldırımları işgal eden bankaların kredi kart satışları nasıl ki; toplumu kredi kartı batağına sürüklediyse, bence aynı şekilde bir uygulamayla organ bağışı noktasında da batağa değil, hep birlikte umudunu kaybedenlere bir umut olmak adına, insanlık adına organ bağışıyla can verelim.

 

Ölümden sonra organların başka bir insan için kullanılmasına izin verilmesi, organların toprak olamamasıyla birlikte, görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz cihazına bağlı olarak sürdüren bir böbrek hastasının hayata dönmesini sağlamak aslında hepimiz için insanlık görevidir. 

 

'Hayat için el ele. Haydi, Organ Bağışı' konulu panelde emeği geçenleri, İzmit Sinan Dereli Ortaokulu Okul Aile Birliği'ni insanlık adına duyarlılık göstererek farkındalık yarattıkları için canı gönülden tebrik ediyor ve yürekten kutluyorum. 

 

Bir organ, bir hayat! Bir hayat, tüm insanlık...

 

 

 

Sağlık dolu huzurlu günler dilerim.

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Vatandaşın Özel Hastane Çilesi Neden Bitmiyor?10 Aralık 2018 Saat: 14:34
Hakkını çirkeflik yaparak sosyal medya üzerinden kuru gürültü arayan değil? Hakkını hukuki çerçeve içersinde arayan insanları oldum olası severim.
Sancaktepe’de kimsenin burnu kanamadan canlarını verdiler!27 Kasım 2018 Saat: 21:09
İstanbul Sancaktepe’de elim bir kaza sonucu düşen 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait olan 11075 kuyruk numaralı askeri helikopterde şehit olan kahramanlarımız kendi canlarını feda ederlerken meydana gelebilecek faciayı da önlediler
31 Mart seçim ateşi yakıp kavurmasın!15 Kasım 2018 Saat: 14:10
Kaynayan kazan nerdeyse fokurdayıp taşmaya başladığı içinde bulunduğumuz bu günlerde aday adayları ve beraberindekilerin assolist gibi sahneye çıktığına şahit oluyoruz.
Boşa yorma kendini gönüllerdeysen aday ol!8 Kasım 2018 Saat: 09:25
Yumurtanın kapıya dayandığı gibi seçim kapıya dayandığında gördüğümüz manzaralar mide bulandırıyor. Neden mi? Çıkarın at gözlüğünüzü lütfen okuyun.
Boşa yorma kendini gönüllerdeysen aday ol!7 Kasım 2018 Saat: 21:42
Yumurtanın kapıya dayandığı gibi seçim kapıya dayandığında gördüğümüz manzaralar mide bulandırıyor. Neden mi? Çıkarın at gözlüğünüzü lütfen okuyun. Yazdıklarımda duyacak ve göreceklerimizin eksiği var fazlası yok.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑