çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
kdm
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Özel kurslar, kolejler, etütcüler vatandaşa gına getirmeyin!

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle birlikte özel kurslar, özel kolejler ve etüt merkezlerinden gelen kayıt telefonlarından artık velilere gına geldi. İnsanları bu kadar sıkboğaz etmenin ne anlamı var!

13 Haziran 2018 Saat: 13:49

Özel kurslar, kolejler, etütcüler vatandaşa gına getirmeyin!

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesiyle birlikte özel kurslar, özel kolejler ve etüt merkezlerinden gelen kayıt telefonlarından artık velilere gına geldi. İnsanları bu kadar sıkboğaz etmenin ne anlamı var!

Merak etmeyin, kendi çocuğunda eksik gören veliler ihtiyaç duyduklarında havada karada sizi bulurlar. Nedir gün boyu telefonla zırt pırt vatandaşları rahatsız ediyorsunuz.

Yok, efendim çocuğunuzun karnesi nasıl?

Yok, efendim dersleri nasıl?

Yok, efendim not ortalaması nasıl?

Okulunuzdan memnun musunuz?

Pardon ama siz bu soruları hangi sıfatla soruyorsunuz!

Kimse kimsenin çocuğunu kendi anne ve babasından daha çok düşünemez. Şayet gün boyu insanları arayarak çocukların durumlarını sorarak gına getirenler madem bu kadar çok ince düşüncelisiniz, iyilik meleğisiniz çocukları yaz ayına özel ücretsiz kayıt edin de görelim sizin bizden çok çocuklarımıza olan düşkünlüğünüzü? Bırakın düşkünlük numaralarını bu işlerin sonu tamamen duygusaldır.

Kurs, özel kolej ve etüt merkezlerinde çalışanların eline telefon vererek gün boyu vatandaşı aratan yöneticiler siz bunca aradığınız öğrenci velilerinin numarasını nerden ve kimlerden alıyorsunuz? Kişisel verileri hukuka aykırı başkalarına vermek, yaymak, ya da ele geçirmek suçtur. Birde bu yetmezmiş gibi üstüne üslük insanlara telefonla, mesajla rahatsızlık vermekte ayrı bir suçtur.

Sesinizi bu kadar çok duyurmak istiyorsanız, pamuk ellerinizi cebinize atıp Radyo, Tv, Gazete, Dergi, Billboard, Araç giydirme vb. gibi kendinize reklamınızı yapacağınız uygun bir kanal seçiniz. İnsanları işleri güçleri arasında özel telefonlarından gün boyu gına getirircesine arayıp rahatsız ederek canından bezdirmeyiniz.

Kurs, özel kolej ve etüt merkezleri içinde vatandaşa rahatsızlık vermeden profesyonel olarak adabıyla yapanlara kesinlikle sözüm yok. Benim sözüm başta şahsım olmak üzere velilere rahatsızlık veren tatlı su kurnazları içindir. Ayrıca bana kimse başarılarını anlatmaya kalkmasın ben kimin başarılı olup olmadığını çok iyi biliyorum.

Bayram sonrası kaldığımız yerden devam etmek üzere Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar. Sağlık dolu, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmeniz dileği ile bayramınız mübarek olsun.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Şu dolar fırsatçılarını bir güzel silelim8 Eylül 2018 Saat: 00:02
Dolar fırsatçıları unuttuğunuz bir şey var. Bu toplum sizin gibi suistimal fırsatçıları da hafızaya kaydedecek.
Zabıtalar Belediyelerin Görünen Yüzüdür!5 Eylül 2018 Saat: 11:45
Zabıta mesleğini icra eden başta Kocaeli, İstanbul, Adana, Antalya, Çorum’da görev yapan dostlarım bizzat telefon açarak sevgili Uğur bizi neden unuttun diyorlar.
Bu müdür Eğitimci mi? Harita mühendisi mi?3 Eylül 2018 Saat: 17:30
Eğitim denince hemen gözlerimizi çevirir, kullaklarımızı dikeriz. Nedenine gelince eğitimin yaşı olmadığı gibi hepimizi uzaktan veya yakından ilgilendiriyor.
O doları rulo yapar!15 Ağustos 2018 Saat: 13:02
Temelin sağlam olması için dik durmak gerekiyor. Dik durmanın adı diktatörlük değildir? Özellikle altını çizmem gerekiyor. Hainlerin, kansızların, şer odaklı güçlerin karşısında her zaman dik olacaksın ki; kafalarını ezesin.
Asker eşi ve bebeği yüreğimizi yaktı!1 Ağustos 2018 Saat: 17:15
Bizim askerimizin, bizim polisimizin karşısına çıkacak cesareti olmayan, kaçacak delik arayan gözü dönmüş hain terör örgütünün gücünün henüz 11 aylık masum bir yavruya ve eşini ziyarete giden savunmasız bir anneye yettiğine şahit
Tüm Yazıları
Yukarı ↑