UMRE
çelebi_blş
KOFTECI-Dikey
MONmedia
SALGAMettavuk
RENO
Mehmetali paşa adayı iilanı
KOTO VEFAT İLANI REKLAM
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Özel kurslar, kolejler, etütcüler vatandaşa gına getirmeyin!

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle birlikte özel kurslar, özel kolejler ve etüt merkezlerinden gelen kayıt telefonlarından artık velilere gına geldi. İnsanları bu kadar sıkboğaz etmenin ne anlamı var!

13 Haziran 2018 Saat: 13:49

Özel kurslar, kolejler, etütcüler vatandaşa gına getirmeyin!

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle birlikte özel kurslar, özel kolejler ve etüt merkezlerinden gelen kayıt telefonlarından artık velilere gına geldi. İnsanları bu kadar sıkboğaz etmenin ne anlamı var!

Merak etmeyin, kendi çocuğunda eksik gören veliler ihtiyaç duyduklarında havada karada sizi bulurlar. Nedir gün boyu telefonla zırt pırt vatandaşları rahatsız ediyorsunuz.

Yok, efendim çocuğunuzun karnesi nasıl?

Yok, efendim dersleri nasıl?

Yok, efendim not ortalaması nasıl?

Okulunuzdan memnun musunuz?

Pardon ama siz bu soruları hangi sıfatla soruyorsunuz!

Kimse kimsenin çocuğunu kendi anne ve babasından daha çok düşünemez. Şayet gün boyu insanları arayarak çocukların durumlarını sorarak gına getirenler madem bu kadar çok ince düşüncelisiniz, iyilik meleğisiniz çocukları yaz ayına özel ücretsiz kayıt edin de görelim sizin bizden çok çocuklarımıza olan düşkünlüğünüzü? Bırakın düşkünlük numaralarını bu işlerin sonu tamamen duygusaldır.

Kurs, özel kolej ve etüt merkezlerinde çalışanların eline telefon vererek gün boyu vatandaşı aratan yöneticiler siz bunca aradığınız öğrenci velilerinin numarasını nerden ve kimlerden alıyorsunuz? Kişisel verileri hukuka aykırı başkalarına vermek, yaymak, ya da ele geçirmek suçtur. Birde bu yetmezmiş gibi üstüne üslük insanlara telefonla, mesajla rahatsızlık vermekte ayrı bir suçtur.

Sesinizi bu kadar çok duyurmak istiyorsanız, pamuk ellerinizi cebinize atıp Radyo, Tv, Gazete, Dergi, Billboard, Araç giydirme vb. gibi kendinize reklamınızı yapacağınız uygun bir kanal seçiniz. İnsanları işleri güçleri arasında özel telefonlarından gün boyu gına getirircesine arayıp rahatsız ederek canından bezdirmeyiniz.

Kurs, özel kolej ve etüt merkezleri içinde vatandaşa rahatsızlık vermeden profesyonel olarak adabıyla yapanlara kesinlikle sözüm yok. Benim sözüm başta şahsım olmak üzere velilere rahatsızlık veren tatlı su kurnazları içindir. Ayrıca bana kimse başarılarını anlatmaya kalkmasın ben kimin başarılı olup olmadığını çok iyi biliyorum.

Bayram sonrası kaldığımız yerden devam etmek üzere Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar. Sağlık dolu, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmeniz dileği ile bayramınız mübarek olsun.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Seçimlerde biz olmazsak siz olamazsınız diyemiyoruz?20 Şubat 2019 Saat: 11:39
Hep bir umut peşinde koşuyoruz. Hal bu ki en büyük umudun kendimizde olduğunu bilmiyor, güce kaşı eğilip gözümüzde büyütmeyi güzel beceriyoruz.
Seçim heyecanı geçer de sanal tehlike ne olacak?12 Şubat 2019 Saat: 15:57
Silahtan daha tehlikeli olan internet çıktı mertlik, sosyal medya çıktı düzen bozuldu.
Süleyman Soylu Kuralları Sevdiriyor5 Şubat 2019 Saat: 22:50
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emniyet kemerinden sonra yaya öncelikli trafik kampanyası başlatılacağını, dikkat çekmek için eylem yapılacağını duyurmasıyla “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019, “Yaya Öncelikli
Adel Üretim Tesisi Ziyaretim31 Ocak 2019 Saat: 09:33
Nesiller boyu eğitimde önemli yeri olan, kalem kutularının ve okul sıralarının vazgeçilmez dostu, İlkokulda tanışıp ömrümüzün sonuna kadar kullandığımız kurşun kalem üretimini okul yıllarından beri hep merak ederdim.
Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası halkı emeklilik çilesi çekiyor!24 Ocak 2019 Saat: 11:27
Gebze Sosyal Güvenlik Kurumu SGK’da yapılamayan işlemler yüzünden yaşanan sıkıntılara bizzat şahit olmuş bir kişi olarak yazmakta fayda buldum.
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑