çelebi_blş
MONmedia
KOFTECI-Dikey
SALGAMettavuk
RENO
AKparti
Altinoluk
FOTOmakinaları
AVB_Ofis
ZAFERemlak
Ugur Gencer
Ugur Gencer

Sancaktepe’de kimsenin burnu kanamadan canlarını verdiler!

İstanbul Sancaktepe’de elim bir kaza sonucu düşen 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait olan 11075 kuyruk numaralı askeri helikopterde şehit olan kahramanlarımız kendi canlarını feda ederlerken meydana gelebilecek faciayı da önlediler

27 Kasım 2018 Saat: 21:09

Sancaktepe’de kimsenin burnu kanamadan canlarını verdiler!
İstanbul Sancaktepe’de elim bir kaza sonucu düşen 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait olan 11075 kuyruk numaralı askeri helikopterde şehit olan kahramanlarımız kendi canlarını feda ederlerken meydana gelebilecek faciayı da önlediler.
Faciayı önleyen kahramanlarımız Sancaktepe Topçular Caddesi Fırtına Sokak'ta bölgenin kalabalık ve binaların yoğun olması münasebetiyle kendi canları pahasına çaba göstererek hiç kimsenin burnunu kanatmadan helikopteri iki bina arası boş araziye düşürerek resmen büyük bir facianın önüne geçilmesine neden oldular.
“Kahramanlar Can Verir, Yurdu Yaşatmak İçin” evet bizim kahramanlarımız kendi canları pahasına cesurca mücadele vererek kimsenin burnunu bile kanatmadan şehit oldular.
Sancaktepe'de düşen askeri helikopter, son 20 yılda İstanbul sınırları içersinde düşen 5inci helikopter olması 6 Eylül 2018’de İstanbul Maltepe’de, 10 Mart 2017’de Büyükçekmece’de, 20 Mayıs 2011’de Beykoz’da, 3 Nisan 1998’de Haliç üzerinde irtifa kaybederek düşen helikopter kazalarını ve bu kazalarda şehit olan kahramanlarımızı ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı akıllara getirdi.
Büyük faciayı önleyen kahraman şehitlerimiz Kara Pilot Albay Göksenin Aytural Şaylan, Kara Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever, Teknisyen Astsubay Üstçavuş Emre Vahit Bekli, Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan bütün şehitlerimiz gibi bizim hafızalarımızdan silinmeyecek. Bu ateş şehitlerimizin memleketleri Ankara’ya, Bursa'ya, Bitlis'e düşmedi bu ateş hepimizin yüreğine düştü.
Helikopter kazasında Sancaktepe Topçular Caddesi Fırtına Sokak ve çevresinde can ve mal kaybı olmasın diye canları pahasına mücadele eden şehitlerimizin isimlerinin helikopterin düştüğü Sokak ve Caddelere verilmesi şehitlerimize canlarını borçlu olan Sancaktepe sakinlerinin göstereceği en büyük vefa örneği olacaktır.
Şehitlerimizin isimlerinin Sancaktepe'de Mahalle ve Sokaklara verilmesinde, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in ve Mahalle Muhtarlarının gerekli girişimlerde bulunarak öncülük yapacaklarına inancımız tamdır.
İstanbul Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlanan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, Sancaktepe Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam eden yaralı askerimize de Rabb'imden şifalar diliyorum.
ÜLKEMİZİN BAŞI SAĞOLSUN
"Yerelden Ulusala "

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber Dünyası, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Haberleri,kocaeli gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Vatandaşın Özel Hastane Çilesi Neden Bitmiyor?10 Aralık 2018 Saat: 14:34
Hakkını çirkeflik yaparak sosyal medya üzerinden kuru gürültü arayan değil? Hakkını hukuki çerçeve içersinde arayan insanları oldum olası severim.
31 Mart seçim ateşi yakıp kavurmasın!15 Kasım 2018 Saat: 14:10
Kaynayan kazan nerdeyse fokurdayıp taşmaya başladığı içinde bulunduğumuz bu günlerde aday adayları ve beraberindekilerin assolist gibi sahneye çıktığına şahit oluyoruz.
Boşa yorma kendini gönüllerdeysen aday ol!8 Kasım 2018 Saat: 09:25
Yumurtanın kapıya dayandığı gibi seçim kapıya dayandığında gördüğümüz manzaralar mide bulandırıyor. Neden mi? Çıkarın at gözlüğünüzü lütfen okuyun.
Boşa yorma kendini gönüllerdeysen aday ol!7 Kasım 2018 Saat: 21:42
Yumurtanın kapıya dayandığı gibi seçim kapıya dayandığında gördüğümüz manzaralar mide bulandırıyor. Neden mi? Çıkarın at gözlüğünüzü lütfen okuyun. Yazdıklarımda duyacak ve göreceklerimizin eksiği var fazlası yok.
Türkiye çifte bayram yaşadı30 Ekim 2018 Saat: 13:10
29 Ekim’de fener alayı için feneri de yakacağız, hayal iken gerçek olanı da ayakta alkışlayacağız.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑