Seyyar Köfteci yeni
AVB OFİS
MON MEDYA 300 X 160
Körfez Dalgıç
ŞALGAM ET TAVUKÇULUK 300 X 160
ÇELEBİ BİLİŞİM 300 X 160
Zafer Emlak Yeni
FOTOĞRAFMAKİNALARI 300 X 160
KAZIM KOCAMAN
Ugur Gencer
Ugur Gencer

İzmitli bayanlar Kocaeli’ye örnek olsun!

Haydi, Organ Bağışı' konulu panel sonrası organlarını bağışlayan İzmitli duyarlı vatandaşlar, Ülkemizde organ bağışı bekleyen yaklaşık 70 bin hastaya bir umut olacaklardır.

13 Mart 2018 Saat: 08:51

İzmitli bayanlar Kocaeli’ye örnek olsun!

 

 

İzmit'te, Sinan Dereli Ortaokulu Okul Aile Birliği'nin düzenlediği 'Hayat için el ele. Haydi, Organ Bağışı' konulu panel sonrası organlarını bağışlayan İzmitli duyarlı vatandaşlar, Ülkemizde organ bağışı bekleyen yaklaşık 70 bin hastaya bir umut olacaklardır. Millet olarak kan bağışına duyduğumuz ilgi gibi organ bağışına da ilgi duymamız ve daha bilinçli olmak adına düzenlenecek etkinliklere hız verilmesi, yaygınlaşması için düzenlenen tüm etkinlikleri de bizlerin yazılı ve sözlü duyurması gerekiyor.  

 

Vatandaşların bilinçlenmesi için İl genelinde stantlar açılarak vatandaşlara yön vermek adına 1979 tarih ve 2238 sayılı yasa ve organ naklinin öneminin aşılanması gerekiyor. Genel olarak organ bağışıyla ilgili olarak bilinçsizlik ve korku almış başını gidiyor. Toplum olarak daha bilinçli olsak, Ülke genelinde yaklaşık 70 bin hasta sayısını 40 binlere düşürmüş oluruz. Kısacası bir umut organ nakli ile ilgili olarak eksiğimiz bilinçlenmek ve yön verilmesidir. Yön vermek afişlerle değil, bizzat anlatılarak aşılanması gerekiyor.  

 

Yıllardır kaldırımları işgal eden bankaların kredi kart satışları nasıl ki; toplumu kredi kartı batağına sürüklediyse, bence aynı şekilde bir uygulamayla organ bağışı noktasında da batağa değil, hep birlikte umudunu kaybedenlere bir umut olmak adına, insanlık adına organ bağışıyla can verelim.

 

Ölümden sonra organların başka bir insan için kullanılmasına izin verilmesi, organların toprak olamamasıyla birlikte, görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz cihazına bağlı olarak sürdüren bir böbrek hastasının hayata dönmesini sağlamak aslında hepimiz için insanlık görevidir. 

 

'Hayat için el ele. Haydi, Organ Bağışı' konulu panelde emeği geçenleri, İzmit Sinan Dereli Ortaokulu Okul Aile Birliği'ni insanlık adına duyarlılık göstererek farkındalık yarattıkları için canı gönülden tebrik ediyor ve yürekten kutluyorum. 

 

Bir organ, bir hayat! Bir hayat, tüm insanlık...

 

 

 

Sağlık dolu huzurlu günler dilerim.

 

 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Ne mutlu yazılarım her yerde okunuyor, sesim her yere ulaşıyor16 Mart 2018 Saat: 11:29
İlk cep telefonu çıktığından bu güne aynı telefon numarası kullandığımdan cep telefonumda kayıtlı numaraların sayısı yaklaşık 1500 olması ve her geçen gün artış göstermesi muhafaza etmek bakımından beni her zaman rahatsız ediyo
Teknoloji aileleri ve gençleri nereye götürüyor15 Mart 2018 Saat: 08:58
Sahte mutluluğu sanalda bulduğunu düşünen, ya bulduğu yerde bırakıyor, ya da sahte mutluluk büyük pişmanlıkla son buluyor.
Sağlık çalışanları yalnız değilsiniz14 Mart 2018 Saat: 09:04
Fedakârlıkla insanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarının kıymetini anlatmak için sadece bir gün yazmak yetersizdir.
Vali Hüseyin Aksoy Son Noktayı Koydu9 Mart 2018 Saat: 09:05
Dilenen çocuklarla ilgili olarak bugüne kadar defalarca yazılıp çizilmesine rağmen tam anlamıyla bir sonuç alınamayan günden güne artış gösteren kanayan yaraya en sonunda ciddi anlamda ilk neşter vuruldu.
Darıca ADSM giden hastaların yüzünü güldürmeye yetiyor8 Mart 2018 Saat: 09:11
Çok para verip dişlerini yaptıranlar, dişlerinin sağlam ve kusursuz olduğunu,Az para verip dişlerini yaptıranlar, iyi olmadığını düşünmelerine bir anlam veremiyorum.
Tüm Yazıları